Miedziaki

Albatros
2019-10-16
2019-10-16
Robert Sudół
afroamerykanie Amerykanie dyskryminacja literatura amerykańska manipulacja powieść amerykańska rasizm więzienie więzień
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Godność w fabryce koszmarów

Link do recenzji

841 1 233

Autor napisal ksiazke o brutalnej przemocy w tak delikatny sposob, ze jego styl uwazam za masterpiece. Przemoc az sie saczy ze stron ksiazki, ale w bardzo zawoalowany sposob - to juz moje dopowiedzenie, ale moze autor chcial uswiadomic czytelnikowi, ze cala ta przemoc historyczna tez byla skryta przed oczami owczesnych ludzi.. poruszajace

Od pierwszych stron książki spodziewałam się, że zrobi ona na mnie naprawdę duże wrażenie. Niestety, nie do końca tak się stało.

Mimo bardzo ważnego i bardzo poruszającego tematu, o którym traktują "Miedziaki", we mnie sposób jego przedstawienia nie wywołał wielkich emocji (a nietrudno o poruszenie mojej wrażliwości). Nie wiem co mi w niej nie do końca zagrało. Może...

Zachęcona pozytywnymi komentarzami jakiś czas temu kupiłam Miedziaki. Książa opowiada o ważnych tematach ale czytanie jej było dla mnie drogą przez mękę. Chaotyczne wątki, bardzo ciężki styl pisania. Nie polecam.

Droga przez mękę - mam na myśli czytanie tej książki.

Zgrabna.i bez patosu. Zaskakujący pomysł autora na zakończenie

„Miedziaki” to tytuł, po jaki miałam ochotę sięgnąć już dawno temu. Ciągle odwlekałam to w czasie, bowiem trochę się obawiałam tej pozycji. No cóż, albo ze mną jest coś nie tak, albo jestem mało inteligentna, albo to nie był po prostu odpowiedni czas na tę lekturę, bowiem nie rozumiem jej fenomenu.

„Miedziaki” to historia rozgrywająca się w latach sześćdziesiątych XX...

Książka poruszająca bardzo ciężki, lecz ważny temat. Okrutna, pełna przemocy, bezradności i denerwująca w swojej niemocy.

Wspaniale wykreowani bohaterowie, historia i lokacje, do których idzie się przywiązać.

Niestety mimo to sposób przedstawiania historii lekko męczący i wytracający z uwagi.

Zakończenie Majstersztyk !!! <3

Historia bardzo ciekawa jednak sposób narracji dla mnie był męczący. Niemniej jednak zdecydowanie warto przeczytać!

Bardzo dobra, poruszająca ważny temat książka. Nie płynie się przez nią łatwo, momentami ciężko mi było się skupić. Ale zakończenie... ahh warto przeczytać.

Świetne zakończenie, wartka akcja, książka porusza trudny temat segregacji rasowej, nie dla wszystkich.

2 045
    1 786