Śpiew potępionych

Okładka książki Śpiew potępionych Agnieszka Hałas Patronat LC
Okładka książki Śpiew potępionych
Agnieszka Hałas Wydawnictwo: Rebis Cykl: Teatr węży (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Teatr węży (tom 4)
Rebis
2019-06-18
2019-06-18
demony klątwa literatura polska mag magia niebezpieczeństwo podstęp walka dobra ze złem zabójca zagrożenie zaraza

Okładka książki 24.02.2022 Aleksandra Bednarska, Jakub Bielawski, Patryk Bogusz, Michał Cetnarowski, Tomasz Czarny, Jarek Dobrowolski, Szymon Drzymała, Mateusz Dudek, B. A. Feder, Agnieszka Fulińska, Artur Grzelak, Wojciech Gunia, Agnieszka Hałas, Dawid Kain, Grzegorz Kałużny, Jarosław Klonowski, Aleksandra Klęczar, Aleksandra Knap, Marek Kolenda, Wojciech Kulawski, Paweł Majka, Katarzyna Michalewicz, Marcin Mierzejewski, Marcin Nadratowski, Marcin Opolski, Łukasz Orbitowski, Romuald Pawlak, Jacek Pelczar, Marcin Podlewski, Michał Protasiuk, Joanna Krystyna Radosz, Radosław Rak, Krzysztof Rewiuk, Magdalena Salik, Paula Uzarek, Hubert Wojciechowski, Mariusz Wojteczek
Ocena 9,3
24.02.2022 Aleksandra Bednarsk...
Okładka książki Szepty. Charytatywna antologia opowiadań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Piotr Chojnowski, Tomasz Duszyński, Grzegorz Gajek, Agnieszka Hałas, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Tomasz Maruszewski, Jakub Małecki, Marcin Mortka, Martyna Raduchowska, Paweł Radziszewski, Sebastian Sadlej, Agnieszka Szmatoła, Milena Wójtowicz, Magdalena Świerczek-Gryboś
Ocena 7,3
Szepty. Charyt... Piotr Chojnowski, T...
Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,9
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Tarnowskie Góry Fantastycznie 2 Jakub Bielawski, Michał Cetnarowski, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Grzegorz Janusz, Marta Kładź-Kocot, Paweł Matuszek, Marcin Melon, Sławomir Nieściur, Tadeusz Oszubski, Romuald Pawlak, Bernadeta Prandzioch, Michał Studniarek, Aleksandra Zielińska
Ocena 7,3
Tarnowskie Gór... Jakub Bielawski, Mi...

Oficjalne recenzje i

Wyspy Śpiewu: między pięknem tropików a grozą Otchłani

Link do recenzji

841 1 249

Całkowita zmiana klimatu, z ponurych miast pełnych biedoty przenosimy się na tropikalne wyspy. Intrygi z innych światów i rozmach wciągnęły mnie do reszty i z tym tomem już wiedziałem że będę z niecierpliwością czekał na kolejne części cyklu.

Ciekawa mam wrażenie że jakaś taka łagodniejsza od poprzednich może to przez te mentalne pojedynki

ciekawa

ciekawa

W Teatrze węży robi się konwencjonalne, zresztą zgodnie z moimi przeczuciami. Demony, magia i… polityka. Oczywiście interesy i interesiki oraz zdrajcy. Prawie jak w polskim Sejmie.

Czwarta przygoda Krzyczącego była tą, która jak dotąd spodobała mi się najmniej. Niby wszystko było w porządku, nowa „karaibska” sceneria, niezła fabuła, główny bohater niby zwycięża, ale traci właściwie wszystko co miał do stracenia. Końcowa walka jest chyba najlepiej dopracowana w serii, a jednak między mną a tą książki serii nie było chemii. Niemniej niebawem sięgnę po kolejną. Lubię Krzyczącego i świat Zmroczy.

Bardzo podoba mi się ta seria jako całość. Uwielbiam pomysł, wokół którego autorka zbudowała świat. Postaci są napisane bardzo realistycznie, dokładnie, zaskakująco.

Jednak mimo to w tym tomie czegoś mi brakuje. Akcja jest ciekawa, ale bardziej oderwana od rzeczywistości niż w poprzednich tomach. Do gry wchodzi polityka (co absolutnie nie jest złe) a kłótnie otchłani zataczają coraz szersze kręgi. Wątki starych bohaterów (Brune, Anavri, Anyah) zostają w ładny sposób poprowadzone, nowi są kreowani w sposób przemyślany i dość ciekawy, choć momentami zdawali się lekko płascy (szczególnie czarni magowie w służbie Alkary. Ich imiona całkowicie mi się zlały, stanowili bardziej bohatera zbiorowego niż pojedyncze osobistości).
Tym, czego mi brakowało, są tu relacje między bohaterami. Przez prawie całą akcję Brune jest zdany tylko i wyłącznie na siebie. Brakuje tej "rodzinnej" atmosfery, obecnej w poprzednich tomach. Nie jest to złe, ale po prostu mi tego brakowało.
Dialogi i opisy jak zwykle są na wysokim poziomi. Czego mogę się przyczepić, to brak mapy świata. Może to jest kwestia mojego ebookowego wydania, nie wiem. Świat Zmroczy jest bardzo rozległy, a tu trafiamy na konflikt między trzema państwami, o których wiemy tyle, co nic. Może mapa ułatwiłaby połapanie się w akcji, która w pewnej części sprowadza się do podróży po archipelagu.
Moim zdaniem tom był gorszy od poprzednich. Nie znaczy to, że był zły, był ciekawy, ale nie tak wciągający. Nie mniej polecam wszystkim, którzy lubią świat pani Hałas.

Mega wciągająca książka, która lubi zaskakiwać.

Mega wciągająca książka, która lubi zaskakiwać.

Świetna saga. Pierwszy tom, może męczyć, a z każdym kolejnym tomem autorka się rozkręca. Dynamiczna akcja, powieść trzyma w napięciu. Polecam, również dla nastolatków.

Bardzo fajnie się ta trylogia w czwartym tomie rozwinęła. Co prawda jak nic nie wiedziałam o przeszłości Brune to nadal nic nie wiem. Jest to nowa, wciągająca przygoda na Wyspach Śpiewu. Tropikalny klimat, miejscowi czarownicy, tubylcze wierzenia i zabobony. W końcu trochę się wyjaśnia konflikt srebrnej magii z czarną. Jest bardzo dużo demonów i spoko ale nadal nie wiem czemu główny bohater podpisał cyrograf i na jakich zasadach. Są bogowie a w zasadzie ich cienie, jest intryga, konflikt zbrojny i romans. I bardzo dużo magii. Wszystko razem tworzy wybuchową mieszankę i aż chce się sięgnąć po piaty tom trylogii - musiałam:)

Czwarta część cyklu to zmiana scenerii i autorka przenosi nas na wyspy śpiewu. Taka zmiana była ciekawa tym bardziej, że była okazja poznać paru nowych ka-ira. 3 najważniejsze postaci tej części to Brune, Anavri i Lalay nosząca perły. Bardzo ważnym aspektem fabuły jest moc Eresha. Końcówka bardzo zaskakująca z dwóch powodów. Po pierwsze śmierć postaci, która wydawała mi się zbyt ważna by ot tak zginąć. Po drugie końcówka gdzie Brune robi coś zadziwiającego dla wszystkich.

Dodaj cytat z książki Śpiew potępionych