Miasto niebiańskiego ognia

Okładka książki Miasto niebiańskiego ognia
Cassandra Clare Wydawnictwo: Storyside Cykl: Dary Anioła (tom 6) Seria: Ze Swiata Nocnych Lowcow fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Dary Anioła (tom 6)
Ze Swiata Nocnych Lowcow
City of Heavenly Fire
Storyside
2017-04-28
2017-04-28
Anna Reszka
literatura młodzieżowa łowcy demonów nephilim
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

To było naprawdę dobre. 200 ostatnich stron pochłonąłem w jeden wieczór i nie żałuję. Nie uważam, żeby zakończenie było sztampowe, czy jasne od początku, bo przecież kilka postaci - i tych głównych i tych pobocznych, mocno ucierpiało, nie było całkowitego happy endu. Dawno nie czytałem tak dobrej fantastyki.

Bardzo długo mi zeszło z zabraniem się za tą książkę, ale jak już weszłam w historię to nie mogłam się oderwać! Uwielbiam serię o Nocnych Łowcach. Nie zawiodłam się zakończeniem tej części. Akcja jak zwykle wartka, pełna nagłych zwrotów akcji i napięcia.

Poprzedni tom mocno mnie zniechęcił i do przeczytania tego podchodziłam ze sporym dystansem. I chyba niepotrzebnie. Ostatnia część Darów Anioła jest zwyczajnie bardzo dobra. Nie jest może super zaskakująca, ale są momenty, gdzie łzy same zaczynają płynąć po policzkach. Trzyma poziom pierwszych 3 części.

I tak dotrwałam właśnie do końca przygód Nocnych Łowców. Bardzo miła to była przygoda. Wszystkie wątki zostały wyjaśnione, koniec jest dobry i dający nadzieję.

Już nie raz wspominałam, że książki Clare są dla mnie czymś niesamowicie ważnym. Czymś, co nieważne ile razy czytałam, będzie mnie zawsze łapało za serce. W tej części było identycznie. Przeżyłam chwilę bólu, rozpaczy, smutku, ale także momenty śmiechu i radości. Dostałam więcej, niż mogłabym sobie wyobrazić.

Zaczynając od początku, ponownie zostałam wrzucona w wir...

Niestety ostatni tom bardzo męczyłam. Niepotrzebnie wedlug mnie wprowadzane nowe watki zupelnie nowych bohaterów, ktorzy nie interesowali mnie. 100 ostatnich stron mocno przeciągnięte, koniec niestety przeslodzony.

Sebastian, który uciekł po rozdzieleniu się z Jasem odbudował swoją armię. I zamierza zetrzeć Nefilim na proch chyba, że oddadzą mu jego właściwość, Clary i Jace'a. Tymczasem Maureen przejęła władze nad Nowojorskim Klanem Wampirów. Jej jedynym celem jest pozyskanie Simona Lewisa, bo od kilku lat się w nim podkochuje. Clary i Jace mająmale trudności w związku, nie chodzi tu...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dawno nie przeżywałam tak bardzo żadnej książki. Zakończenie doprowadziło mnie do łez, a nawiązania do Diabelskich Maszyn przywołały miłą nostalgię. Uważam że ta książka totalnie podbija całą serię w górę i jest godnym zakończeniem tej historii.
Gdybym musiała przeczytać jeszcze raz całą serię tylko i wyłącznie po to żeby móc poznać tą książkę zdecydowanie bym to zrobiła....

Świetna. Trzymająca w napięciu do samego końca. Wciągająca i szybko się ją czytało. Szkoda, że to ostatni tom Łowców...

To było po prostu świetne podsumowanie całej serii, które zasługuje na 10 gwiazdek ! Będę tęsknić za nocnymi łowcami i myśle, że jeszcze nie raz do nich wrócę !

12 385
    7 281