Diabeł w maszynie

Okładka książki Diabeł w maszynie
Anna Kańtoch Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Domenic Jordan (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Domenic Jordan (tom 3)
Powergraph
2019-09-06
2019-09-06

Okładka książki Tarnowskie Góry Fantastycznie 3 Anna Askaldowicz, Witold Jabłoński, Anna Kańtoch, Anna Krztoń, Paweł Kwiatek, Kazimierz Kyrcz jr, Marta Magdalena Lasik, Marcin Rusnak, Wit Szostak, Anna Maria Wybraniec, Agnieszka Włoka, Zeter Zelke
Ocena 8,4
Tarnowskie Gór... Anna Askaldowicz, W...
Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,9
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Domenic Jordan jeszcze nie do końca pogodził się ze stratą bliskiej sobie osoby, a już stoją przed nim kolejne zagadki, które musi rozwiązać. Zarówno te magiczne, jak i zwyczajne, ludzkie. W końcu czasem najgorsze demony tkwią w człowieku, nie w potworach z innych wymiarów.

„Diabeł w maszynie” jest trzecim i przynajmniej na razie ostatnim tomem z cyklu Anny Kańtoch o...

Niezmiennie - przyjemna i sympatyczna lektura. Głównym atutem jest oczywiście główny bohater, a wadą pewne rozmycie całej opowieści.

Trzeci tom opowiadań o tajemniczym medyku Domenicu Jordanie trzyma poziom pozostałych. W tej części poznajemy dalsze losy i przygody Jordana po wydarzeniach z drugiego tomu (dlatego moim zdaniem należy je czytać po kolei).

Tym razem Jordan poznaje tajemniczą jasnowidzkę obdarzoną niebywałym darem (lub przekleństwem), próbuje rozwiązać zagadkę zbrodni w pewnym pensjonacie...

Doskonała.Jeszcze raz do niej wrócę by delektować się powoli.

Gdybym miał porównać Annę Kańtoch do jakiegoś malarza nazwałbym ją “Paolo Ucello polskiej fantastyki”. Jej misterne konstrukcje fabularne czy światotwórcze nieustannie mnie zadziwiają. I chociaż czasem trudno jest mi uwierzyć w serie zbiegów okoliczności, czy w motywacje bohaterów, to najczęściej lekturę kończę ukontentowany.

Opowiadania o Domenicu Jordanie to...

Podobnie jak część pierwsza mnóstwo odgrzewanych motywów, opisanych wyjątkowo bezbarwnie.

Kolejny tom który zachwycił. Autorka w krótkiej formie, potrafi tak wciągnąć, że człowiek ma ochotę by książka nigdy się nie skończyła.

Po T2 miałam wrażenie, że autorka opisała absolutnie wszystko co miała do opisania za wyjątkiem historii Alais. I takie też miałam wrażenie przez cały T3. Dochodzą nowe zagadki, które pozwalają dokończyć powyższy wątek; nowa "bohaterka drugoplanowa" której finish zagadki jest nieco wysypany z rękawa... oraz jeszcze bardziej skrajne zachowania/emocje samego Domenica Jordana....

Czyta się cudownie. Tajemnica goni tajemnicę. Nie rozwiążesz zagadki, są takie nieprzewidywane. A twist w pierwszym opowiadaniu wgniata w fortel, choć opowiadanie już gdzieś widziałam, zdążyłam zapomnieć.
I tak robi wrażenie.

Na półkach: , , , , , ,

Twórczość Anny Kańtoch znałam dotychczas jedynie z kilku antologii fantastycznych opowiadań. Teksty, które miałam okazję przeczytać wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie i gdy w końcu zdarzyła się okazja by sięgnąć po książkę zawierającą prace jedynie tej autorki wahałam się tylko odrobinę. Główną przyczyną wahania był fakt, że „Diabeł w maszynie”, po którego zamierzałam...

• 2019
  • 2020