Prom

Okładka książki Prom Ove Løgmansbø
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Prom
Ove Løgmansbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Vestmanna (tom 3) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Vestmanna (tom 3)
Ślady zbrodni
Wydawnictwo Dolnośląskie
2017-03-15
2017-03-15
Wyspy Owcze kryminał

Ku mojemu zaskoczeniu najlepsza część z trylogii. Akcja szybciej się rozkręca, trzyma w napięciu, dużo zwrotów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie najsłabsza z trylogii, której pierwsza część mnie zachwyciła. Tutaj było słabo, nudno, nie przewidywalnie, ale też nie wciągająco. Historia zaczyna się dobrze, ale potem dłużyła mi się niemiłosiernie, odkładałam ją i robiłam do niej kilka podejść. Ostatecznie udało mi się ją skończyć, bo akcja w końcu zaczęła się rozkręcać , jednak przez 70% czasu miałam wrażenie, że autor chce tylko zapełnić kolejne strony nic nie znaczącymi dialogami, suchymi faktami spisanymi z przewodnika dla turystów. Miałam wrażenie, jakby Mróz pojechał na wyspy Owcze i opisywał gdzie był, gdzie jadł (w najtańszej jadłodajni na dworcu),jakie piwo wypił (trzecie najpopularniejsze w tym kraju) i co wyczytał w przewodniku (jaka jest aktualnie partia rządząca i ile domostw na wyspach ma zielony dach). W te wszystkie "ciekawostki" wplótł historię kryminalną. Jest kilka plot twistów, jest (dość) zaskakujące zakończenie i ostatecznie nie jest to zła książka, ale widać, że autor nie miał już pomysłu na tą serię. Pierwsze 50% książki to pomysł żywcem wzięty z serii z komisarzem Forstem, co uważam za niedopuszczalne. Autor zrobił research na temat brudnej bomby i część umieścił w 1 książce, a to co mu nie pasowało wrzucił do 2 książki. Tak się nie pogrywa z czytelnikiem. Opowieści o Czarnobylu + pomysły ze swoich poprzednich książek + jakieś obejrzane filmy sensacyjne + znani bohaterowie = pomysł pana Mroza na tą książkę. Nic dziwnego, że pomysły mi się wyczerpują, skoro napisał już prawie 70 książek. Tym bardziej ta książka nie musiała już powstawać. Autor chyba sam zmęczył się już tą serią i pisał ją na siłę. Przeczytałam, żeby dokończyć serię, ale nie polecam tej książki, lepiej byłoby poprzestać na pierwszej z tej serii, która była naprawdę dobra, inna i miała potencjał.

Według mnie najlepsza z całej trylogii. Od początku dużo się dzieje, książka wciąga. Ale zakończenie smutne. Spodziewałam się raczej, że wszystko się ułoży i Hall z córką oraz Kate zamieszkają razem. Niestety autor miał inny plan :-(.
Tak czy inaczej, warto przeczytać.

Tak czy inaczej, warto przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna, ostatnia część trylogii! Okazało się, że już ją czytałem przed laty, gdy się ukazała, ale warto było sobie przypomnieć. Doskonale skonstruowana fabuła. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Słabo napisana i przerysowana pozycja.
Pierwsza książka Mroza, którą przeczytałem i chyba ostatnia :)

Słabo napisana i przerysowana pozycja.
Pierwsza książka Mroza, którą przeczytałem i chyba ostatnia :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ocena powyżej 7, to chyba przez pomyłkę. Tak nielogicznej i nudnej ksiązki nie czytałem dawno.. Chyba jestem zbyt łaskawy dając 3?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pan Mróz mówi że codziennie musi napisać 10 stron i przebiec 10 kilometrów.
Chyba zdecydowanie powinien zmienić proporcje. Przebiegać 19 km i pisać tylko jedną stronę.

Pan Mróz mówi że codziennie musi napisać 10 stron i przebiec 10 kilometrów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie najlepsza część z cyklu, zupełnie zaskakujące zakończenie. Jednak jeśli miałabym wybierać ulubioną serię książek Mroza to na pewno nie wybrałabym tej. Byłaby raczej na samym końcu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejne rozczarowanie, tutaj miałam nadzieję na jakieś fajerwerki a dostałam to samo co w każdej książce mroza, zawód. Ciężko było dotrwać do końca przez nużące dialogi, które nic nie wnosiły. Z całej trylogii ta książka okazała się być najgorsza. Jak zwykle zamysł był całkiem niezły, ale wykonanie paskudne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka "Prom" okazała się być bardzo nudna, pełna niedociągnięć i braku rozwoju postaci. Seria "Vestmanna" z każdym kolejnym tomem traci na jakości. Autor prowadzi intrygę w sposób nielogiczny, co skutkuje absurdalnymi rozwiązaniami. Akcja jest bardzo powolna i niezbyt interesująca.

Pomysł na fabułę tej części był dobry, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Zbyt wiele dialogów niewnoszących nic nowego oraz zbędnych opisów sprawia, że czytelnik traci zainteresowanie. Fabuła nie wciągnęła mnie, a książkę udało mi się skończyć jedynie dzięki przejściu na audiobooka - inaczej pewnie nie dałabym rady dobrnąć do końca.

• 2017
  • Remigiusz Mróz