ROZWIŃ ZWIŃ

Niedaleko pada trup od denata

Okładka książki Niedaleko pada trup od denata
Iwona Banach Wydawnictwo: Dragon Cykl: Komedia kryminalna (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komedia kryminalna (tom 1)
Dragon
2019-10-16
2019-10-16
literatura polska

więcej Więcej

„Niedaleko pada trup od denata” - Iwona Banach cykl: Komedia Kryminalna Tom 1
Pierwsze spotkanie z autorką i jakie udane! Pełna absurdu i przerysowanych postaci, nagłe zwroty akcji, trup się ściele gęsto. Moim zdaniem to jest bardziej komedia niż kryminał. Napisana kwiecistym, barwnym językiem. Kwiecisty język, humory sytuacyjny. Czyta się szybko, idealna na jedne wieczór....

Wyjątkowo sympatyczna książka, trzymam kciuki za kolejne!

Książka mocno mnie wciągnęła, że ciężko mi było się od niej oderwać. Tytuł godny polecenia osobom lubiącym humor i kryminał.

Książka według informacji ma być komedią kryminalną. Moim zdaniem raczej komiedodramatem, z naciskiem na dramat.....

Przedziwna książka!!! Chyba żadna do tej pory tak mnie nie irytowała i bardzo trudno się ją czytało ...

Sympatyczny kryminał. Bardzo dobre komediowe teksty. Dla osób, które lubią komedie, a przy tym rozwiązywanie zagadek. Nie jest tak wciągająca, ani emicjonująca, ale przyjemnie się czyta w zimowe wieczory.

1997

Zapowiadało się świetnie. Lekka, zakręcona komedia kryminalna. Ale cóż, bywa zabawnie-głównie za sprawą ciotki Emilii, ale jednak fabuła jest ciężkiego kalibru. Wcale nie jest lekka i zabawna, a raczej pokręcona do bólu, przez co mało strawna. Szkoda, bo nastawiłam się na komedię kryminalną bez trzymanki.

Dodałam na półkę "Kryminał z humorem", bo na okładce napisano, że to komedia kryminalna, i należy do serii pod taką nazwą. No i niby jest humor sytuacyjny i słowny, jednak jak dla mnie trochę mało tego humoru, dlatego tak mało gwiazdek. Mimo tego czytało się szybko i ciekawa byłam, jak to wszystko się skończy.

Jestem fanką kryminałów ale od pewnego czasu mam coraz większą ochotę na luźne i szybkie historie. Takim sposobem spotkałam się właśnie z twórczością Iwony Banach i niestety po więcej nie sięgnę.

Komedia kryminalna brzmiała fajnie, cukierkowa okładka i lekki ton opowieści zapowiadał świetny wieczór ale na prawdę długo męczyłam ten tytuł i nie bawiłam się dobrze. Kryminał...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekka komedia kryminalna, którą szybko się czyta. Było kilka absurdalnych i nierealnych momentów, ale część sytuacji swoją zabawnością je nadrabiała. Bohaterowie nietuzinkowi, zabawni, oczywiście nie wszyscy, ale nie chcę tutaj spojlerować. Niektórzy mają potencjał na ich rozwinięcie, w kolejnych częściach, co mam nadzieję, że będzie miało miejsce.

• 2019
  • 2021