Mąż przez zasiedzenie

literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

Patrycji Bukowskiej przypadki

[ 3 ] Link do recenzji

Słaba książka, nielogiczna fabuła. Niby postaci były nakreślone w dość sugestywny sposób i wydawało się, że wiarygodnie i ciekawie rozpoczynająca się akcja zakończy się w równie logiczny sposób to jednak zakończenie to kompletna klapa. To chyba najsłabsza książka Marty Obuch jaką do tej pory przeczytałam, mam nadzieję że kolejne wrócą do wysokiego poziomu.

Wątek kryminalny może nie pierwszej wody, dość okrojony, jednak poczucie humoru, z którym brniemy przez fabułę zdecydowanie to wynagradza.
To jedna z tych komedii, które pozwalają momentami śmiać się w głos.
Polecam.

Patrycja ma doktorat, pracuje na uczelni, ale chuda pensyjka nie wystarcza jej na komfortową egzystencję. staje do konkursu na damę do towarzystwa profesora Tofla. Po drodze zaś napatoczył sie jej młody facet,brunecik, którego nie polubiła. W kawiarni obdarty menel zażądał od niej haraczu. A potem przypadłą do gustu profesorowi, który mieszka też z niejakim Edkiem. Wygrała...

Tak jakoś przypadkiem wpadłam na ten tytuł, a jak to przez przypadek bywa trafiłam na perełkę ❤
Mąż przez zasiedzenie 📖 Marta Obuch
Niech Was tytuł nie zmyli, wątek romansu jest tutaj zdecydowanie drugoplanowy 😀 Jednak istnieje i jest bardzo przyjemny ❤❤
Zdecydowanie jest to komedia kryminalna na wysokim poziomie. Wszystkie postacie są interesujące, a zdarzenia chociaż...

Fajne, lekkie, trochę opisów Katowic i Pszczyny, ale ten tytuł to nie wiem kto wymyślił ale to nie o tym. Można przeczytać

Ciekawy temat poprowadzony z poczuciem humoru. Przyjemna lektura

Super książka, wciągająca, z sympatycznym wątkiem miłosnym, który nie jest "chamski", miła do czytania na szybko i na oderwanie mózgu

Uwielbiam obraz Katowic w tej książce. Ponadto, fabuła jest lekka jak u Joanny Chmielewskiej i absolutnie daleka od p powszechnego schematu powieści kryminalnych. Autorka ma wyczucie do uszczypliwych komentarzy, zycze Remigiuszowi Mrozowi by Chyłka kiedyś osiągnęła ten poziom.
Audiobook
Lektor: Donata Cieślik
Ocena: 2/10

2091

Jedna z moich ulubionych polskich autorek @marta_obuch 😍😍.
_______

Muszę przyznać, że grzebiety książek są urocze - w kropeczki, które lubię. Były niebieskie, zielone i teraz są różowe 😂.
_______

A co do najnowszej książki, to mi się podobała. Nie tak jak poprzednie, ale nie jest źle. I tak się dobrze przy niej bawiłam 😉.

1. Zabawna - ✅
2. Zakręcona - ✅
3. Zagadka kryminalna - ✅
4.Komisarz Marchewka - ✅
Wszystkie najważniejsze punkty zaliczone 😁.
Polecam

• Przeczytane 2019
  • Przeczytane 2020
  • Literatura polska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Mąż przez zasiedzenie