Rywalki

2022-03-04
2022-03-04
2012-04-24
Małgorzata Kaczarowska
szansa pałac marzenia miłość korona książę

Szansa na… miłość?

Ta książka to coś innego niż zwykle spotyka się w książkach. Myślę że całkiem ciekawie i interesująco otwiera całą serię.

Byłam bardzo ciekawa tej pozycji, gdyż swego czasu była bardzo popularna. Niestety z jej przeczytaniem spóźniłam się chyba o jakieś 20 lat bo teraz jako dorosła kobieta nie umiem jej ocenić lepiej. Myślałam, że książka będzie ciekawsza, bardziej zaskakująca, że rywalizacja między kandydatkami na przyszłą królową będzie bardziej zażarta. Tak naprawdę w tej książce dzieję się bardzo mało. Wszystko opisane jest bardzo pobieżnie. Nie czuję się zachęcona aby przeczytać kolejne części tej historii. I myślę, że to nie tylko wiek czytelnika gra tu rolę bo np." Igrzyska śmierci" czytałam z zapartym tchem, tu wielu rzeczy mi zabrakło.

Fajny pierwszy tom. To że rywalizują ze sobą jest świetne. Książę taki mierny z problemami ale ujdzie.

Polecam, wciąga, i jeszcze jest taki fajny królewski klimat. Pierwsze 50 stron troche nudne, ale potem nie można się oderwać

*Wątek Elminacji jako gry.
*Szybko się czyta
*Bardzo lekka myślę, że fajna na zastój
*Klimat
*Trójkąt. Motyw który tak się przejadł... ale książka jest stara więc można wybaczyć
*Bohaterowie trochę płytcy zwłaszcza kreacja rywalek Ameriki (która jest oczywiście wyjątkowa)
*Typowa bohaterka ya czasem głupie rzeczy robiła. czasem mnie irytowała

*Wątek Elminacji jako gry.
*Szybko się czyta
*Bardzo lekka myślę, że fajna na zastój
*Klimat
*Typowa bohaterka ya czasem głupie rzeczy robiła. czasem mnie irytowała

4.75🌟

4.75🌟

Napiszę bardzo krótko. Historia ciekawa, szybko się czyta. Dość cukierkowa, ale to zakończenie??? Serio?

Dlaczego praktycznie każda historia musi być taka.... mamy dwie postacie męskie, które mogą zdobyć nasze uwielbienie i akurat tylko z nimi pozostajemy.

Wiem już że w następnej części czeka mnie trójkąt miłosny i już zaczyna mi się to nie podobać.

Ale sprawdzę to ... może mnie zaskoczy

Ale sprawdzę to...

Czytadełko, bez większych emocji.
Bohaterowie są nieźle zarysowani i to jest plus, reszta to zwykłe tło (pełne dziur i nielogiczności i bez znaczenia) do wątku: zakochana dziewczyna, trochę naiwny książę i ten trzeci. Plusem jest też sam wątek, który przynajmniej pozbawiony jest niesmacznych scen i skupia się rzeczywiście na poznawaniu się bohaterów i budowaniu relacji.
Raczej nie sięgnę po dalsze części.

Czytadełko, bez większych emocji.

Książka opisująca przeżycia w pałacu pośród innych konkurentek do korony.
Mam co do niej wielkie oczekiwania, ale myślę, że im zdoła

Książka opisująca przeżycia w pałacu pośród innych konkurentek do korony.
Mam co do niej wielkie oczekiwania, ale myślę, że im zdoła

Gdyby ktoś kiedyś powiedział mi, że wciągnę się w historie o księciu, wyśmiałabym. Wyśmiałabym prosto w twarz, przekonana, że nigdy w życiu to się nie wydarzy. Ja czytam kryminały. Kryminały! Mrok, krew, tajemnice, mordercy! Nie zamki, suknie balowe, romanse i rodziny królewskie. Takie bajki nigdy nie były dla mnie.

Dlaczego więc sięgnęłam po młodzieżówkę o księciu? Na prawdę nie wiem. Ktoś mi polecił. I teraz są 2 opcje - albo aż tak ufam tej osobie albo się po prostu starzeje. Lub jakaś inna 3 opcja. Nie wiem. Co by to nie było, dobrze, że zaczęłam to czytać! <3

Zarys fabuły:
Wielkie Eliminacje. 35 dziewczyn wybranych z różnych kast społecznych na terenie całego królestwa, zamieszkuje w zamku na kilka miesięcy, Jedna z nich zostanie przyszłą księżniczką, żoną księcia Maxona. Wszystko pokazywane w tv niczym reality show (oglądałabym XD),wielka rywalizacja, bo która nie chciałaby pięknego księcia? A no jest tam taka jedna, America. Ami jest Piątką, biedna kasta artystów. Trochę zmuszona przez rodzinę ($),zostawiając Aspena - miłość swojego życia w domu, staje do rywalizacji. Byle by zostać w zamku jak najdłużej, by jej rodzina miała co jeść. Czy przez ten czas książę zawróci jej w głowie? Czy może pozostanie wierna Aspenowi?

Nie wierzę, że to mówię, ale ta książka jest tak urocza, że ja nie mogę! Uśmiech z twarzy mi nie schodził podczas czytania. Wszystko tutaj jest idealne! Sposób w jaki jest napisana, bohaterowie, historia sama w sobie! C U D O! <3
Ile razy bym nie otwierała tej książki, w moment przenosiłam się do zamku. Tak pięknie został wykreowany ten królewski świat. I nie mogłam się zdecydować, który team jestem - Maxon czy Aspen?! Czaicie, ja wielbicielka kryminałów, wybierałam, którego chłopaka powinna wybrać Ami! Szok szok szok. Ja tak nigdy nie robie XD To chyba o czymś świadczy :D

Brać i czytać!! <3 jedna z lepszych serii jakie czytałam! Trafia do moich ulubionych <3

Dlaczego więc sięgnęłam po młodzieżówkę o księciu? Na...

• 2015
  • Romans