Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.00 zł

Prom

Patronat LC
Ove Løgmansbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Vestmanna (tom 3) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Dolnośląskie
Wyspy Owcze kryminał
Vestmanna (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Ślady zbrodni
Wyspy Owcze kryminał

Liczyłam na ciekawsze zakończenie. Nie wiem, czy to kwestia samej historii czy może od początku byłam negatywnie nastawiona, w każdym razie musiałam się zmuszać, żeby dalej czytać.
Raczej nie będę do tej serii wracać. Pierwszy tom mnie zaciekawił, szczególnie przez obraz Wyspy Owczej, jaki daje nam autor, druga część powiedzmy też się jakoś utrzymała, za to trzecia...

Trudno uwierzyć, że tę i pozostałe książki z cyklu napisał Mróz. Nie ten sposób prowadzenia akcji, postaci trochę mało wyraziste, ale przede wszystkim brak humoru! Jakby się dopiero wprawiał w pisanie. I długimi momentami, zwłaszcza na początku każdej z książek z tego cyklu, wieje nudą. Potem akcja się rozkręca, ale gdzie jej do serii z Forstem, Chyłką, czy Zaorskim.

Dla mnie super tak jak cała seria.Liczyłem na inne zakończenie. Ale uważam że warto przeczytać cała serię.

Jak pierwsza część byla mega tak za niewyjasnione wątki ktore nie razy były omawiane w książce wielki minus.
Kto w końcu zabił dziewczynę z pierwszej części? Co sie stało z żoną Hal'a?
Nie jest to typ ksiazki do przemyśleń wiec śmierć głównego bohatera nie tlumaczy autora z braku rozwiązań.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cała seria przeczytana i bardzo ja polubiłam. Zakończenie rzeczywiście mało optymistyczne, ale w końcu to nie bajka żeby był happy end. Troszkę jednak zastanawia mnie dalej śmierć tej nastolatki z pierwszej części. Myślałam że będzie jakieś nawiązanie jeszcze do tego, bo finalnie patrząc autor w prosto chyba nie wyjaśnił czy rzeczywiście to Hal ją zabił, czemu cialo...

Słowo się rzekło. Cykl zakończony. „Prom” ma specyficzny klimat, momentami napięcie jest duże, ale czasami to taka bardzo wydumana historia. Chyba lepsza od „Enklawy”, na pewno mocniejsza, ale też bez większych rewelacji. Można przeczytać. Napakowano tu sporo z powieści sensacyjnych i normalnie nie mam z tym problemów, ale z tych cichych i spokojnych Wysp Owczych zrodził...

Myslalam ze zakonczenie bedzie inne. Jednak ksiazka godna polecenia

Jest to ostatnia część cyklu Vestmana ,rozczarował mnie koniec ,być może autor chciał to tak zakończyć dramatycznie polecam cały cykl 1 enklawa i cześć 2 połów .Polecam !!!! Po przeczytaniu miałem poczucie pustki .

Cały cykl wciągający, ciekawa akcja. Nawet się zastanawiałam nad tym, że fajnie by było jakby Pan Mróz napisał kontynuację, ale po zakończeniu czytania ostatniej części już widzę, że nie byłoby sensu :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wartko i zgrabnie. Wprawdzie rzadko zdarza się by do kamuflażu przemytu narkotyków, nawet w tak znaczących ilościach, uśmiercano tysiąc osób w zorganizowanej katastrofie morskiej zaaranżowanej jako zamach terrorystyczny ale... .

2 452
  • 2018