Ostatni i pierwsi ludzie.

Olaf Stapledon Wydawnictwo: Stalker Books Seria: Narodziny Science Fiction fantastyka, fantasy, science fiction
Last and First Men
Stalker Books
fantastyka
Last and First Men
fantastyka, fantasy, science fiction
Narodziny Science Fiction
fantastyka

Dawno już nie czułem takiego znużenia w trakcie i po lekturze książki. Jakkolwiek, w tejże, wydanej w 1930 roku, autor próbował przewidzieć przyszłość ludzkości w zakresie kilku miliardów lat, poczynając od czasów mu współczesnych. Od razu warto zaznaczyć, dzieje które wydarzyły się po wydaniu książki Stapledona udowodniły, że prorokiem nie był, i część "Ostatnich i...

Powieść niezwykła, zasługująca na miano paradoksalnej z tego powodu, że łączy genialność prezentowanej wizji przyszłości z ogromną dozą naiwności i śmieszności.
Genialność prezentuje się w tym, że jej autor jest bodaj jedynym pisarzem który pokusił się o tak drobiazgowe ukazanie rozwoju gatunku i cywilizacji ludzkiej na przestrzeni kolejnych 2 miliardów lat.
Naiwna...

• 🔮Fantasy/Science-Fiction
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • 🙏Chcę mieć! - FANTASTYKA
  • E-Booki
  • Zakup
  • SF,Fantasy

Dodaj cytat z książki Ostatni i pierwsi ludzie.