Spektrum

Okładka książki Spektrum Martyna Raduchowska
Zwycięzca w plebiscycie 2018
Okładka książki Spektrum
Martyna Raduchowska Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Czarne Światła (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Czarne Światła (tom 2)
Uroboros
2018-10-03
2018-10-03
Cyberpunk
Inne

Okładka książki Szepty Piotr Chojnowski, Tomasz Duszyński, Grzegorz Gajek, Agnieszka Hałas, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Tomasz Maruszewski, Jakub Małecki, Marcin Mortka, Martyna Raduchowska, Paweł Radziszewski, Sebastian Sadlej, Agnieszka Szmatoła, Milena Wójtowicz, Magdalena Świerczek-Gryboś
Ocena 8,8
Szepty Piotr Chojnowski, T...
Okładka książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony Rafał Dębski, Marta Krajewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Marcin Mortka, Marcin Podlewski, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Anna Szumacher
Ocena 6,8
Nawia. Szamank... Rafał Dębski, Marta...
Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,9
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Cyberpunk Girls Krystyna Chodorowska, Magdalena Kucenty, Gabriela Panika, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Agata Suchocka
Ocena 6,9
Cyberpunk Girls Krystyna Chodorowsk...
Okładka książki Wigilijne opowieści Tomasz Betcher, Jacek Galiński, Karolina Głogowska, Jagna Kaczanowska, Agnieszka Lis, Agnieszka Litorowicz-Siegert, Magdalena Majcher, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Alek Rogoziński, Małgorzata Oliwia Sobczak, Milena Wójtowicz
Ocena 7,0
Wigilijne opow... Tomasz Betcher, Jac...

Oficjalne recenzje i

Co to znaczy być człowiekiem?

Link do recenzji

2068 173 72

Powieść nie jest zła, napisana bogatym językiem z rozbudowanym tłem naukowym. Typowa sci-fi, ale w porównaniu z pierwszą częścią ("Łzy Mai"), dużo słabsza. Zaskakujące jest, że to nie kontynuacja, ale te same wydarzenia, tylko widziane oczami Mai. Postać owej syntetyczki niestety bardzo męcząca, bo w poszukiwaniu ludzkich emocji strasznie jęczy i się użala nad sobą :P

Wciągająca, bardzo fajny zabieg z opowiedzeniem punktu widzenia drugiej strony. Bohaterowie zarysowani bardzo klimatycznie, można zrozumieć ich motywy działania. Czytało się jednym tchem. Polecam.

Pół roku po lekturze Łez Mai, sięgnąłem po Spektrum, pokazujące historię z pierwszego tomu oczami Mai.

I zupełnie szczerze przyznam, że mam problem z oceną tej książki. Z jednej strony nie czułem dużego zainteresowania całością, bo wiedziałem do czego prowadzi. Dziwię się, że autorka nie zdecydowała się na jedną dłuższą książkę z przeplataną narracją co moim zdaniem byłoby...

Ta część podobała mi się mniej od pierwszej. Brakowało w niej humoru i akcji napędzającej książkę. Tu autorka skupiła się bardzo na psychice i przeżyciach Mai. Historia zaczyna się w tym samym momencie co w pierwszym tomie, mamy po prostu inną perspektywę. Dlatego też uważam, że nie powinna być to część druga, a tom 1.5.
Autorka wciąż nie zawodzi w kwestii researchu i...

Łzy Mai przeczytałam już dość dawno, jednak wciąż czasami wracałam do niej myślami. Drugi tom serii autorstwa Martyny Raduchowskiej dość długo czekała na swoją kolej, jednak nareszcie przyszła i na nią kolej. Z ogromną ekscytacją zabrałam się do poznawania dalszych przygód Mai. Czy koniec końców książka ta mnie usatysfakcjonowała? O tym w tej opinii.

Technologia rozdarła...

woooaahhh ! co tu się wydarzyło. rewelacja, ale zastrzegam, że aby docenić Spektrum niezbędne jest przeczytanie Łez Mai. trzeba przyznać autorce, że ogarnia aspekty techniczne co w punktu widzenia fikcji nie jest ani łatwe ani oczywiste. brawo, świetna pozycja.

Spektrum to drugi tom cyberpunkowego kryminału i wszystko wskazuje na to , że w przyszłości będzie wydana trzecia część. Tym razem i to mnie zaskoczyło, powieść jest napisana z perspektywy Mai , a nie porucznika Quinna , jak to było w pierwszym tomie. Uważam , że w drugim tomie autorka położyła większy nacisk na psychologię Mai jako maszyny - człowieka , a wątek kryminalny...

"Spektrum" uzupełnia i zarazem kontynuuje historię zawartą w "Łzach Mai". Tam mamy narrację m.in z punktu widzenia Jareda, a tu całą akcję obserwujemy wraz z Mają.
Kontynuacja trzyma poziom poprzedniego tomu i rozpala chęć na więcej swoim zakończeniem. Jest ciekawie, jest wciągająco, jest bardzo dobrze.

Niestey ta część zupełnie nie przypadła mi do gustu. Czytało mi się strasznie opornie przez co straciłam zainteresowanie do dowiedzenia się więcej o dalszych losach Mai.

• 2019
  • Fantastyka