Dziwny John

Olaf Stapledon Wydawnictwo: Stalker Books Seria: Klasycy Amerykańskiej SF fantastyka, fantasy, science fiction
2022-01-01
1991-01-01
Stalker Books
fantastyka, fantasy, science fiction
2022-01-01
Klasycy Amerykańskiej SF

2007

"Dziwny John" to historia pół żartem, pół serio. Przedstawia życie mężczyzny o niespotykanych umiejętnościach i predyspozycjach. Jego rozwój psychiczny sprawia, że staję się człowiekiem "ponadnaturalnym", Homo Superior.
Opowieść tę pełną dramatycznych napięć, grozy i tragedii ludzkich, można też odczytać jako rozprawę filozoficzną o cywilizacji Homo Sapiens widzianej oczyma...

• Fantastyka
  • Science Fiction