Fantastycznie nieobliczalni

Karolina FedykPiotr Górski Wydawnictwo: Sine Qua Non fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-10-25

Zbiory opowiadań przeważnie są nierówne... taka ich specyfika. Tak jest i tutaj, tylko mam wrażenie, że poziom tych lepszych jest średni, a reszta poniżej przyzwoitej ciekawości. Głównie o ciekawość tu chodzi, bo na pewno nie czepiam się języka, form czy też stylistyki... bo te są różne. Najgorsze w tej książce jest to, że często czułem się wrzucany w środek jakiejś...

Opowiadania bardzo różne zarówno jeśli chodzi o temat, charakter i poziom. Niektóre żenująco słabe. Reszta bardzo średnia. Opowiadania bardzo źle dobrane. Niedopasowane. Niestaranna redakcja. W zamyśle miała to być zachęta i reklama innych zamierzeń wydawnictwa. Nieudana.

Taki sobie zbiór, chyba przez to, że elementy nie były tworzone jako samodzielne dzieła, a jako zajawki powieści wydanych lub planowanych. W kilku przypadkach brakowało mi zamknięcia z przytupem.

Pewnie jeszcze wrócę do Piotra Górskiego, Karoliny Fedyk i Aleksandry Radlak. Może do Jakuba Małeckiego i Anety Jadowskiej. Opowiadanie Jakuba Ćwieka fajnie się czyta, ale jakoś...

Jak to z antologią było …
Zbiór 11 opowiadań. Różnych autorów, znanych i nieznanych. Opowiadania rozmaite. I jak to w takich antologiach bywa – jedne bardziej się podobają inne mniej. A co ciekawe, pomijając nazwiska autorów, najbardziej podobało mi się to tej mniej znanej autorki.
Choć ebooka przeczytałem w ramach kolejnego „porządkowania półki” jestem lekko rozczarowany...

Zbiorek miał pomóc wystartować mniej znanym autorom u boku tych już znanych. Przyzwoita inicjatywa.

Niektóre opowiadania dość ciekawe.

Przez większość przebrnęłam z niemałym trudem - wyjątek stanowi Małecki, ale to pewnie przez sentyment do jego genialnych powieści.
W porównaniu z "Innymi Światami" spod bandery tego samego wydawnictwa, "Fantastycznie nieobliczalni" wychodzą bardzo cieniutko!

Słabe, bez polotu, nic ciekawego. Tak mogę określić tą książkę. Widząc z w pisana na siłę dla pieniędzy.
Podobało mi się w miarę opowiadanie Jadowskiej, Małeckiego i Lukawskiegi
Jak co jest dostępna za 0 zł na wobling

Fajna inicjatywa, pozwalająca wydawnictwu zaprezentować swoich autorów - szczególnie debiutantów. I dlatego na debiutantach w tej opinii się skupię. Wypadli bardzo nierówno.

"Noże" Marty Malinowskiej to chyba jeden z najsprawniej napisanych tekstów w zbiorze. Przy tym jednak przez pierwszą połowę bardzo przewidywalny, sztampowy. Później się rozkręca. Trochę zabawy z formą,...

Bardzo mocno nierówne, ale tak bywa ze zbiorami opowiadań. Z drugiej strony to też może być plus, bo każdy znajdzie coś, co mu się spodoba.

• 2019
  • Ebook
  • Fantastyka
  • Legimi
  • Ebooki
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Fantastycznie nieobliczalni