Mąż przez zasiedzenie

Oficjalne recenzje i

Patrycji Bukowskiej przypadki

Link do recenzji

6170 107 29

Kolejna pełna humoru powieść Marty Obuch. Mnóstwo nieoczekiwanch zwrotów akcji przyprawiających o ból brzucha ze śmiechu, zwłaszcza przy takich zwrotach jak "Ćwikłoza stosowana" i wielu innych. Super książka na jesienne wieczory, każdą kolejną książkę tej autorki biorę w ciemno. Polecam z całego serca ❣❣❣❣❣❣❣❣❣

Na półkach: , , , ,

Szczerze, to chyba do tej pory najsłabsza z czytanych przeze mnie książek Marty Obuch. Fabuła dopiero pod sam koniec rusza z kopyta i staje się szybkim, interesującym kryminałem. Wcześniej jest nudno - ot, obyczaj z nutą romantyki.
Nie powaliło, wręcz momentami bardzo mnie nużyło. Szkoda. Liczyłam na coś więcej.

To była moja pierwsza książka tej autorki, za którą się zabrałam. Niestety w tej opowieści nie było nic co by mnie wciągnęło i szybko odłożyłam ją na półeczkę. Czytanie powinno sprawiać przyjemność a nie męczyć i dręczyć.

genezę tej książki widzę tak: autorka postanowiła coś napisać, ale nie do końca wiedziała co. zrobiła więc listę możliwych gatunków, na której znalazły się:
- romans;
- powieść obyczajowa;
- kryminał;
- coś do śmiechu;
- coś erudycyjnego;
- historyczna tajemnica do rozwikłania.
pomyślała, pomyślała i stwierdziła: a raz kozie śmierć, napiszę wszystko naraz.
finał tej...

Książka na czas kiedy trzeba się odprężyć i poprawić humor.
Dla mnie dodatkowym plusem jest czytanie o okolicach, które znam.

To moja druga książka tej autorki i podobała mi się trochę bardziej niż poprzednia, która mnie ogromnie rozczarowała.

"Mąż przez zasiedzenie" to komedia kryminalna. Jest tu trochę sprawy kryminalnej, ale komedii nie ma wcale, przynajmniej ja nawet raz się nie zaśmiałam. Czyta die ogólnie dobrze, nie ma tu też dialogów poniżej pewnego poziomu tak jak w poprzedniej książce...

Lekka i przyjemna ,na poprawę humoru.

Krótko- komedia i kryminał w jednym. Lekka książka na poprawę humoru lub na chwilę oddechu. Mi się podobało, choć sposób narracji troszkę przekombinowany ( jedna sytuacja opisana z perspektywy kilku osób, gdzie każda interpretuje wydarzenia nieco inaczej) i zmuszający do uważnego czytania.

Taka sobie lekka książka obyczajowa z elementami humoru, historii i kryminalnym. Połączenie dobre, szybko się czytało. Akcja dzieje się szybko, bohaterowie nieco przerysowani, humor sytuacyjny bardzo dobry. Na minus działa to, iż przygody opisane w powieści są mało realne. Ale polecam na wieczór,by się odprężyć....

Historia Patrycji, dr językoznawstwa, która zostaje asystentką naukową emerytowanego profesora historii sztuki. Jej szef postawił sobie za cel odnalezienie klejnotów księżnej Daisy z Pszczyny, a legendarną bezcenną kolekcją interesują się także różne podejrzane typki. Jak to u Pani Marty gangsterzy są niezbyt rozgarnięci i rozsądna niewiasta, a właściwie niewiasty, bo...

• 2019
  • 2020
  • 2020
  • 2021
  • Przeczytane 2020
  • Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Mąż przez zasiedzenie