Prom

Okładka książki Prom Ove Løgmansbø Patronat LC
Okładka książki Prom
Ove Løgmansbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Vestmanna (tom 3) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wyspy Owcze kryminał

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

2060 ocen

Trzecia i ostatnia części powieści Mroza rozgrywających się na Wyspach Owczych. Akcja tym razem ma miejsca na promie zmierzającym z Danii na Wyspy. Niedaleko brzegu jednak prom zostaje przejęty przez zamachowców, a na jego pokładzie znajduje się Katrine. Hallbjørn za wszelką cenę chce ją uratować. Tymczasem porywaczom chodzi o walkę o sprawy niepodległościowe Wysp, ale czy oby na pewno ... ??? Chyba najbardziej przerażająca część, w czysto amerykańskim klimacie filmowych thrillerów.

Ostatni tom cyklu odhaczony i zapomniany. Niby więcej akcji niż w poprzednich częściach, ale i tak wszystko to głupie i niewiarygodne, nawet jak na Mroza.

A według mnie najlepsza z serii! Zaskoczenie mnie zasmuciło, ale uważam, że całość wypadła dobrze choć sporo tu nieścisłości.

Pierwsza część Enklawa super, Połów również ale widoczny spadek formy a trzeba cześć, zdecydowanie najsłabsza.

Trochę thrillera, troszkę sensacji.
Czy książka zawiodła - nie, po poprzednich dwóch tomach, chyba wiedziałem, czego można się spodziewać.

Czy wszystko było przewidywalne, oczywiście, że nie, ale też nie mogę napisać, że była bardzo zaskakująca...no może jeden bądź dwa fakty.

W mojej opinii przyzwoite zakończenie cyklu z Vestmanny.

Trochę thrillera, troszkę sensacji.

W mojej opinii przyzwoite zakończenie cyklu z Vestmanny.

Tak kończy się trylogia o wyspach owczych Mroza. Książka tym razem bardziej mi przypadła do gustu od poprzednich . Choć pierwsze sto stron to bardziej sensacja, niż kryminał to uważam, że to obecnie moja ulubiona książką autora.

Bohaterowie, których polubiłam i historia, której chciałam poznać ciąg dalszy.

Bohaterowie, których polubiłam i historia, której chciałam poznać ciąg dalszy.

Już dawno nie miałem takiego problemu z dobrnięciem do końca książki...
Dwie wcześniejsze nie były najgorsze ale to co autor tu wymyślił... No trzeba mieć cierpliwość żeby przebrnąć i wiele razy oko przymknąć albo wręcz zamknąć na te bzdury, błędy i inne pomysły...

Już dawno nie miałem takiego problemu z dobrnięciem do końca książki...

Książka jest przykładem na to jak autor z w miarę dobrym jeżykiem psuje książkę gdyż nie ma pomysłu na fabułę. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz zdarza się to Mrozowi. Prom to książką, która składa się z dobrych fragmentów. Widać w niej, że autor potrafi pisać tak, że bohaterowie stają się realni, "żyjący", gorzej z okolicznościami w których przyszło im żyć. PO przeczytaniu wyraźnie pamiętam głównych bohaterów, ich działania, mam przed oczami konkretne, stworzone przez Mroza postaci. Mam jednak problem o co tak naprawdę im chodziło? Co i po co robili. No wiem, że prom, że wybuch i tak dalej ale w żadną sensowną całość się to nie łączy. Musi Mróz znaleźć kolejnego "ducha" do wymyślania fabuł, sensownych fabuł.

Podobna do całej serii. Historia na sile przybiera pod koniec.

Podobna do całej serii. Historia na sile przybiera pod koniec.

Ove Løgmansbø Prom Zobacz więcej