Miasto niebiańskiego ognia

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 6) Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantastyka, fantasy, science fiction
City of Heavenly Fire
2021-02-24
Anna Reszka
Ze Świata Nocnych Łowców
Young Adult nocni łowcy wampiry wilkołaki faerie demony walka magia fantasy

Finał! Ścigałam się z koleżankami o jedyny egzemplarz w bibliotece. Genialne zakończenie historii, niewymuszone. Według mnie jedna książka więcej i wszystko straciłoby swój urok. Może dlatego "Mroczne intrygi" wypadają o wiele słabiej.

Jest to zdecydowanie moja ulubiona książka z cyklu Dary Anioła.
Sebastian Morgenstern i jego armia starają się zniszczyć Nocnych Łowców.
Główni bohaterowie udają się do innego wymiaru,
Alec godzi się z Magnusem.
Ta część ma najwięcej zwrotów akcji, których się kompletnie nie spodziewałam. Cały czas coś się dzieje. Kiedy można pomyśleć, że sytuacja jest tragiczna, główni...

Moim zdaniem była to najgorsza część ostatnia.
Seria zakończyła się pozytywnie. Sebastian został pokonany.Clary wręczyła Jaceowi pierścień Herondale'ów. Ale byli też tutaj bohaterowie którzy nie mieli znaczenia w tej części.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dziś nieco negatywnie.
Książki, które wszyscy kochają, a ja nie lubię. Mówię tu o książkach, które czytałam ponad 4 lata temu, są to TYLKO MOJE OPNIE i macie prawo się ze mną nie zgodzić. Tylko proszę bez pisania mi później że jestm taka siaka i owaka, bo mam inne zadnie niż Wy. Z góry dziękuję i uprzedzam: CZYTACIE NA WŁASNĄ ODPOWIDZIALNOŚĆ!
~Seria #WięzieńLabiryntu...

Na półkach: , , , ,

Ostatni tom "Darów Anioła" to prawdziwa petarda. Było mnóstwo akcji, miłości, smutku i zaskoczenia. Emocje w tym tomie wręcz eksplodowały.

Motyw parabatai był niesamowity i w zasadzie dopiero pod koniec cyklu rozkwitł i zaczął pokazywać swoje prawdziwe oblicze.

Dopiero w "Mieście Niebiańskiego ognia" mogłam się nacieszyć związkiem Jace'a i Clary. Po wielu bojach znaleźli...

O rany jak ja się cieszę że to już koniec tej serii.. Chociaż poprzednie tomy byly nawet ok, to przy tym strasznie się umęczyłam. No ale dlaczego?
Po 1. i znowu nowe postacie, które kompletnie mnie nie obchodziły. Emma wgl nie wzbudziła mojej sympatii, i mam wrażenie że została tam wrzucona tylko po to żeby ludzie kupili kolejną trylogię która została jej poświęcona
Po 2....

Jako że w bibliotece zaginęła piąta część wziąłem się od razu za szóstą, zaznajamiając się z poprzednią streszczeniami i recenzjami. Trochę drobiazgów mi uciekło, ale myślę, że nie tak wiele, gdyż czytało się gładko, a także nie miałem jakichś większych dziur w fabule. Ostatnia część cyklu "Dary Anioła" podobała mi się, choć umiarkowanie, ale z sentymentu dałem siódemkę....

"Miasto niebiańskiego ognia "to szósta juz i ostatnia finałowa cześć zamykająca serię "Dary Anioła " .

W tej części Clary, Jace ,Simon, Isabelle i Alec będa musieli zmierzyć się z najtrudniejszym zadaniem w swoim życiu i udać się,w celu pokonania Sebastiana do królestwa demonów.

Sebastian pragnie zniszczyć Nocnych Łowców i przemiania ich w Mrocznych zabierając im duszę....

„Czuła poruszenie w sercu, trochę strachu, ale również ulgę, że wreszcie nadszedł czas, kiedy czekanie się skończy, a oni dostaną swoją szansę. Wiedziała, że Nocni Łowcy z Alicante będą walczyć do ostatka: z determinacją, odwagą, uporem, mściwością i dumą.
  Z nadzieją”.

➰➰➰

Sebastian ze swoją armią Mrocznych atakuje instytuty na całym świecie. Przebywających tam Nocnych...

W tym roku zdecydowałam się na drugie podejście do świata Nocnych Łowców. Gdy sięgnęłam po pierwszy tom lata temu, nie przekonał mnie zupełnie i nawet nie dokończyłam książki. Jednak teraz, w tym roku, naprawdę się zakochałam w tej historii. Tak jak pierwsze 3 tomy były bardzo dobre, tak 4, 5 i 6 były rewelacyjne!

Uwielbiam fakt, w jaki widać rozwój warsztatu pisarskiego...

Dyskusje

11 934