If it bleeds

Hodder & Staughton
kryminał, sensacja, thriller
angielski

Bardzo nierówne opowiadania.

specjalnie nie lubie opowiadań- dla mnie im dłuższa forma tym lepiej - ale te są naprawdę dobre - bardzo dobre - polecam

Tylko dwie historie mi się podobały

Mój pierwszy przeczytany zbiór opowiadań Stephena Kinga to "Bazar złych snów" i muszę przyznać, że była to najgorsza książka autora, jaką do tej pory przeczytałam. Nie lubię takich krótkich opowieści, wolę, gdy książka jest jedną spójną całością. Ale przejdźmy do książki, o której chcę opowiedzieć, czyli "Jest krew...". Dzieli się ona na cztery dosyć długie opowieści, które...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Udany, przyjemny zbiór opowiadań.

Moja pierwsza książka Stephena Kinga. Choć oglądałem dużo filmów na podstawie jego dzieł, które lubię. "Jest krew…" to cztery nowe opowiadania w jednej książce.
Tytuł książki "Jest krew…" prawdopodobnie nawiązuje do starego powiedzenia dziennikarskiego "Jest krew, są czołówki", taki sam tytuł ma jedno z opowiadań. Pozostałe opowieści to:
- Telefon pana Harrigana
- Życie...

Spodziewałam się czegoś więcej. Najlepsze według mnie było drugie opowiadanie Życie Chucka, chociaż po pierwszej części (Akt III: Dzięki, Chuck!) mogłoby się już zakończyć. Dwie kolejne o jego życiu były niepotrzebne, bo w zasadzie niczego nie wyjaśniały i niczego potrzebnego nie dodały.
Reszta opowiadań była dobrze napisane, jednak brakowało ciekawego pomysłu.

Moje pierwsze spotkanie z książką tego gatunku. Nigdy nie oglądałam ani nie czytałam żadnego horroru, mimo to za nimi nie przepadam. Pewnie gdyby książka nie została mi pożyczona przez kolegę nigdy bym do niej nie zajrzała-
Przez ponad pół roku sobie u mnie leżała, aż w końcu zajrzałam do niej z miesiąc temu. Po paru stronach wciągnęłam się jak w zwyczajną książkę,...

Kolejny zbiór czterech opowiadań Stephena Kinga, po Czterech porach roku, Czterech po północy i Czarnej bezgwiezdnej nocy. Mimo, iż pomysły mistrza grozy są w „Jest krew” słabsze od wcześniejszych, lekkość i gładkość opowieści powodują, iż nadal oceniam je jako przyzwoite.
Telefon para Harrigana to opowiadana beztrosko historia starego milionera poznającego uroki pierwszych...

Lekki zawód. Czytałam praktycznie na siłę. Tylko pierwsza historia godna uwagi. Wciągnęłam jak ciepłe bułeczki.

1 312
  • 2020