Pudełko z guzikami Gwendy

Okładka książki Pudełko z guzikami Gwendy Richard Chizmar, Stephen King Patronat LC
Okładka książki Pudełko z guzikami Gwendy
Richard ChizmarStephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Pudełko z guzikami Gwendy (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pudełko z guzikami Gwendy (tom 1)
Gwendy’s Button Box
Albatros
2017-11-22
2017-11-22
Data 1. wydania:
2017-05-30
Danuta Górska
groza literatura amerykańska manipulacja nastolatka opowiadanie spotkanie Stephen King strach śmierć

Oficjalne recenzje i

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność

Link do recenzji

719 1 155

Dobry start trylogii, polecam przeczytać wcześniej poprzednie książki z cyklu Castle Rock. Choć nie są one wymagane do zrozumienia historii, w Pudełku znajdziemy kilka smaczków i nawiązań do poprzednich tytułów z tego cyklu.

Wciągająca.

Uwielbiam!

Główną bohaterką jest Gwendy, którą poznajemy we wczesnych latach nastoletnich. Dziewczyna nie podoba się sobie, jest szykanowana w szkole z powodu swojej otyłości więc w czasie wakacji intensywnie pracuje nad swoją figurą. Podczas biegania spotyka starszego pana w kapeluszu, który daje jej pewne pudełko z guzikami w różnych kolorach. Naciśnięcie każdego z nich prowadzi do...

Bardzo to jest dobra krotka forma, nie wiem dlaczego tak slabo oceniona na portalu.

Idealna do przeczytania na jeden wieczór! Jestem mile zaskoczona, bo miałam pewne obawy co do tej książki ze względu na to, że została napisana przez dwóch autorów, ale kompletnie tego nie odczułam. Jest spójna i po prostu dobra.

45/2021

To nie jest „pełnometrażowa” książka. Pudełko z guzikami Gwendy bardziej przypomina długie opowiadanie niż sążnistą powieść, z których słynie Stephen King. Nie jest to też rasowy horror z morderczymi klaunami, a typowa dla mistrza grozy sentymentalna wyprawa do czasów dzieciństwa, w dodatku okryta całunem tajemnicy. Nie wiem, jaką rolę pełnił przy pisaniu Richard Chizmar...

Książka całkiem ok. Wkurza mnie tylko wydawanie takiego czegoś w formie książki. Moje wydanie to 175 stron ale taka czcionka i interlinia że w normalnym wydaniu jest to 50 stron. Malutka satysfakcja że - "aaa...fajnie. przeczytałem książkę w 1 dzien"..ale tylko tyle. Tym jestem zawiedziony i to mocno. Co do książki to czytało się szybko i całkiem przyjemnie ale zdecydowanie...

W mojej osiedlowej bibliotece ta pozycja została sklasyfikowana jako "Horror". Z jakiego powodu? nie mam zielonego pojęcia. To opowiastka napisana zupełnie nie w stylu mistrza grozy, bardziej jak nastoletnia młodzieżowa historyjka. Jest morał na końcu, jest w pewnym sensie happy end...gdzie ten horror ja się pytam?

1 803
  • 2018