W cieniu Babiej Góry

Okładka książki W cieniu Babiej Góry Irena Małysa
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki W cieniu Babiej Góry
Irena Małysa Wydawnictwo: Mova Cykl: Baśka Zajda (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Baśka Zajda (tom 1)
Mova
2021-01-27
2021-01-27
literatura polska

2024 ocen

Bardzo ciekawy kryminał

Bardzo ciekawy kryminał

Jak na pierwszą część jest dobrze. Policjantka, która nie poddaje się i drąży temat. Myśli, ze przynosi pecha. Zdarzenia wokół niej coraz bardziej stają się zagmatwane, ale się nie poddaje i wygrywa. Znajduje winnego.

całkiem niezły kawał kryminału. Lubię czytać historie których akcje toczą się w miejscach które dobrze znam. I choć wiem że ta historia jest bardzo luźno oparta o pewne wydarzenia oraz o legendy Babiuszki - góry która rzadko komu się kłania , to sprawiło mi ogromną radość czytanie tej książki

Debiut. Katastrofa lotnicza z przed lat.. przeplata się z teraźniejszością. Sporo gwary góralskiej, nie zawsze zrozumiałej, sporo różnych akcji i zaskakujące zakończenie. Ogólnie..całkiem dobry pomysł na kryminał, chociaż miejscami chaotycznie.

Ogólnie nigdy nie przeczytałem kryminału napisanego przez kobietę. I może dlatego mam mieszane uczucia że debiut autorki w tym gatunku nie wywołał żadnych fajerwerków. Wiem i słyszałem że na naszym rynku są pisarki warte zainteresowania dlatego nie oceniam że kobiety nie potrafią pisać kryminałów. Ale wracając do książki jednym faktem którym chciałem się z tym zderzyć jest miłość do gór. I to mnie skusiło żeby to przeczytać ale fabuła i finał nie powalił mnie aczkolwiek przyjemnie się to czyta.

Bardzo fajny debiut. Dobrze spinają się akcje i wątki z różnych czasów. Było kilka zwrotów akcji i ciekawe zakończenie.

Zachęciła mnie oczywoscie bliskość miejsca akcji do mojego miejsca zamieszkania.. nie zawiodłam się. Ciekawa fabuła,fajnie połączone wątki paru spraw. Dobra akcja, tajemnica, ciekawe zakończenie.. wszytko ze sobą się zgrało.. myślę że szybko wrócę do tej autorki.. bardzo dobry debiut.

Troche sie zawiodlem co tu wiele powiedziec. Glowna bohaterka irytujaca i denerwujaca. Historia fajna chociaz naciagana jak dla mnie. Chyba na razie nie siegne po czesc druga.

Nie polecam. Jedna z niewielu książek przez którą nie byłam w stanie przebrnąć. Irytujące postacie miałam wrażenie że ta historia jest strasznie na siłę. Szkoda bo opis bardzo mnie zainteresował.

Książka zapowiadała się dobrze jednak w trakcie lektury miałam poczucie, że fabuła nie jest dopracowana. Czegoś mi brakowało.
Przyjemność sprawiało mi czytanie o okolicach, które kojarzę. Myślę, że głównie to sprawiło(i pobudzało wspomnieniami wyobraźnię),że doczytałam do końca.
Z ciekawości sięgnę po kolejne tomy, może się pozytywnie zaskoczę. :)

Z ciekawości sięgnę po kolejne tomy, może się pozytywnie zaskoczę. :)

• Przeczytane 2021