ROZWIŃ ZWIŃ

Miłość i inne obsesje

Okładka książki Miłość i inne obsesje
Liane Moriarty Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
literatura piękna
The Hypnotist's Love Story
Znak Literanova
2020-03-23
2012-07-05
Katarzyna Rosłan

więcej Więcej

Bardzo słaba, szkoda czasu.
Zmarnowany potencjał na dobry triller.

Historia prosta i kończąca się jak wszystkie książki tej autorki.
Brakuje mi w tej książce przełomu historii. Tymczasem bardzo prosta historia miłosna okazuje się bardzo prostą historią miłosną.

Naprawdę nie rozumiem, w jaki sposób są oceniane książki. Dlaczego poprzednia przeczytana przeze mnie ma wyższą ocenę niż ta? Skoro tą się czytało wybitnie!
Może ludzie z zasady wolą kryminały i nie ważne jak są napisane. Tutaj właściwie mamy zwykły romans, ale jak głosi okładka "czyta się jak thriller". I z tym się zgodzę. Dużo napięcia i oczekiwania, bardzo przyjemna...

Ksiqzke czyta się przyjemnie. Jest ona napisana z perspektywy dwóch osob: hipnotyzerki i stalkerki. Historia zaczyna się od obsesji byłej dziewczyny Patricka, która nie potrafi poradzić sobie z odrzuceniem i nie pozostawia swojego ex nigdy samego. Śledzi każdy jego ruch, wie o wszystkich planach i zmianach w życiu, nawet najmniejszych. Wie, gdzie pracuje, z kim się spotyka...

3/4 książki świetne, nie mogłam się od niej oderwać, ale czekam na plot twist, którego niestety nie było.
Zakończenie mało satysfakcjonujące.

Niesamowita powieść, ciekawa fabuła i bohaterowie, którzy nie są jednoznaczni. Spodziewałam się thrillera, ale rozczarowania nie czułam, gdy okazało się, że zbrodni nie będzie...dużo emocji, trudnych tematów do refleksji. To zadziwiające, że czytając można było polubić stalkerkę. Wartkiej akcji nie ma, ale to godna polecenia lektura.

Główną bohaterką książki jest Ellen, kobieta w średnim wieku, z zawodu hipnotyzerka. Poznajemy ją w momencie, gdy zaczyna spotykać się z facetem imieniem Patrick.
Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że podczas jednej z pierwszych randek Patrick wyznaje Ellen, że jest prześladowany przez swoją byłą partnerkę – Saskię.
Ich spotkania przeradzają się w...

1921

Bardzo dobra obyczajówka psychologiczna.Poznajemy tu dwie kobiety zakochane w jednym mężczyźnie i jego 8 letnim synku-Ellen,która dopiero wchodzi w związek z Patrickiem i Saskii,porzucona dziewczyna Patricka.
Autorka przedstawiła nam fakty z życia obu kobiet z dwóch perspektyw,dzięki czemu bardziej możemy zagłębić się w ich rozumowanie.Dlaczego porzucona kobieta,która...

Fajna:-)

Jestem fanką autorki a lektura Miłości i innych obsesji tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że pisze dobre i ciekawe powieści. Bardzo duży plus za psychologizm postaci.
Książka godna polecenia.

• 2020
  • 2021
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Miłość i inne obsesje