The Spanish Love Deception

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2022
Okładka książki The Spanish Love Deception
Elena Armas
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2022
Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Spanish Love Deception (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Spanish Love Deception (tom 1)
The Spanish Love Deception
9788381352062
Mateusz Baka
Inne

Wielki miłosny przekręt

No cudowna. Podchodziłam do niej sceptycznie, ponieważ słyszałam, że jest podobna do "Wredne Igraszki", za którą nie przepadam. I faktycznie, na początku zauważyłam podobienstwa, ale im dalej czytałam tym było lepiej. Zżyłam się z bohaterami i szczerze im kibicowałam. Ich humor bardzo mi podpasował, wiele razy parskałam śmiechem. Ale też wzruszyłam się tak, że łzy poleciały ciurkiem. Kocham kiedy książka daje mi taką dawkę emocji. Szczerze polecam!

Uwielbiam takie historie 🥰
Książka mimo swych 500 stron napisana lekkim językiem, dzięki czemu czytanie jej to sama przyjemność. Polecam z całego serduszka 🥰

Uwielbiam takie historie 🥰

Historia pewnego kłamstwa, które absolutnie nie może ujrzeć światła dziennego. 28-letnia Lina leci na ślub swojej siostry Isabel z niby-chłopakiem Aaronem- kolegą z pracy- którego bardzo, oj bardzo, nie lubi. Muszą udawać przed całą rodziną Martinów, że są nieziemsko w sobie zakochani. U niego wydaje się być to bułka z masłem, u niej … już tak niekoniecznie😬
W trakcie trzydniowego pobytu w Hiszpanii, ten niebieskooki przystojniak mocno zawróci w głowie naszej głównej bohaterce 😉 że już sama zwątpi czy to wszystko to prawda, czy tylko gra…

Hmmm… i co tu napisać … 🙄😒
Strasznie dłużyła mi się ta lektura. Spokojnie mogłaby mieć 300 stron, a nie ponad 500😒
Do tego liczne powtarzane myśli głównej bohaterki…😏 Aha… a propos Liny… jejku jak ona mnie irytowała 🤨 Jej infantylność… Przez to kilka razy miałam ochotę rzucić tą książką w kąt … ale jakoś dotrwałam do końca .
Fabuły tu praktycznie nie ma 😕 przez pierwszą połowę książki wieje nudą , nic się nie dzieje. Dopiero gdy bohaterowie są w Hiszpanii, coś się zaczyna dziać.
To jest ogólnie debiut autorki i nasze pierwsze spotkanie. A zatem nie będę aż tak wymagająca i ocenę dam 5/10 za tych kilka uroczych gestów Aarona 😏

W trakcie...

Rivals to lovers i udawany związek to motywy, które całkiem lubię, ale nie zawsze dostaję do końca to, czego bym chciała. Tak było też w tym przypadku.

Książka podobała mi się bardziej w pierwszej połowie, gdy między bohaterami bardziej iskrzyło. Inna sprawa, że dosyć często zachowywali się raczej dziecinnie, takich nieporozumień i dram spodziewałabym się po najwyżej licealistach. Nie jestem fanką opierania długiej nienawiści postaci do siebie nawzajem głównie na braku prostej komunikacji, nie o takie rivals to lovers nic nie robiłam. W drugiej części na szczęście wreszcie się godzą, ale wtedy – o ironio – robi się trochę nudno, bo większość spraw do rozwiązania jest rozwiązanych, a tu tymczasem jeszcze tyle stron. I jasne, Catalina i Aaron są ze sobą całkiem uroczy, ale w pewnym momencie zastanawiałam się trochę, kiedy koniec.

Główna para – pomimo swojego braku dojrzałości w kwestii relacji międzyludzkich – jest całkiem sympatyczna. Oboje można zrozumieć, a powód, dlaczego Catalina ma opory przed związaniem się z kimś stojącym w firmie wyżej od niej, mają dużo sensu. Przyznaję, że od momentu przeczytania przeze mnie „The Spanish Love Deception” minęło już trochę czasu i nie pamiętam za dobrze pozostałych bohaterów (poza byłym wykładowcą Cataliny, jego walić).

Całkiem sympatyczna książka, ale moim zdaniem za długa jak na historię, którą ma do opowiedzenia i za bardzo opierająca się na braku komunikacji. A to zawsze jest dla mnie poważna wada.

Kogo winicie za nierealne oczekiwania wobec facetów?
Disneya? Filmy? A może literaturę?

Muszę Wam zdradzić, że obiekt westchnień z tej książki zalicza się do tych idealnych, fikcyjnych facetów, do których zdarza nam się wzdychać. Choć  ma jakieś tam wady, a usłyszenie wypowiadanych przez niego kwestii na żywo, wywołałoby zapewne ciarki żenady, nie zmienia to faktu, że głównej bohaterce można pozazdrościć jego zainteresowania.

„The spanish love deception” to typowa komedia romantyczna, pełna banałów. Choć jest bardzo stereotypowa, urzeka swoją prostotą. Nie wiem jak Wy, ale ja naprawdę lubię przewidywalne romansidła ze szczęśliwym zakończeniem.

Poza dość prostą fabułą, jest tu pełno wątków, za którymi romansiary przepadają: fake dating, enemies to lovers, czy dzielenie łóżka podczas podróży to tylko niektóre z nich.

Catalina to młoda kobieta, która wybiera się na wesele swojej siostry. Niestety niedawno rozstała się z facetem w bardzo nieciekawych okolicznościach. W obawie przed użalaniem się nad nią podczas uroczystości ogłasza rodzinie, że ma nowego partnera.

Jak łatwo się domyślić, jest to ściema, a kobieta nie ma kogo poprosić o pomoc. Wtem pojawia się on, cały na biało, spółpracownik - mruk, który ewidentnie jej nie lubi, ale z jakieś przyczyny proponuje pomoc.

Początkowo niechętna Lina, ostatecznie zgadza się na propozycję i razem z błękitnookim Aaronem odgrywają farsę przed rodziną.

Nie powiem Wam czy im się to udaje i jak się to wszystko kończy, ale zapewne jesteście w stanie się domyślić.

Choć książka ostatecznie mnie urzekła i czytało mi się ją naprawdę dobrze, muszę przyznać, że początek trochę mi się dłużył. Jak na tak banalną historię książka jest naprawdę obszerna. Szkoda, że przydługi wstęp sprawił, że zakończenie było, w moim odczuciu, nieco przyspieszone.

Książka oczywiście nie jest idealna - główna bohaterka była dość irytująca, co jest dość częste w tego typu historiach. Muszę jednak przyznać, że przymknęłam oko na niedociągnięcia, gdyż bawiłam się naprawdę dobrze podczas lektury.

Choć książka miała premierę stosunkowo dawno, zdecydowałam się na jej przeczytanie przez porównania do filmu „Anyone but you”, który bardzo mi się podobał. Oglądaliście?
Macie w planach „The spanish love deception”?

Kogo winicie za nierealne oczekiwania wobec facetów?
Disneya? Filmy? A może literaturę?

Cudowna książka! Wciągająca, lekka, zabawna z motywem grumpy and sunshine, polecam❤️

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak!
Książka cudowna, nie mogłam się od niej oderwać.

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak!
Książka cudowna, nie mogłam się od niej oderwać.

Bardzo mi się spodobała opowieść Cataliny i Aarona 🫶🏻
Polecam 🔥

Bardzo mi się spodobała opowieść Cataliny i Aarona 🫶🏻
Polecam 🔥

Świetnie się bawiłam z tą książką 🙌🏻

Lekko napisana, przyjemną, momentami zabawna i pełna super dialogów. Polubiłam bohaterów, uwierzyłam w ich motywacje i problemy. Początek może lekko się dłużył ale finalnie książka miała dobre tempo.

Idealna do czytania na plaże czy do połknięcia w jeden wieczór 🙌🏻

Świetnie się bawiłam z tą książką 🙌🏻

Idealna do czytania na plaże czy do połknięcia w jeden wieczór 🙌🏻

Bardzo fajna. Przez opinie myślałam, że będzie źle, a wcale tak nie było.

Bardzo fajna. Przez opinie myślałam, że będzie źle, a wcale tak nie było.

• Romans