Łowca czarownic

Okładka książki Łowca czarownic John Bellairs
Okładka książki Łowca czarownic
John Bellairs Wydawnictwo: Mamania Cykl: Lewis Barnavelt na tropie tajemnic (tom 5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Lewis Barnavelt na tropie tajemnic (tom 5)
The vengeance of the witch-finder
Mamania
2019-10-31
2019-10-31
Karol Łaciok, Edyta Masełko-Łaciok
Lewis Barnavelt czarownica literatura młodziezowa podróże

Seria o Barnavelcie jest spoko, wiadomo że to nie jest rozbudowana fabula jak u rowling, Tolkiena czy Sapkowskiego ale każdy fan fantastyki powinien byc zadowolony po przeczytaniu

Naprawdę mi się podobała! O ile na całą serię patrze z przymrużeniem oka, tak tutaj muszę przyznać, że ta część zdecydowanie odstaje od reszty. Jest spójna, sensowna i do tego naprawdę trzyma w napięciu. Co prawda jest to kolejny tom serii, ale dla zainteresowanych, można spokojnie czytać ją poza kolejną o ile nie planujemy czytać części poprzednich, wtedy niestety możemy je sobie nieco zaspojlerować. Polecam, bo naprawdę warto, szczególnie dla młodszych czytelników. Widać tu ewidentną ewolucję twórcy w pisaniu, jego dojrzałość, a przede wszystkim zmianę charakteru głównego bohatera, który wcześniej był nie do zniesienia.

Lewis Barnavelt na tropie tajemnic. Łowca czarownic to kolejna pozycja z serii kultowych książek grozy dedykowanych starszym dzieciom i młodzieży z przedziału 8 – 13 lat. Jest to książka, którą czytaliśmy ostatnich kilka wieczorów, choć po lekturze nie wiem, czy wieczór jest akurat najlepszą porą do zagłębienia się w nią ;).

Lewis Barnavelt na tropie tajemnic. Łowca czarownic opowiada o perypetiach młodego chłopaka, Lewisa, który był bardzo zafascynowany Sherlockiem Holmesem. Bardzo podziwia przenikliwy umysł tego detektywa i tak jak on chce rozwiązywać niezwykłe zagadki. Z początku nic nie zapowiadało możliwości wyjaśniania tajemnic, jednak kiedy Lewis wraz z wujem Jonathanem wyjechali w podróż po Anglii i dotarli na wieś do dalekiego kuzyna, wszystko się odmieniło.

Lewis poznał u wuja niewidomego chłopca, Bertiego, z którym się od razu zaprzyjaźnił. Miło spędzali razem czas do momentu, aż trafili w posiadłości na tajemniczy labirynt. To miejsce emitowało dziwną energię, a w samym środku labiryntu chłopcy znaleźli niecodzienną kryptę. Wokół niej nie było ani krzty życia – nie rosła trawa, nie wiał wiatr, nie spadł ani jeden listek z pobliskich krzewów. Chłopcy bardzo zaciekawieni znaleziskiem chcieli za wszelką cenę zobaczyć, co jest w tej krypcie. Udało im się to, ale przy okazji uwolnili coś, co można określić mianem złego ducha, demona, który w krypcie uwięziony był od stuleci. Im samym ledwie udało się ujść z życiem z tej sytuacji. (...)
To oczywiście tylko fragment perypetii Lewisa i Bertiego, resztę niech każdy doczyta sobie sam. Muszę wam powiedzieć, że momentami czytając historię, celowo pomijałam pewne fragmenty, by nie starszyć dziecka. Ale on i tak siedział obok, więc widział, że omijam zdania i kazał mi odczytywać pominięte opisy :P.

Niestety jestem wielkim wrażliwcem i niewiele mi trzeba, by ciary pełzały mi po plecach. Książka dedykowana jest dzieciom wieku od 8 do 13 lat, i zastanawiałam się, czy temat demona, zniewolenia przez niego, jest odpowiedni dla mojego dziewięciolatka. Oczywiście nie ma tam żadnych okropności i wszystko jest w granicach rozsądku, ale nastrój grozy jest tu wyraźnie wyczuwalny. (...)

Czytaj więcej na https://wrolimamy.pl/recenzja/lewis-barnavelt-na-tropie-tajemnic-lowca-czarownic/

Lewis Barnavelt na tropie tajemnic. Łowca...

Jeśli Wasze dzieci nie należą do nadmiernie strachliwych i lubią się bać, możecie podsunąć im serię o Lewisie Barnavelcie. Według informacji na okładce jest skierowana do młodych czytelników w wieku 8-13 lat, chociaż osobiście przesunęłabym tę granicę na co najmniej dziesiąty rok życia.

Cała opinia:

Cała opinia:

• Moja Półka
  • Cykl: Lewis Barnavelt na tropie tajemnic
  • Moje Skarby 🐲
  • Biblioteka
  • Chcę w prezencie 🎁
  • Chcę przeczytać, już ją mam
  • Wszystkie

Dodaj cytat z książki Łowca czarownic