Magazyn „Prolog“ w lutym

LubimyCzytać LubimyCzytać
02.03.2020

Lutowe odcinki magazynu „Prolog” to rozmowy z polskimi pisarkami Małgorzatą Rejmer i Anną Dziewit-Meller oraz z autorem cyklu „Trylogia profanum” Marcinem Dudzińskim. A także plebiscyt „Książki bez limitu”. Zapraszamy do oglądania!

Magazyn „Prolog“ w lutym

Magazyn „Prolog” ukazuje się co środę na kanale Legimi w serwisie YouTube. Oprócz ciekawych rozmów z pisarzami można w nim znaleźć cytaty z opinii użytkowników lubimyczytać.pl i wystawioną przez nich średnią ocenę danego tytułu.

Poszczególne odcinki znajdziecie również w naszym cotygodniowym newsletterze redakcyjnym – „Abstrakcie”.

Nie obejrzałeś poprzednich odcinków? Nic straconego! Zapraszamy na przegląd lutowych odcinków magazynu „Prolog”.

Pierwszy lutowy odcinek to rozmowa z nagradzaną pisarką Małgorzatą Rejmer. Przepytywana przez Agnieszkę Błaszczyk reportażystka opowiada o kulisach pracy nad swoimi dokumentalnymi książkami, tłumaczy, w jaki sposób, rozmawiając z osobami ciężko doświadczonymi przez życie, buduje atmosferę otwartości i życzliwości, aby móc usłyszeć ich prawdziwą opowieść. Porusza również temat traktowania kobiet w Albanii.

O kobietach w swoich powieściach pisze Anna Dziewit-Meller, autorka cyklu książek dziecięcych „Damy, dziewuchy, dziewczyny” oraz serii wywiadów Głośniej! Rozmowy z pisarkami. W #80 odcinku „Prologu” opowiada o swojej czytelniczej pasji, o prowadzonej przez nią stronie internetowej Bukbuk. Porusza również temat czytelnictwa u dzieci i przytacza badania mówiące o tym, że prawdopodobieństwo, iż najmłodsi sami zostaną czytelnikami, wzrasta, gdy na co dzień widzą rodziców z książkami.

Osiemdziesiąty pierwszy już odcinek „Prologu” to pierwsza edycja organizowanego przez serwis Legimi plebiscytu „Książki bez limitu 2019”. W tym konkursie autorzy są nagradzani na podstawie zachowań czytelniczych użytkowników serwisu. Nagrody zostały przyznane w poniższych kategoriach:

  • Pochłaniacz (najdłużej czytana książka bez wychodzenia z aplikacji)
  • Od deski do deski (największy % ukończeń danego tytułu w stosunku do otwarć)
  • Debiut (pierwsza oficjalna publikacja polskiego autora lub pierwszy przekład autora zagranicznego na język polski)
  • Drugie życie książki (najpopularniejsza spośród wydanych przed 2019 rokiem)
  • Wybór księgarzy (najlepsze tytuły przeczytane w ub. roku przez ekipę Legimi).

 

Ostatni opublikowany w lutym odcinek poświęcony jest braterskim więziom. Głównym wątkiem jest rozmowa z autorem cyklu powieści „Trylogia profanum”, którego akcja ma miejsce w Częstochowie. Pisarz Marcin Dudziński opowiada o podobieństwach jego książek do „Władcy Pierścieni” i o relacji między głównymi bohaterami jego powieści, braćmi Walter. A także o powodach, dla których okazuje się, że jeden z nich jednak nie jest krystalicznie uczciwy. Ponadto prowadząca program zaprasza do przeczytania innych książek, w których wątek dotyczący braterskich więzi się pojawia: powieści wojenno-przygodowej Remigiusza Mroza „Prędkość ucieczki”„Starszego brata” Mahira Guvena oraz dziejących się na Dzikim Zachodzie „Braci Sisters” Patricka DeWitta.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 28.02.2020 08:38
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post