Szczęśliwa nieboszczka

Okładka książki Szczęśliwa nieboszczka Małgorzata J. Kursa
Okładka książki Szczęśliwa nieboszczka
Małgorzata J. Kursa Wydawnictwo: Lira Cykl: Malwina i Eliza na tropie (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Malwina i Eliza na tropie (tom 1)
Lira
2019-10-24
2019-10-24
kryminał komedia kryminalna

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Polska wersja angielskiego humoru. Kto lubi, polecam!

Polska wersja angielskiego humoru. Kto lubi, polecam!

Trochę kryminał, trochę komedyjka sytuacyjna. Wścibstwo nie popłaca, a może jednak popłaca, bo Malwina i Eliza są nadspodziewanie skuteczne.

Po pierwszych przeczytanych stronicach pomyślałam sobie… No nie! Znowu jakaś podstarzała „pani Morawiecka” - detektyw od siedmiu boleści. Ale książka zyskuje po bliższym poznaniu… zwłaszcza jeśli podejdziemy do lektury jako do łatwej, lekkiej i przyjemnej. Doceniam wyszukany, różnorodny i bardzo poprawny polski język autorki. Jest w tej krótkiej historii nie tylko dobry humor… ale tez jakiś nietypowy w polskim kryminale polot. Biorę się za Krasnala :)

„Szczęśliwa nieboszczka” to pierwszy tom serii pt. „Malwina i Eliza na tropie”.
Znam książki Pani Małgorzaty od dawna - jeden z pierwszych moich postów tutaj to była właśnie jej książka. Uwielbiam jej pomysły, styl i poczucie humoru.
Ta seria to przygody i niefortunne przypadki dwóch przyjaciółek. Malwina i Eliza znają się całe życie, są już na emeryturze i mają dużo czasu. Ich pasją jest rozwiązywanie zagadek kryminalnych. I nie ma co ukrywać – są w tym naprawdę świetne.

Mogę tylko dodać, że z tymi domorosłymi paniami detektyw nie będziecie się nudzić i miło spędzicie czas. Polecam!

„Szczęśliwa nieboszczka” to pierwszy tom serii pt. „Malwina i Eliza na tropie”.

Świetną komedię przeczytałam. To było moje pierwsze spotkanie z autorką. Uważam je za bardzo udane.
Eliza i Malwina to dwie starsze panie, które uwielbiają rozwiązywać zagadki kryminalne a co więcej są w tym naprawdę dobre 💪

Pewna młoda kobieta popełnia samobójstwo. Wyskakuje z okna i ginie na miejscu. Niby nic dziwnego, zdarzają się samobójstwa. Tylko, że Eliza przypomina siebie rozmowę z tą kobieta sprzed kilku dni. Ona była szczęśliwa. Jak taka osoba może się zabić? Co by musiało się stać, by nagle popełniła samobójstwo? Miała takie plany, szczęśliwie zakochana, miała wyjechać do Anglii, do męża, który za nią czekał.
Kiedy przyjaciółki się spotykają, zaczynają obmyślać plan Tobie uznała, że to musiało być morderstwo. Tylko jak to udowodnić, skoro śledztwo już zakończone. A właściwie to śledztwa nie było.

Podobał mi się sposób w jaki obie rozwiązywały zagadkę. Dociekliwością starszych pan nie zna granic. Moim zdaniem tworzą świetny duet.

Polecam 💪

Książka "Szczęśliwa nieboszczka" Małgorzaty J. Kursy to zabawna opowieść o dwóch przyjaciółkach z Kraśnika - Malwinie i Elizie. Są to kobiety w średnim wieku, które mają dar do wikłania się w rozwiązywanie zagadek kryminalnych. W tej części Eliza nie wierzy w samobójstwo swojej sąsiadki, która wypadła z okna. Kilka dni wcześniej spotkała ją w sklepie i była wręcz szczęśliwa. Ten fakt nie daje jej spokoju. Osoba, która jest zadowolona nie robi takich rzeczy. Z pomocą przychodzi jej Malwina. Początkowo jest sceptycznie nastawiona do całej sprawy, ale dla przyjaciółki, zmusza zięcia policjanta, który prowadzi to dochodzenie, aby je w nie wtajemniczył.
Książka pełna jest humoru w postaci dialogów jak i sytuacji. Zagadka kryminalna jest bardzo dobrze zbudowana. Muszę przyznać, że trochę się nagłowiłam nad rozwiązaniem.

Kobieca logika! Któż to ogarnie? Zabawna historyjka detektywistyczna na jeden wieczór. Wieczor zakończony uśmiechem na twarzy.

Bardzo dobra pozycja na jesienne wieczory.

Bardzo dobra pozycja na jesienne wieczory.

Opis zachęcił mnie do czytania, ale sam początek książki zniechęcił, jakoś ciężko było mi się przebić przez te pierwsze strony. Później jednak nie żałowałam, że zaczęłam ją czytać, naprawdę ciekawa książka.

Sympatyczne bohaterki komedii kryminalnej rozwiążą niejedną zagadkę :) Gdy młoda kobieta z sąsiedztwa wypada z okna i umiera, a policji wydaje się, że to samobójstwo, do akcji wkraczają one :)Ich intuicja i dociekliwość są na wagę złota i ...odkrycia prawdy. Przyjemna, lekka lektura :)

Małgorzata J. Kursa Szczęśliwa nieboszczka Zobacz więcej