rozwińzwiń

Prom

Okładka książki Prom Ove Løgmansbø Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Prom
Ove Løgmansbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Vestmanna (tom 3) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wyspy Owcze kryminał

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Według mnie z całej tej sagi jest to książka najlepiej napisana. Akcja od samego początku aż do samego końca trzymająca w napięciu i z zaskakującym zakończeniem. Polecam z czystym sumieniem.

Seria zdrowo zakończona. Dobrze przeczytać ją całą, aż ocieka Remigiszem Mrozem, wiadomo, że czyta się tego autora. Polecam fanom jego literatury, pozycja obowiązkowa z ciekawym klimatem Wysp Owczych!

Książka nie posiada już tego klimatu pierwszej części gdzie Wyspy Owcze czuć każdym zmysłem. Ogólnie historia średnio rozpisana, zakończenie godne finału trylogii.

koniec trochę mnie rozczarował.... ale całość wciągająca i dobrze się czytało

koniec trochę mnie rozczarował.... ale całość wciągająca i dobrze się czytało

Świetnie się książka zaczynała ale później już bardzo przewidywalna. Jak na Mroza zbyt przewidywalna. Dlatego przeczytałem ją aby zamknąć serię z tymi bohaterami.

Katrine Ellegard po ciężkich przeżyciach, decyduje się wreszcie zamieszkać tam, gdzie będzie czuła się najlepiej. Od rozpoczęcia lepszego etapu w życiu dzieli ją zaledwie przepłyniecie promem - z Danii na Wyspy Owcze. Ten jednak zatrzymuje się w trakcie rejsu, na dodatek w miejscu całkowicie odciętym od zasięgu, a tym samym brakiem możliwości na kontakt z kimkolwiek. Mało możliwe aby do awarii doszło akurat tam. Szybko się okazuje, że głównym powodem znalezienia się w takiej sytuacji może być zamach terrorystyczny lub też porwanie. Katrine jako już była policjantka, decyduje się na potajemne dochodzenie, o ile takowym można nazwać okoliczności, w których doszło do zamknięcia wszystkich drzwi i braku możliwości poruszania się między poszczególnymi pokładami promu.
W tym samym czasie, porywczy Hallbjørn angażuje się w szukanie tropów na lądzie, które już w pierwszych godzinach mogą wiele wnieść, ale równocześnie namieszać.
🛳
Może to brzmieć niezwykle dziwnie, zwłaszcza przy tym gatunku, ale muszę się przyznać że zdążyłam się zżyć z bohaterami tej trylogii i niełatwym było zmuszenie się wręcz do jej skończenia.
Fabuła jak zwykle mnie nie zawiodła, a klimat skandynawski sprawił, że Dania oraz Wyspy Owcze znalazły się na liście miejsc, które jak najszybciej będę chciała odwiedzić.

Słabe. Nie lubię historii bez happy end. Nie dość, że Kat sie sporo wycierpiała chorobą, którą autor wprowadził w 2 tomie, to teraz to całe porwanie, maltretowanie. Samo porwanie promu nie ma mocnej historii, wplatana jest tam polityka a okazjue sie ze motyw porywaczy jest blachy, narkotyki i pieniądze. Brak wyjaśnienia historii Hala, mozemy sie tylko domyślać, że jego zaniki pamięci są związane z trauma z dzieciństwa, gdy zobaczył morderstwo dokonane przez jego wuja. Hal zabija w pierwszej części niewinna nastolatke i przez kolejne dwa tomy urasta do rangi bohatera. Naciągane mocni, kto normalny wdraża do sprawy zbrodniarza. Niestety tak poprowadzona historia nie mogla się zakończyć inaczej niz jego śmiercią.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzecia część całkowicie niepotrzebna. Nic w tej części nie trzyma w napięciu. Praktycznie chciałam, żeby się już skończyła. W dwóch tomach można było zakończyć powieść.

Najsłabsza z całej trylogii. Historia trochę naciągana, zachowanie głównego bohatera niezrozumiałe, niedokończone wątki z poprzednich części i niezbyt udane zakończenie.

Odniosłam wrażenie, jakby trzecia część była pisana na siłę. Cała ta akcja z porwaniem promu, Katrine na pokładzie, Jóhanem zamieszanym w sprawę, gwałty, wydawanie rozkazów Halowi przez zamachowca...
Poza tym lubię happy endy i jestem zawiedziona, że tutaj go zabrakło. Po tym wszystkim, przez co przeszli główni bohaterowie - a z nimi i my, czytelnicy - należałoby przynajmniej nie uśmiercać Hala... I pozwolić im żyć w trójkę. I tak byli wszyscy strasznie poranieni, to by w zupełności wystarczyło. A tak, to czuję... Żal do autora, że tak to zakończył.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

3 078