Dziewięcioro nieznajomych

2018-11-06
Mateusz Borowski
Mateusz Borowski

Oficjalne recenzje i

Całkowita przemiana umysłu i ciała

555 264 42

Australijskie SPA miało odmienić życie gości. Szalona właścicielka przesadziła. Pobyt tam zamienił się w koszmar.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

SPA. Dziewięcioro nieznajomych przyjeżdża do odludnego, tajemniczego ośrodka, by „całkowicie przemienić umysł i ciało”. Każdy ukrywa tajemnice. wszyscy kłami....
To opowieść o tym, co nam dają nasze kłamstwa i kim bylibyśmy, gdyby nie one. Książka nie w moim typie...

Spodziewałam się thrillera, a dostałam powieść obyczajową. Książka zapowiadała się bardzo dobrze, początek mi się podobał, potem niestety za akcja rozwijała się za wolno, książka była za długa. Inne książki tej autorki bardziej przypadły mi do gustu.

Ani to thriller, ani obyczajowa... ociera się o oba gatunki, ale thriller się kupy nie trzyma, akcja się wlecze, wydumane i do bólu przewidywalne

Thriller psychologiczny i powieść obyczajowa w jednym. Dziewięć osób postanawia spędzić 10 dni w spa, aby odpocząć, zmienić swoje życie i przemyśleć pewne sprawy. Na miejscu spotykają charyzmatyczną właścicielkę Maszę, która oferuje im dość niekonwencjonalny wypoczynek. Wyniki jej terapii jak i samo zakończenie zaskakują. Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę. Przez cały czas czułam lekki niepokój i frustrację, raczej nie chciałabym spędzić wakacji w tym "sanatorium"

Ciekawe postacie, z których losami się utożsamiasz. Poznajesz ich obawy, lęki, przeżycia. Książka napisana lekkim tonem dzięki czemu szybko się czyta. Ciekawa, nie przekombinowana.

Nie wiem czemu tyle osób pisze, że ta książka jest nudna. Mnie problemy bohaterów wciągnęły od pierwszej strony - to takie problemy, jakie może mieć każdy z nas, a czasem głęboko je ukrywamy, kreując się na kogoś innego. Ta książka pozwoliła mi odpocząć.

Pierwsza przeczytana książka tej autorki.
Nie czytałam głośnej powieści "Wielkich Klamstewek". Być może i dobrze, ponieważ czytający "Wielkie Kłamstewka" oraz pozycję, którą przedstawiam - od razu tej drugiej nie dają szansy. Wniosek... tych dwóch książek nie można porównywać według tych samych kategorii.
👉 Książka, która ma tak różne oceny w odbiorze czytających. .
👉 Zdecydowanie nie jest powieścią dla każdego, miedzy innymi ze względu na leniwe, niespiesznie toczące się tempo wydarzeń. .
! Ale:
👌 Czytając ją, od pierwszych stron odczuwa się ogromne umiejętności pisarskie autorki.
👌 Niewątpliwie jest to powieść dobrze napisana.
👌 Pomysł na fabułę, jest strzałem w 10tkę ! .
Książka na pewno daje do myślenia.
Każdy z nas skrywa jakąś bolączkę życiową, która dosłownie pożera go od środka, czyniąc pustkę, żal, niespełnienie.
Na koniec: .
■Jesteśmy mistrzami w zbyt pochopnym odbiorze innych ludzi - w tym poddawaniu ich niewłaściwej ocenie.
■Jesteśmy kiepscy w ujawnianiu tego, kim tak naprawdę jesteśmy. Strach przed krytyką sprawia, że bezpieczniej jest grać role niezgodne z naszą osobowością i pragnieniami.

W.

Pierwsza przeczytana książka tej autorki.
👉 Książka, która ma tak różne oceny w odbiorze czytających. .
👉...

Niestety książka mnie rozczarowała.
Podczas czytania nie potrafiłam odnaleźć się w świecie bohaterów, a fabuła nie wciągnęła mnie aż do momentu przejścia przez 3/4 dzieła.
Zakończenie odczuwam jako zbyt spłaszczone, a całość historii określę słowem NIJAKIE.
Są tacy, którym się ta książka podoba, jednakże ja należę do osób po tej drugiej stronie i za pewne puszczę ją w zapomnienie.

Niestety książka mnie rozczarowała.

Ciekawa fabuła. Dobrze się czyta. Warto przeczytać przed obejrzeniem serialu.

Ciekawa fabuła. Dobrze się czyta. Warto przeczytać przed obejrzeniem serialu.