Parabellum. Prędkość ucieczki

Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Erica Cykl: Parabellum (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Erica
II wojna światowa
Parabellum (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
II wojna światowa

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ucieczka przed wojną

39 Link do recenzji

Nie jestem wielką fanką powieści historycznych, a przynajmniej tak mi się do tej pory wydawało. Oczywiście książka Mroza (jak wszystkie dotąd czytane) wciąga bez reszty. Czyta się szybko i lekko. Historia zakończona w połowie akcji więc nic tylko brać tom 2.

Bardzo dobra pozycja. Widać dokładny research autora. Dużo informacji podanych w ciekawej formie. Oddaje to dobrze obraz kampanii wrześniowej, i to zarówno z pozycji obrońcy, najeźdźcy, jak i cywilnych obywateli. Na plus na pewno szeroka perspektywa, wyraziste i nieszablonowe postaci a także spójne dialogi. Z pewnością sięgnę po następny tom. Polecam książkę nie tylko...

Wojenne losy braci Zaniewskich. Staszek przyszły lekarz właśnie się zaręczył z Żydówką Marią, Bronek żołnierz stacjonujący na południowych granicach Polski.
Wybucha wojna i Staszek z Marią próbują przedostać się do Francji, oddział Bronka zostaje rozbity.
Polecam i natychmiast sięgam po drugi tom.

Nie tajemnicą jest, że zaciągnęłam się do WP do Obrony terytorialnej. Wiem, że politycznie to jest ość niezgody, ale! Biorąc pod uwagę stan naszego nielicznego wojska wolę być przeszkolona niż nie.
Kiedy wybuchła wojna ludzie do działań ruszali, bo chcieli chronić swój kraj, a przede wszystkim zależało im na najbliższych, stąd też moje ogromne przekonanie co do zasadności...

Na półkach: , , , , , ,

Kochani czytacie książki historyczno-wojenne? Jeśli o mnie chodzi to nie jest to moja tematyka, takie historie po prostu mnie męczą.
Pewnie większość z Was zna już pióro autora oraz słynną serię z Chyłką. Tym razem siegnęłam po inną tematykę. Zrobiłam wyjątek i przeczytałam "Parabellum. Prędkość ucieczki" 1 część autorstwa @remigiuszmroz od wydawnictwa...

pozytywne zaskoczenie autorem

Świetna seria!

Witajcie Kochani wieczorkiem 😉 dzisiaj dzień cały w ruchu, a jak u Was? Też aktywnie? 😄
Przychodzę do Was dzisiaj z książka, która miałam okazję przeczytać dzięki #booktour u @zaczytana_tak_po_prostu 😉 trochę czasu temu to już było no, ale pierwszeństwo do opinii miały książki recenzenckie 😜
Książka #parabellum autorstwa @remigiuszmroz była książką, która czytałam z...

Ze wszystkich książek Remigiusza Mroza, które do tej pory przeczytałem ok.20), ta była najsłabsza.

Uwielbiam filmy wojenne, więc stwierdziłam czemu nie książka? Jestem z siebie dumna, że dalam szansę tej książce hehe. Czytało się szybko i przyjemnie pomimo niektórych drastycznych opisów tortur. Tom 2 czas zacząć :))

Dyskusje

3 061