Diuna

Frank Herbert Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Diuny (tom 1) Seria: Diuna fantastyka, fantasy, science fiction
Dune
Diuna

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Serce pustyni

4 Link do recenzji

Jest to rodzaj fantasy, który lubię najbardziej - kładzie nacisk na konspiracje, intrygi, strategie oraz w bardzo dużej mierze na przemyślenia filozoficzne i refleksje. Dialogi są tak starannie napisane, że każde słowo wydaje się mieć duże znaczenie, często z głębszym sensem. Myślę, że należy się duże uznanie dla Autora, że potrafił w stosunkowo skondensowanej formie, nie...

Czytane kilka lat temu, teraz jeszcze raz, w oryginale. Ciągle nieustająco rewelacja.

Niezmiennie zachwyca.

Na półkach: , , , ,

„Diuna” to książka, którą w mniejszym bądź większym stopniu zna każdy, gdyż stała się już ona klasykiem literatury science fiction. Jest to pierwszy tom cyklu Kroniki Diuny autorstwa Franka Herberta, który moim zdaniem pomimo upływu czasu nie traci na popularności, a przeciwnie, nawet i zyskuje, gdyż w tym roku ma ukazać się całkiem nowa ekranizacja tego niezwykłego dzieła....

Dla mnie Diuna jest sednem science fiction.

To książka napisana przez inteligentnego człowieka, który prowadząc wciągającą historię postaci i świata wokół, jednocześnie komentuje naszą prawdziwą rzeczywistość.

Książka może być zwykłą rozrywką, może być też powodem do refleksji. Można wybrać, można te dwie rzeczy połączyć.

Cenię za to Herberta bardzo.

1919

"Czym gardzisz? Po tym poznać, kim jesteś naprawdę."

I to jest fantastyka, która przekonuje mnie najbardziej, dla niej potrafię całkowicie zatracić się, nie liczyć upływających godzin, nie widzieć niczego z realnego życia, nie dać się za nic zawrócić z czytelniczej podróży. Podziwiam kreatywność autora, przesiąkam fascynującym klimatem powieści, odkrywam bogaty świat...

Teraz już takich książek nie ma. Pogłębiona, piękna, dopracowana jak obraz. Szukam podobnych i nie znajduję :(

Na początku bałam się sięgać po ta pozycje, mimo że bardzo chciałam ja przeczytać. Bałam się że będzie to bardzo toporne sf ale książka bardzo mnie zaskoczyła. Bardzo dobrze poprowadzona opowieść, pełno pięknych cytatów i filozoficznych myśli ❤️ polecam z całego Serca

Na półkach: , , , , , , ,

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z „Diuną", lecz stwierdzam z pełnym przekonaniem, iż trudno o powieść nakreśloną z podobnym rozmachem, w której nie doświadczy się ani chwili przestoju czy nudy. Tym samym powrót do stworzonego przez Franka Herberta uniwersum uważam za strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o wybór wakacyjnej lektury.

Aż głupio przyznać, ze Sting zainspirował do przeczytania. ;)

12 470
    9 393