Prędkość ucieczki

Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Parabellum (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
2019-07-17
2013-09-10
Czwarta Strona
literatura polska
Parabellum (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2019-07-17
literatura polska

Dostałam w prezencie wszystkie trzy części
Wciągnęła mnie historia braci
Polecam gorąco

Choć Remek wiele razy mnie zawiódł wypuszczając gniota, to tę książkę czytało mi się bardzo dobrze. Według mnie to najlepsza powieść Mroza z czasów kiedy jeszcze pisał dla pasji a nie jako maszyna do zarabiania.

Wysłuchałem jej sobie w formie audiobooka, wogóle mój pierwszy audiobook :). Może na początku trochę cieżko ale im dalej tym było coraz lepiej. Idealne dla mnie do słuchania podczas nudnej pracy. Na pewno sięgnę po kolejny tom. Polecam w formie audio gdyż posiada na prawdę dobrego lektora.

Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy, znany głównie z serii z Joanną Chyłką, na początku swojej kariery przedstawił się szerokiemu gronu odbiorców jako autor powieści przygodowej z elementami historycznymi w pierwszym tomie trylogii ,,Parabellum”. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, gdyż losy bohaterów w „Prędkości ucieczki” przyniosły Remigiuszowi Mrozowi...

Szybko się czyta. Książka wciąga.

naprawdę wciągająca historia mega polecam

Nie jestem wielką fanką powieści historycznych, a przynajmniej tak mi się do tej pory wydawało. Oczywiście książka Mroza (jak wszystkie dotąd czytane) wciąga bez reszty. Czyta się szybko i lekko. Historia zakończona w połowie akcji więc nic tylko brać tom 2.

Bardzo dobra pozycja. Widać dokładny research autora. Dużo informacji podanych w ciekawej formie. Oddaje to dobrze obraz kampanii wrześniowej, i to zarówno z pozycji obrońcy, najeźdźcy, jak i cywilnych obywateli. Na plus na pewno szeroka perspektywa, wyraziste i nieszablonowe postaci a także spójne dialogi. Z pewnością sięgnę po następny tom. Polecam książkę nie tylko...

Wojenne losy braci Zaniewskich. Staszek przyszły lekarz właśnie się zaręczył z Żydówką Marią, Bronek żołnierz stacjonujący na południowych granicach Polski.
Wybucha wojna i Staszek z Marią próbują przedostać się do Francji, oddział Bronka zostaje rozbity.
Polecam i natychmiast sięgam po drugi tom.

Nie tajemnicą jest, że zaciągnęłam się do WP do Obrony terytorialnej. Wiem, że politycznie to jest ość niezgody, ale! Biorąc pod uwagę stan naszego nielicznego wojska wolę być przeszkolona niż nie.
Kiedy wybuchła wojna ludzie do działań ruszali, bo chcieli chronić swój kraj, a przede wszystkim zależało im na najbliższych, stąd też moje ogromne przekonanie co do zasadności...

Dyskusje

3 181