Kwestia czasu

Okładka książki Kwestia czasu Małgorzata Starosta
Okładka książki Kwestia czasu
Małgorzata Starosta Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra Cykl: Pruskie baby (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Pruskie baby (tom 3)
Wydawnictwo Vectra
2020-12-01
2020-12-01

Książka dobra na odstresowanie i oderwanie się od rzeczywistości. Lekka, szybko się czyta. Osobiście lubię poczucie humoru autorki co jest dodatkowym plusem dla tej powieści.

Bardzo lubię pruskie baby, mają charakterki, intelekt i poczucie humoru. A najbardziej lubię Emila, marzę o jego kuchni.

Wysłuchałam tego audiobooka zaskakująco szybko. Raczej nie mam tak dużo czasu na słuchanie książek, a wolny czas poświęcam raczej na czytanie. Musiało więc być coś w tej historii.

Ciężko mi jednak powiedzieć, żeby "Kwestia czasu" wybijała się na tle innych. Według mnie to zdecydowanie bardziej obyczajówka niż kryminał, nieważne, że praktycznie cały czas mamy do czynienia z zagadką kryminalną, a bohaterami są także policjanci.
Być może, gdybym cała serię przeczytała, zamiast przesłuchać, odebrałabym to inaczej. Jednak w obecnym rozrachunku bardziej skupiłam się na życiu pruskich bab.

Mimo wszystko opowieść o Edycie jest napisana całkiem przyjemnie i ciekawie. Dużo się dzieje, każda książka zaskakuje - widać, że autorce nie brakowało pomysłów na kontynuację.

To już ostatni tom, ale ja chętnie poznałabym dalsze losy tej rodziny :).

Trzeci raz autorka mieli te same tematy, a przy okazji idzie w jeszcze większą przewidywalność części wątków. Humoru też tak jakby mniej, ale policyjne śledztwo jak zawsze na poziomie. Nie można też odmówić tej książce konsekwencji kreowania postaci oraz tego, że wydarzenia trochę je zmieniają.
Było dobrze, tym bardziej, że to zamknięcie pewnego etapu w życiu bohaterów. Warto wiec dotrwać do końca, jak poprzednie tomy ma się już za sobą.

Było dobrze, tym bardziej, że to zamknięcie pewnego etapu w życiu bohaterów....

Naprawdę fajna. Polecam wszystkie 3 części.

Naprawdę fajna. Polecam wszystkie 3 części.

"Kwestia czasu" to już trzecia i ostatnia część cyklu "Pruskie baby" Małgorzaty Starosty.

Augustów, piękne widoki, kto by się nie chciał tam znaleźć ? Ja bardzo chętnie ! To właśnie tam - do swojego domu rodzinnego, wraca Edytka z dodatkiem, a mianowicie bliźniakami w brzuszku ! Jak myślicie, czy odpocznie ?

Oczywiście, że nie ! A dlaczego ? Bo czeka już kolejne morderstwo do rozwiązania ! Tym razem ginie jej kolega ze studiów. Dziwnie to brzmi, ale Edytka nie ma jakoś szczęścia, raczej pecha, który przyciąga do niej wszelkiego rodzaju morderstwa. Do tego jej jeszcze obecny mąż przyjeżdża za nią i oświadcza, że się zmieni i chce z nią wychowywać dzieci....

Ostatnia część obfituje w wiele ciekawych wydarzeń, a koniec książki pokazuje, że autorka potrafi bardzo zaskakiwać !

Koniecznie musicie poznać serię "Pruskie baby" !

Oczywiście, że nie ! A dlaczego ? Bo czeka już kolejne...

Pożegnanie z bohaterami trochę w smutku bo polubiłam ta zwariowana rodzinę 😁
Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki Pani Małgorzaty

Pożegnanie z bohaterami trochę w smutku bo polubiłam ta zwariowana rodzinę 😁
Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki Pani Małgorzaty

Napisany z humorem kryminał , podobnie jak dwa poprzednie . Bardzo dobrze się czyta.

69/100/23 „Kwestia czasu” (3-a część serii: Pruskie baby),Małgorzata Starosta. Zdecydowanie najlepsza- dużo się dzieje, szybka akcja, dowiemy się co u Edyty, sporo wątków kryminalnych, sprytnie się łączących. Lekka i z tych mniej ambitniejszych. Polecam

Co za grafomania, "barok dla ubogich" umysłowo, jak napisała znajoma. Szczyt debilizmu. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, by COŚ takiego napisać... siano? słomę?... by wymyśleć podobną galerię kretynek.

NIE DA SIE TEGO GÓ*** CZYTAĆ.
Nie da rady nikt, kto ma mózg.

NIE DA SIE TEGO GÓ*** CZYTAĆ.
Nie da rady nikt, kto ma mózg.

• Przeczytane w 2021

Małgorzata Starosta Kwestia czasu Zobacz więcej