Czas honoru. Turyści Sikorskiego

Okładka książki Czas honoru. Turyści Sikorskiego Jarosław Sokół
Okładka książki Czas honoru. Turyści Sikorskiego
Jarosław Sokół Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Czas honoru (tom 1) literatura piękna
Czas honoru (tom 1)
Zwierciadło
2014-01-01
2013-11-06
ii wojna światowa historia Polski wojna

Naprawdę ciekawa opowieść o młodych ludziach pragnących wziąć udział w walce o wolność kraju. Ich losy łączą się w Szkocji skąd mają zostać przetransportowani do Polski.

Sporo tu prawdziwej historii, opisów miejsc, cytatów i zdjęć z tamtych czasów. Narracja prowadzona jest dynamicznie i przystępnie, więc czyta się szybko.

Serialu nie oglądałem ale książkę polecam z czystym sumieniem.

Serialu nie oglądałem ale książkę polecam z...

Czas honoru uwielbiam! Serial oglądałam kilka razy, dopiero teraz czytam książkę. Z niecierpliwością czekam aż zacznę czytać kolejne części. Lubię taki luźny styl pisania, przez co nie można się oderwać od opowieści.

Historia czwórki bohaterów, których losy łączą się w Anglii.
Bronek, Janek, Władek i Michał po kampanii wrześniowej odbywają szkolenie w Glasgow, po którym mają trafić do Warszawy i walczyć w strukturach AK.
W ich życie w konspiracji wplątane są wątki przedwojenne.
Dla jednych wojna to czas honoru, a dla kolaborantów to czas czystego biznesu. Gorąco POLECAM.

Historia czwórki bohaterów, których losy łączą się w Anglii.
W ich życie w konspiracji wplątane są wątki przedwojenne.

Świetna! Warto, polecam przeczytać.

Świetna! Warto, polecam przeczytać.

Pierwszy raz czytałem książkę po obejrzeniu serialu/filmu, który został nakręcony na jej podstawie. Trochę się obawiałem. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Wiele wątków z książki, w serialu zostało pozmienianych dzięki czemu książka po obejrzeniu serialu nie jest nudna. Czyta się ją jednym tchem i można ją polecić z czystym sumieniem nie tylko fanom tematyki II wojny światowej.

Ciekawa książka, dobrze się czyta.
Ostatnie dwa rozdziały dynamiczne i zachęcają do przetaczania kolejnego tomu.

Mam nadzieję, że w drugiej części będzie nieco więcej akcji. Ale książka ogólnie ok 🙂

Ciekawa książka, dobrze się czyta.
Ostatnie dwa rozdziały dynamiczne i zachęcają do przetaczania kolejnego tomu.

Serial był jakiś czas temu moją ulubioną, cotygodniową rozrywką, przeżywaną w gronie całej rodziny. Dzięki tej książce jesteśmy w stanie wrócić do historii czterech Cichociemnych, tym razem poznając dokładnie ich myśli i pominięte w filmie szczegóły. Zdecydowanie warta uwagi pozycja, także dla osób nieznających pierwowzoru!

Polecam.

Polecam.

GENIALNA książka. Mimo, że oglądałam już cały serial to historia pogłębiona o dodatkowe wątki była bardzo emocjonująca. Polecam serdecznie!!!

Nie jest to jakaś wielka literatura, ale czyta się naprawdę świetnie. Dużo lepsza niż serial TV.

• Historyczne
  • II Wojna Światowa