Nie będzie jutra

E-bookowo
2020-10-08
2020-10-08
Organek Meryl Organy

Powieść oryginalna, inteligentna i wciągająca. Jakby równoległa rzeczywistość nie tak znowu daleko od naszej ale jednak różniąca się. Nie ma w niej takiego postępu technicznego jak w naszej ale jest więcej magii. Tylko ludzie tacy sami. Całość stworzona i opisana w świetny sposób i szalenie sugestywnie. Autorka z dużym potencjałem. Czekam na zapowiedziany dalszy ciąg. Czekam z wielką nadzieją.

Patrzysz na tą intrygującą okładkę i widzisz jakiegoś wariata w cylindrze i z kolorowymi zębami. I od razu wiesz, że to będzie Twoja ulubiona postać w całej tej historii. I jak kogoś ulubione postacie (tak jak moje) to są najczęściej czarne charaktery pełne szaleństwa i dziwactwa, to nie może nie mieć tutaj racji. Szczególnie jak odkrywasz takiej postaci historię i motywację.
Pan Organek bez wątpienia jest jednym z głównych atutów tej książki, jako najbardziej kolorowa osobliwość w całym tym szaroburym mieście Harenhall. A to miasto? To drugi atut, ze swoim przestępczym półświatkiem, pełnym korupcji, zepsucia, nielegalnym handlem organami (ludzkimi i nie tylko),czy samymi ludźmi. A wszystko to ze szczyptą magii, magicznych potworów i artefaktów.
Wszystko to zapakowane w historię ciekawą i pełną akcji. Nie ma tutaj momentów zamuły, że zastanawiasz się kiedy coś się zacznie dziać… tu co chwile coś się dzieje! Główna bohaterka Meryl Hall sama o to zadba. A jak nie ona to na pewno Pan Organek!

Nareszcie fantastyka w której główna bohaterka nie jest uroczą nastolatką! Meryl to kobieta z którą chętnie poszłabym na piwo, a ona w godzinę rozwiązałaby wszystkie moje problemy. I pewnie przy okazji wplątałybyśmy się w jakieś kłopoty.
Książka naszpikowana akcją, główna bohaterka postawiona między młotem a kowadłem - w sumie dosłownie, bo każdy zły ruch może kosztować ją skrócenie o głowę. Książka idealna by oderwać się chwilę od naszej, przyziemnej, rzeczywistości.

Świetny debiut. Polecam przeczytać bo warto, choćby dla samej mrocznej atmosfery w sam raz na jesienny wieczór.

Bardzo ciekawa propozycja, szczególnie na jesienne/zimowe wieczory. Autorka wprowadza nas w świat pełen zagadek i walki o władzę. Dzięki opisom doskonale czujemy klimat książki i jesteśmy w stanie przenieść się do świata Doktor Hall.
Serdecznie polecam!

Serdecznie polecam!

Nie będzie jutra - trzymająca w napięciu ciekawa propozycja na długie wieczory, gęsia skórka murowana przeczytałam w jeden wieczór czekam na ciąg dalszy bardzo polecam i gratuluje wydawnictwu takiej pozycji 😀

• Magia, mistyka, fantasy
  • Przeznaczenie, walka, bunt, rebelia
  • Rok 2021

Dodaj cytat z książki Nie będzie jutra