Dziewięcioro nieznajomych

Znak Literanova
Nine Perfect Strangers
kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Całkowita przemiana umysłu i ciała

6 Link do recenzji

Co może napisać osoba, która zanosi się bólem fizycznym przez swoje nie pohamowane nie przestrzeganie zasad? Że ta książka, została jej dobrą towarzyszką przez kilka dni. Mimo, że na początku pomyślałam "K** no nie dam rady co za nudny wstęp" - I jeszcze ten małe litery w pocket version. Nosz kurde. Przeczytałam ją odnajdując w niej siebie na różnych etapach swojego życia....

„Dziewięcioro nieznajomych” według mnie to dobra lektura na letnie popołudnia i wieczory. Niezła, niezbyt wymagająca, ale też niegłupia. W sam raz na relaks po pracy lub wakacje.

Książka opowiada o dziewięciorgu nieznajomych, którzy przyjeżdżają do ekskluzywnego SPA, by całkowicie przemienić ciało i duszę. Ekscentryczna szefowa ośrodka, dzięki kontrowersyjnym metodom,...

Kupiłem w Biedronce.I to był dobry zakup,może nie wybitny.

Książka ,już mówię o czym jest.Więc mamy Australię.I tam,jest Sanatorium i tam osób 9.Panie i Panowie,są zamknięci.
I oni są poddawani różnym próbom.
I uwaga ,jest tam Masza szefowa i Yao taki zastępca szefowej.
I w tej książkę,jest tak./Że śa kłótnie,oni się raz kłócą a i też kochają.
A wśród się wyróżnia Frances...

Bardzo dobra, oryginalna powieść, której akcja dzieje sie w Australii. Miejscami bardzo poruszająca. Bohaterowie przechodzą swoiste przemiany i próbują ogarnąć swoje życie w ośrodku odnowy prowadzonym przez ekscentryczną właścicielkę.

Czyta się dobrze, poziom porównywalny z Wielkimi kłamstewkami. Symultanizm akceptuję tylko w misteriach średniowiecznych i w twórczości Liane Moriaty. Denerwują bardzo naśladowcy , których cała sfora z zapałem grafomańskim psuje literaturę(vide Paris Dylemat ).

Ośrodek spa, dziewięć osób po przejściach, zdeterminowana szefowa ośrodka - i do czego można się posunąć budując wokół siebie pseudo psychologiczną atmosferę. I w co ludzie są w stanie uwierzyć, jeśli tylko ubierze się to w odpowiednie słowa.
Tylko sześć gwiazdek za niewiarygodną postać Maszy. Chociaż własciwie - w końcu Masza to Masza. Tylko niedźwiedzia zabrakło.

Literatura kobieca na przyjemnym poziomie. Takie wakacyjne czytadło. Choć po „Wielkich kłamstewkach „ moje oczekiwania były znacznie większe.

Poprzednia książka autorki "Wielkie kłamstewka" bardzo mi się podobała, dlatego sięgając po "Dziewięcioro nieznajomych" chyba miałam zbyt wielkie nadzieje, i niestety trochę się rozczarowałam.
PODSUMOWUJĄC :
Historia jest warta uwagi, to na pewno. Wciąga od początku i zaciekawia, ale z racji iż jest to w dużej mierze opowieść psychologiczna, to pomimo tego, że autorka...

W mojej ocenie książka jest zupełnie przeciętna, choć pomysł był niezły - do luksusowego ośrodka spa na odludziu przybywa dziewięcioro kuracjuszy w różnym wieku, żeby poddać się odnowie psychicznej, nabrać kondycji lub schudnąć, nie wiedząc do końca, jakie metody terapeutyczne będą wobec nich stosowane.
Książka została zakwalifikowana do działu kryminał / sensacja /...

"Dziewięcioro nieznajomych" to niczym niewyróżniającą się pozycja. Historia jest dość ciekawa, lecz niezbyt wciągająca. Bohaterowie przyjemni, ale bez żadnych innowacji. Zakończenie to najszczęśliwszy happy end, z jakim do tej pory się spotkałam. Żadna z tajemnic nie była specjalnie zaskakująca, choć powolne odkrywanie ich wiązało się z niemałą zabawą.
Książka idealna na...

Dyskusje