Patronat LC
Karolina Morawiecka Wydawnictwo: Lira Cykl: Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Lira
Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
2020-09-30

Sami zobaczcie tytuł, to już dla mnie jest zapowiedź, że jest bardzo dobrze i bardzo w moich gustach 😂
To już 4 tom serii, wszytskie na tym samym wysokim poziomie, humoru, akcji i klimatu.
Tym razem nasza wdowa po aptekarzu, zmuszona jest do ćwiczeń fizycznych, czyli świat się kończy i wiadomo, że wyniknie z tego cała masa cudowności 😂
Mordercze treningi, przypadkowo...

Tym razem dwie sprawy równolegle. Siostra Tomasza w akcji i kulinarne popisy wdowy po aptekarzu🥘🥗😃

Po trzech książkach z nieszablonowymi bohaterkami czuję przesyt.
Dosłuchałam(dobrze jest czytana) do 1/3 książki i poddaję się.
Posługując się kulinarią,której dużo w powieści,mam wrażenie jedzenia odgrzewanych kotletów...a chcę chrupkości i świeżości.

To już moje czwarte spotkanie z wdową po aptekarzu, żądną sukcesów kryminalnych oraz towarzyszącą jej zakonnicą, siostrą Tomaszą i Truflą - pozostałą w spadku po aptekarzu dożycą de Bordeaux. Oraz nie mniej żądnym sukcesów oraz przysmaków przygotowywanych przez panią Karolinę podkomisarzem Cegłą.
A zaczęło się od tego, że wdowa po aptekarzu usłyszała prawdę w oczy!...

Książka trzyma poziom poprzednich części, ale mimo to czuję już nasycenie tymi lekkimi historiami kryminalnymi - to miła rozrywka, ale na dłuższą metę postaci są zbyt szablonowe, a opowiastki zbyt przewidywalne. Tak więc na dalsze przygody wdowy i zakonnicy już nie czekam.

Uwielbiam obie panie Morawieckie, autorkę i bohaterkę, którą stworzyła, wdowę po aptekarzu ze Skały, naszą wielmożańską pannę Marple 🙂 a także zakonnicę feministkę siostrę Tomaszę, która wspiera naszą detektywkę. Choć ja nie spełniam wyśrubowanych wymagań, jakie pani Karolina stawia sobie i innym. Bo to tradycjonalistka jest. Na ten przykład takie tartki wytrawne, które...

Jako kryminał ta książka się nie sprawdza, za mało czasu poświęcone na śledztwo, a za dużo na opisach posiłków. Książka miała być zabawna, ale jakoś humor autorki do mnie nie trafia. Siostra Tomasza jako zakonnica detektyw była ciekawą postacią, ale wdowa po aptekarzu ciągle mnie irytowała swoim zachowaniem.

Pamiętam , ze czytając pierwszą część irytowałam się niezmiernie za każdym razem, gdy pojawiała się Karolina Morawiecka. Sytuację ratowała zabawna siostra-feministka Tomasza. Oraz bardzo dobrze skonstruowana zagadka kryminalna osadzona we współczesnych dekoracjach "Krakówka" i okolic. Ujmował mnie też humor Autorki, z dużą dozą cierpkiej ironii. Przy czwartym tomie bawiłam...

Chyba najlepsza z serii :)

To była jedna z lepszych powieści z cyklu o Karolinie Morawieckiej i siostrze Tomaszy. Tym razem nie było tak przewidywalnie jak w poprzednich tomach, ale chociaż wątek znalezionych w Ojcowie zwłok trochę rozczarował, to honor książki uratowało śledztwo zakonnicy, dotyczące zaginionego wotum. Dobrze się bawiłam podczas słuchania audiobooka, świetnie czytanego przez Donatę...

• 2021
  • 2020
  • Audiobook
  • 2020
  • Legimi
  • Kryminał

Karolina Morawiecka Zagadka drugiej śmierci czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) Zobacz więcej