Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 36.90 zł

Parabellum. Prędkość ucieczki

Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Erica Cykl: Parabellum (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Erica

Oficjalne recenzje i

Ucieczka przed wojną

Link do recenzji

1916 ocen

Jedna z moich ulubionych serii Autora.

Książkę tę dostałem z przypadku, jeszcze zanim autor stał się rozpoznawalny. Z czasem ta jego rozpoznawalność rosła, a mi ubywało chęci do czytania. Pewnie rzuciłbym w diabły i zapomniał, gdyby nie okładka. Ta w jakiś sposób mnie przyciągała i nie pozwalała się wyprzeć. W końcu powiedziałem, raz kozie śmierć. Może Mróz pisze badziewie, ale ponoć język ma lekki, łyknę raz...

Jest to książka bardziej przygodowa niż historyczno-chwytającazaserce. Zobaczymy jak będzie z kolejna częścią. Brakuje trochę Mrozowego sznytu.

Świetna trylogia. Polecam!

Czytałem książkę już jakiś czas temu. Początek wciągający, środkowi i końcowi też w sumie niczego nie brakuje, ale... No właśnie, wszystko rozegrane na przestrzeni kilku miesięcy(?) -tak wydedukowałem- ale miało się dziwne wyobrażenie, że to trwa lata... Czyta się szybko-jak to u Mroza.

5 głównie dlatego, że zasadniczo dobrze mi się czytało. Bardzo lekka książka i mało wymagająca. No właśnie... Początek wojny, ogólna zawierucha, a przez dużą część stron spokój bije, aż miło. Nie czuć strachu przed tym, co może się za chwilę wydarzyć, nie czuć napięcia. Może jedynie ciekawość.
Postacie wydają się spłycone i w jakiś sposób zdążyłem się przywiązać do może...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kiedy pierwszy raz poszedlem do biblioteki nie wiedzialem jaka ksiazke wypozyczyc, wiec zaczalem od kryminalow.Nie chcialem brac ksiazek o tematyce historycznej czy wojennej,poniewaz ta tematyka mnie przerazala.Dla mnie wojna kojarzy sie z bombami,mordowaniem ludzi.A tu nie bylo tego zbyt duzo.Na pewno siegne po kolejny tom!!!

Moje pierwsze spotkanie z Remigiuszem Mrozem i od razu bardzo udane. Tajemnice, wartka akcja , dużo historii. Jednocześnie sporo brutalnych scen opisujących tortury więźniów. Jestem bardzo ciekawa jak się skończy ta historia. Czyta się jednym tchem

Jeżeli ktoś nastawia się na powieść stricte historyczną, opisującą rzetelny przebieg wydarzeń z tamtych lat, to lepiej po tę książkę nie sięgać i uniknąć sobie rozczarowań. Mi Prędkość ucieczki bardzo przypadała do gustu. Nie było chwili, w której bym się nudziła, strona za stroną czekałam co się dalej wydarzy. Autor sam zaznaczył, że język i słownictwo zostało...

Głęboko wierzę, że dla autorów takich książek jest specjalny kocioł w piekle. Bzdurna historia napisana językiem jak ze szkolnego wypracowania, a na domiar złego wszystko w klimacie cukierkowej wersji polskiej historii. To moja pierwsza przeczytana książka tego autora, wiele się po 'disco polo polskiej literatury' nie spodziewałem - ale to jest gorsze niż myślałem.

3 429
    3 029