Tatry polskie i słowackie

Okładka książki Tatry polskie i słowackie Barbara Zygmańska
Okładka książki Tatry polskie i słowackie
Barbara Zygmańska Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM poradniki
poradniki
Wydawnictwo SBM
2019-01-01
2019-01-01

Okładka książki Atlas Tatr polskich i słowackich Barbara Zygmańska, Marek Zygmański
Atlas Tatr pol... Barbara Zygmańska,&...
Okładka książki Spacerownik po Katowicach. Śródmieście południowe Piotr Fuglewicz, Barbara Zygmańska
Spacerownik po... Piotr Fuglewicz, Ba...

Bardzo wartościowa pozycja, przekrojowe spojrzenie!

Bardzo wartościowa pozycja, przekrojowe spojrzenie!

Warto zapoznać się z książką. Poza podstawowymi opisami górskich miejsc znajdują się tu jedne z piękniejszych krajobrazów i zdjęć Tatr.

dla mnie troche za duzo suchych faktów, ale ilustracje bardzo malownicze, zdjecia bardzo ładne

W tym obszernym i pięknym zarazem albumie znajdziemy opisy najciekawszych i najbardziej urokliwych zakątków Tatr. Autorka opracowania - Barbara Zygmańska jako doświadczony przewodnik górski wybrała dla nas te najpiękniejsze i najbardziej warte przemierzenia szlaki, a jak się okazuje jest ich w Tatrach całe mnóstwo. Zwróciła uwagę czytelnika nie tylko na same szczyty gór, ale też na turnie, doliny, przełęcze, stawy czy wodospady. Pokazała więc wszystko to co zobaczyć warto, co pozwoli nam zapomnieć o ulicznym garze, gdzie możemy szukać inspiracji i pooddychać pełną piersią... ;)

Na jednej rozkładówce znajduje się opis jednego do dwóch zakątków Tatr. Wskazana jest jego nazwa, informacja w której dokładnie części Tatr jest to miejsce oraz czy znajduje się ono po stronie polskiej czy słowackiej. Jeżeli mamy do czynienia ze szczytem to podana jest też jego wysokość. Poza tym w krótkim opisie znajdziemy dodatkowe wiadomości odnoszące się do danego miejsca, jego krótką charakterystykę, szlaki turystyczne prowadzące do niego, ich kolory. Oczywiście każde miejsce pokazane jest też na sporych rozmiarów kolorowej fotografii.

Album przybliża najpiękniejsze miejsca zlokalizowane w Tatrach. Nie jest typowym przewodnikiem, ale tak właściwie dzięki rzetelnym i konkretnym opisom umożliwia pasjonatom gór zlokalizowanie obiektu i szlaku który nas do niego poprowadzi. Zawiera wiele cennych dla turysty wskazówek, ciekawostek w tym także historycznych więc pozwala bliżej poznać Tatry. Wymienione w nim miejsca zamieszczono w kolejności alfabetycznej. Nie ma podziału na polskie i słowackie. Tatry są wszak tylko jedne.

Ogólnie album robi fantastyczne wrażenie. Zachwyca już sama jego oprawa i choć nie ocenia się książki po okładce ta słusznie sugeruje, że i zawartość może zachwycić. Tak było właśnie w tym przypadku. Fotografie są rewelacyjne, a uchwycone na nich krajobrazy zachwycają pod każdym względem. W połączeniu z przystępnie napisanym tekstem publikacja wypada naprawdę świetnie. Gorąco ją Wam polecam ;)

• Posiadam książkę (kat. inne)

Dodaj cytat z książki Tatry polskie i słowackie