Zakon

Piotr Kościelny Wydawnictwo: INFOLLIGENCE kryminał, sensacja, thriller
INFOLLIGENCE
2017-07-13
2017-07-13
zakon polityka WSI terroryzm zamachy służby specjalne dywersja okrucieństwo brutalność Kościelny thriller

Książka inna niż wszystkie które znam tego autora. Dla mnie ekstra bo interesuje się polskim bagienkiem politycznym, innym do gustu może nie przypaść.

Świetne political-fiction i sensacja w jednym. Może trochę to naiwne i zbyt uproszczone, ale czyta się wyśmienicie. Mamy tu do czynienia z "Zakonem", supertajną organizacją, która chce przejąć kontrolę nad światem. Jej członkowie to byli oficerowie służb radzieckich, polskich, Stasi czy Mosadu. Do walki z nimi staje oficer żandarmerii wojskowej oraz były członek Zakonu. Trochę to przypomina Bonda, tylko takiego w uboższej wersji. Akcja wartka już od pierwszej strony, kartki właściwie same się przewracają. Jedyny minus to opisy brutalnego znęcania się nad ludźmi. Nie wiem, co to ma na celu. Generalnie jednak polecam fanom gatunku. Na pewno się nie zawiodą.

Prosta i łatwa, trochę dziecinna i naiwna. Autor wplótł realną politykę i jej skandale w tło tej opowieści. Zauważyłem, że lekko polityczne książki trochę mnie drażnią. 5/10

Świetna książka!!! Nie mogłem się oderwać od lektury.
Postapokaliptyczna wizja Polski. Kto tak naprawdę rządzi w kraju? Kim jest Zakon tajemnicza organizacja składająca się z najlepszych żołnierzy, byłych urzędników WSI i do jakich tragedii doprowadzą. Kto stoi za katastrofą smoleńską? Kto zlikwidował Leppera? Mimo że w książce nie padają nazwiska polityków każdy domyśli się o kogo chodzi.
Dla mnie świetna książka, natychmiast po skończonej lekturze sprawdziłem czy jest druga część. Niestety nie ma...

Świetna książka!!! Nie mogłem się oderwać od lektury.

Jak dobrze że to się nie wydarzyło ..,. Nie jestem do końca przekonany, ale momenty były

Political fiction ale dość przeciętnie napisany. Początek zapowiadał całkiem ciekawą książkę, jadnak z kolejnymi stronami robił się z tego nasz krajowy tygielek polityczny z rosyjskimi mackami w tle. Nie bardzo też rozumiem to rozpływanie się autora z peanami nad byłymi pracownikami WSI.....

Dobre political fiction.

Dobre political fiction.

Najsłabsza tego autora , szkoda czasu.
Nie polecam.

Najsłabsza tego autora , szkoda czasu.
Nie polecam.

Polecam. Podobała mi się.

Polecam. Podobała mi się.

Pierwsze 30% naprawdę zapowiadało się świetnie. Potem jednak pojawił się ten Smoleńsk i poziom leciał na łeb na szyję. Książka podobna do serii Mroza "W kręgach władzy", a jedna scena to prawie, że skopiowana. Nie wiem kto się kim inspirował, ale czytałam już coś takiego. Książka dłuży się, dużo w niej chaosu. Mi się nie podobała.

Piotr Kościelny Zakon Zobacz więcej
Piotr Kościelny Zakon Zobacz więcej