Parabellum. Prędkość ucieczki

Okładka książki Parabellum. Prędkość ucieczki
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Erica Cykl: Parabellum (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Ucieczka przed wojną

587 33 105

1929 ocen

Bardzo przyzwoicie napisana. Czyta się jak niezły serial ale pamiętajmy że jest to opowieść z czasów wojny i porusza bolesną tematykę.

Trylogia Parabellum autorstwa Remigiusza już od dłuższego czasu, jednak albo nie mogłem się za nią jakoś zabrać lub nie była dostępna w bibliotece, ale w końcu już jestem po przeczytaniu pierwszej części i mogę być w pełni zadowolony. Rewelacyjnie napisana książka, ze znakomicie skonstruowaną fabułą osadzoną na początku 2 wojny światowej, a także świetnie nakreśleni bohaterowie, których interesująco śledzi się ich losy. Śmiało mogę polecić, zwłaszcza że jest to seria książek Remigiusza, o której akurat bardzo mało się mówi.

Sprawnie napisana wydumana, odrobinę głupawa i nielogiczna historia pozbawiona głębi.

Książka wojenno-przygodowa rozgrywająca się w pierwszych tygodniach wrzesnia 1939 na terenach Polski. Okres bardzo ciekawy... i to raczej koniec plusów. Niestety postacie są dosyć płytkie, niewiarygodne, wręcz komediowe momentami. Ktoś w komentarzu porównał książkę do "Czterech Pancernych" i to moim zdaniem trafne porównanie. Wiem, że to debiut pisarski więc mam nadzieję, że kolejne jego książki będą lepsze. Lubię kończyć co zaczęlam, więc sięgam po kolejny tom.

Trochę odpocząłem od Mroza, bo o czymkolwiek by nie pisał, to jego styl jest powtarzalny; lekki, humorystyczny i bardzo sprawny warsztatowo.
Tutaj mamy początki II wojny, więc tragedie, zniszczenie, śmierć, znęcanie się człowieka nad drugim - są na porządku dziennym, to wszystko odbieramy jak przygodę; no może nie aż tak lekko, jak przygody Franka Dolasa, ale na pewno nie tak dramatycznie, jak w powieściach wojennych Wojciecha Dutki.

Świetna i wciągająca.

Świetna i wciągająca.

Świetna super wykreowane postacie

Świetna super wykreowane postacie

Może to i dobra pozycja, ale nie dam rady sięgnąc po kolejny tom. historia kompletnie mnie nie wciągneła

W przeciwieństwie do "nowożytnych" książek Mroza, ta historia ani trochę nie zainteresowała mnie i nie porwała.

Trochę nietypowa jak na książkę o pierwszych miesiącach wojny. Dobrze napisana. Ciekawie się czyta. Pozostawia z niedosytem.