W wysokiej trawie

Stephen KingJoe Hill
kryminał, sensacja, thriller 47 str.
In the tall grass

Krzysztof Sokołowski
Albatros
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Świetny początek, miło się czytało o relacji rodzeństwa no i to tyle z plusów. Reszta to absurd.

O, jakie to jest przerażające!

Po obejrzeniu filmu książka rozczarowująca.

Przeczytałam to opowiadanie zaraz po obejrzeniu filmu na Netflixie, bo nie mogłam uwierzyć, że King napisałby coś tak bardzo złego (film jest naprawdę zły). Na szczęście, zgodnie z moim przeczuciem, opowiadanie okazało się dużo lepsze od adaptacji, jednak nie jest bez wad. Choć jest to dzieło krótkie, czułam, że się ciągnie, i że brnie się przez nie, jak brną bohaterowie, grzęz...

Obejrzałem ostatnio film „W wysokiej trawie”, będący adaptacją króciutkiego opowiadania Mistrza i jego syna, którego do tej pory nie miałem okazji przeczytać. Zrobiłem to zatem tuż po obejrzeniu filmu. To, że można zrobić genialny film na podstawie opowiadania Kinga, przekonał Frank Darabont w „Skazanych na Shawshank”. No cóż, „W wysokiej trawie” z pewnością nie powtórzy tego s...

Trafiłam na to opowiadanie za sprawą filmu. I cieszę się, ze książka pozostaje w klimacie Kinga, ponieważ film do mnie nie przemówił.

Opowiadanie mozna podzielic na dwie czesci. Pierwsza z nich to przyklad klasycznej grozy. Swietnie budowane napiecie, od niepokoju ku przerazeniu. Niestety druga czesc wywoluje zupelnie inne emocje, przede wszystkim obrzydzenie i zdegustowanie przemoca.

WIELKOBUKOWE BEZSENNE BINGO wyzwanie 2019: AUTOR: STEPHEN KING

Dobre i mocne, krótkie i treściwe - w sam raz na raz.
Świetnie się słucha w audiobooku.

Jak to u Kinga i Hilla bywa - opowieść zaczyna się niewinnie a kończy z przytupem. Tym razem jest bardzo kameralnie. Książki nie nazwałabym nawet powieścią tylko bardziej opowiadaniem bo jak na możliwości obu panów historia jest krótka.

Uczta wśród traw. I to wysokich. King w wyśmienitej formie. Joe Hill wytrzymał tempo starego mistrza i wyszedł super e-book. Nic dodać, nic ująć. Sami musicie przeczytać.

Dyskusje

Stephen King W wysokiej trawie