rozwiń zwiń

Miasto niebiańskiego ognia

Okładka książki Miasto niebiańskiego ognia
Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 6) Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2021-03-24
2014-09-24
Data 1. wydania:
2014-05-27
Young Adult nocni łowcy wampiry wilkołaki faerie demony walka magia fantasy

Okładka książki Kroniki Bane’a Cassandra Clare, Maureen Johnson, Sarah Rees Brennan
Ocena 7,7
Kroniki Bane’a Cassandra Clare, Ma...
Okładka książki Opowieści z Akademii Nocnych Łowców Cassandra Clare, Maureen Johnson, Sarah Res-Brennan, Robin Wasserman
Ocena 7,8
Opowieści z Ak... Cassandra Clare, Ma...

Wszystko co dobre kiedyś się kończy... I tak oto skończyłam czytać Dary Anioła. Całą serię oceniam na genialną. Ostatnia część sprawiła że mam pewien nie dosyt, a odkładając książkę na półkę, czuję że chciałabym wiedzieć co będzie z nimi wszystkimi dalej. Ostatnia część znacznie różni się od tej serialowej, końcówka jest znacznie inna. Serial oczywiście wygrał. Ale do książek nadal mam sentyment. Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary Sebastian Morgenstern systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać... ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę...Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części "Darów Anioła"? Ja już wiem!

Obawiałam się ostatniego spotkania z bohaterami serii o Darach Anioła. Nad "Miastem zagubionych dusz" wymęczyłam się niemiłosiernie, nie byłam więc szczególnie zachwycona biorąc do ręki opasłe tomisko finałowej części. Jednak muszę przyznać, że autorka pozytywnie mnie zaskoczyła i nad powieścią spędziłam czas wyjątkowo przyjemnie. Uważam, że to udane zamknięcie serii a jednocześnie dobre wprowadzenie dla nowych wątków (rozwiniętych w trylogii "Mroczne intrygi"). Zdecydowany plus dla Pani Clare za poświęcanie uwagi pobocznym bohaterom - takie zabiegi sprawiają, że powieść staje się pełniejsza i bardziej interesująca.

Śmiech, łzy, szczęście, rozpacz i multum emocji, które towarzyszyły mi podczas czytania ostatniej części cyklu Darów Anioła. Zdecydowanie jest to moja ulubiona część z tej serii. Jeszcze ten powrót bohaterów z Diabelskich Maszyn wywołał u mnie wielki uśmiech na twarzy. Szkoda mi się rozstawać z bohaterami. Smutno mi na wieść, że nie wszyscy przeżyli, ale na zawsze zostaną w moim sercu

Bardzo dobra seria. Polecam najpierw przeczytać, a później wziąć się za serial!

Bardzo dobra seria. Polecam najpierw przeczytać, a później wziąć się za serial!

Przeczytałam dwa dni temu, ale recenzja wskakuje dopiero dziś, bo byłam zbyt zmęczona, żeby się do tego zabrać. Bynajmniej lekturą Miasta Niebiańskiego Ognia, bo to zdecydowanie najlepsza część z całości!
.......

Jace ma w swoim ciele niebiański ogień, który zdaje się jedyną nadzieją w pokonaniu Sebastiana. On i Clary mierzą się z wieloma przeciwnościami, gotowi przemierzyć granicę obcego świata, by osiągnąć swoje cele. Towarzyszą im Simon, Izabel i Alec, którzy muszą stawić czoła własnym przeciwnościom.
.......

Mnóstwo akcji, uczuć i zaskakujących momentów. Bywało, że z żalem odkładałam książkę, gdy musiałam przerwać czytanie. Pod koniec nawet się wzruszyłam, co rzadko się zdarza. Obawiałam się, że mój zapał do Darów Anioła wygasł, ale C. Clare ostatecznie mnie nie rozczarowała. Choć nie powiem, że zapomniałam, jak wkurzyłam albo męczyłam się przy kilku poprzednich częściach. Finał wynagradza przynajmniej połowę mojej frustracji 🤣
........

Cóż mogę dodać... Sądzę, że warto przeczytać ten cykl. Nie jest idealny, z pewnością nie jedną osobę doprowadzi do szewskiej pasji, ale świat Nocnych Łowców ma w sobie coś wyjątkowego. 8/10.

.......

„Wszyscy jesteśmy tym, co pamiętamy.
Składamy się z nadziei i lęków tych, którzy nas kochają.
Póki istnieje miłość i pamięć, nie ma prawdziwej straty".

To już ostatni tom Darów Anioła.
Książka jest o wiele obszerniejsza niż jej poprzedniczki,jednak czy równie wciągająca?
Szczerze to mam mieszane uczucia.
Z jednej strony pokochałam tą całą fantastyczną scenerię,którą wykreowała autorka,a z drugiej strony były momenty,gdzie po prostu zaczynałam się nudzić.
Historie ratowały zawarte w niej wątki miłosne,sceny dramatyczne i niespodziewane.
Działo się tutaj naprawdę sporo,jednak czy nadal działał ten hipnotyzujący pożeracz czasu?
Nie mogłam się w pełni odnaleźć.
Kiedy czułam,że znów się zatracam,że znów cały świat przedstawiony mnie zaprasza do siebie,nagle otrzymywałam kubeł zimnej wody.

Postać głównej bohaterki potrafiła być bardzo irytująca.W sumie to najbardziej spodobały mi się postacie boczne tak jak Simon,Izzy czy Magnus.
Cieszę się,że w końcu udało mi się zamknąć ten cykl przeprawy.
Duży minus za nie zamknięcie wszystkich powstałych wątków.
Czytelnik pozostaje w domyśle,niewiadomej i czuje się sfrustrowany.Plusik za to,że nie wszystkie zakończenia są tutaj tak oczywiste.
Czuć gorzki posmak prawdziwego i trudnego życia.
Losy nie wszystkich bohaterów toczą się według oklepanego schematu.Autorka zadbała o to by dostarczyć sporo niepojętych,radosnych,ale i przygnębiających emocji.

Zabrakło mi tej żarliwości i chciwości w czytaniu.
Przyjemne pióro i lekki styl autorki po części rekompensuje moje rozczarowanie,jednak tutaj oczekiwałam prawdziwego trzęsienia ziemi.

Książka jest znakomitą wieczerzą dla młodzieży i nastolatków.
Może,gdybym znów miała te 16 lat oceniłabym tą książkę pełną i mocną 10tką?😅
Któż to wie?
Myślę,że warto sięgnąć po tą pozycję,by móc poczuć na własne skórze,moc tak silnie działającą na wyobraźnię i nasze zszargane nerwy!😊

„Wszyscy jesteśmy tym, co pamiętamy.
Składamy się z nadziei i lęków tych, którzy nas kochają.
Póki istnieje miłość i pamięć, nie ma prawdziwej straty".

To już ostatni tom Darów Anioła.
Szczerze to mam mieszane uczucia.
Z jednej strony pokochałam tą całą fantastyczną scenerię,którą...

Jak ja długo zwlekałam z zakończeniem tej serii. Przeczytałam książkę do połowy a potem latami czekała, aż się z nią przeproszę. Na szczęście miałam fazę i skończyłam niechlubych shadowhunters na Netflixie i dostała wiatru w skrzydła do skończenia "Miasta niebiańskiego ognia".

Co do samej książki to zakończenie mnie usatysfakcjonowało i ostatni tom wprowadza nowych bohaterów, których dalsze losy znajdziemy w innych trylogiach.

Było to naprawę mi zakończenie serii i wpominanie pierwszych lat studiów, kiedy czytałam te książki z siostrą i razem we trzy poszłyśmy na ekranizację pierwszej części do kina 🥰. Miło jest powspominać.

Nie jestem fanką ani tej książki ani całej serii. Doceniam jednak świat który wykreowała autorka. Przyznać trzeba że jest wyjątkowy i naprawdę ciekawy. Chciałam wiedzieć więcej o nim i ta ciekawość zachęcała mnie do brnięcia w kolejne stronice książki. Niestety główny wątek miłosny wszystko psuł. Nie kupuję tej miłości. Bohaterów ciągnie do siebie nie miłość a zwykłe pożądanie. Ciągłe opisy „doskonałego” wręcz wyglądu, uświadamiają nas że to właśnie wygląd jest jedynym co ich trzyma przy sobie. Za to wątek Aleca i Magnusa jest naprawdę ciekawy. W przeciwieństwie od związku głównym bohaterów, ten ma potencjał. Niestety wszystko psują humory Alka. Zachowuje się mały dzieciak który płacze bo dostał nie ten smak lizaka który chciał. Odnosząc się do akcji, która powinna być wielką kulminacją, wielką i ostateczną walką... miała być. Niestety wszystko zakończyło się szybko i w miarę bezboleśnie. Jedyna rzecz warta uwagi to ostatnie sceny z Sebastianem. Zdecydowanie wybijały się poza przeciętność książki. Podsumowując, serię polecam i owszem, ale raczej czytelnikowi młodszemu który dopiero zaczyna swoją przygodę z fantastyką. Inni odbiorcy mam wrażenie będą się nudzić. Młodzi czytelnicy pamiętajcie jednak: miłość i pożądanie to zupełnie co innego.

To było naprawdę dobre. 200 ostatnich stron pochłonąłem w jeden wieczór i nie żałuję. Nie uważam, żeby zakończenie było sztampowe, czy jasne od początku, bo przecież kilka postaci - i tych głównych i tych pobocznych, mocno ucierpiało, nie było całkowitego happy endu. Dawno nie czytałem tak dobrej fantastyki.

Bardzo długo mi zeszło z zabraniem się za tą książkę, ale jak już weszłam w historię to nie mogłam się oderwać! Uwielbiam serię o Nocnych Łowcach. Nie zawiodłam się zakończeniem tej części. Akcja jak zwykle wartka, pełna nagłych zwrotów akcji i napięcia.