O krok za daleko

Okładka książki O krok za daleko Harlan Coben
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki O krok za daleko
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller

Wyróżniona opinia i

O krok za daleko

przeczytanych książek 761 napisanych opinii 194

Coben nie zawodzi.
Uwielbiam postać Ash'a i Dee Dee.

Coben nie zawodzi.
Uwielbiam postać Ash'a i Dee Dee.

Historia ciekawa fajnie się czyta ale jak dla mnie brak dreszczyka. Spodziewałam się czegoś więcej po autorze.

Dobra, ale nie taka jak kiedyś Coben potrafił.

Dobra, ale nie taka jak kiedyś Coben potrafił.

Bardzo dobra książka. Generalnie bardzo fajnie się ją czyta. Dużo tajemnic, bardzo dużo postaci, ale wszystko idzie w takim tempie że spokojnie jesteśmy w stanie za tym nadążyć. Wiele wątków, które wyjaśniają się dopiero na ostatnich stronach książki i ciężko do tych rozwiązań dojść samemu. Odejmuję punkcik na pewno za "zakończenie" wątku Paige, bo to było dla mnie bardzo naciągane i banalne, a budowana atmosfera tajemniczego zniknięcia dziewczyny i jej losów została zamknięta tak niewiarygodnie, że nie klei się to do całości. Na pewno sięgnę po inne książki autora, bo ta była świetnym wyborem na początek.

Simon ma piękną żonę, którą bardzo kocha. Razem tworzą wspaniałą kochającą rodzinę. Jednak ich życie ma również ciemną stronę. Najstarsza córka Paige jest uzależniona od narkotyków. Jak daleko potrafi się posunąć rodzic aby ratować swoje dziecko? Czy są granice, których nie przekroczy?
Znakomita fabuła, ciekawe postacie i dobre zakończenie. Czego chcieć więcej?

Znakomita fabuła, ciekawe postacie i dobre zakończenie. Czego chcieć więcej?

,,Widziałam różne rzeczy. Zło zostaje. Nie odchodzi. Może je pan zakopać, a ono i tak wydostanie się spod ziemi. Może je pan wrzucić do oceanu, a ono wypłynie i wróci do pana z falą pływową."

Harlan Coben jest znany z dobrych książek - tym razem także nie zawiódł.

Książka opowiada o ojcu, który szuka swojej córki narkomanki. Podczas poszukiwań zaczyna współpracę z prywatną detektyw Eleną Ramirez. Ale na drodze rozwiązania całej sprawy stoją na straży sekretu dwie osoby...

Książka szczerze mnie zaskoczyła - była mało przewidywalna i akcja działa się cały czas. Na początku fabuła wolniej się rozwijała, ale zakończenie zdecydowanie to wynagradza.

W ,,O krok za daleko" pojawia się kilka wątków i jest to zrobione bardzo dobrze. Wszystko jest przejrzyste, a zarazem tajemnicze.

Bardzo dobry thriller!

Moja ocena ☆ 8/10 ☆
xoxo, Regina

Harlan Coben jest znany z dobrych książek - tym razem także nie zawiódł.

Nudna ksiązka w porównaniu z innymi "Cobenami". Przez cały czas czekałam kiedy się wreszcie rozkręci. Nie rozkręciło się. Ot, trochę rzuconych informacji z przeszłości kilku postaci. Całość niezachęcająca. Życie córki-ćpunki Simona jakoś całkiem mnie nie obeszło. Za dużo akcji typowo "amerykańskich" tj facet szuka wiatru w polu zamiast siedzieć w szpistalu przy żonie, która jest cieżkim stanie. Nagłe poszukiwania, postrzał, historia żony, historia płatnów zabójców. Nie kupuję opowiadania na żadnym etapie, ale przede wszystkim w ogóle mnie to nie obchodzi. Mogliby się wszyscy pozabijać, a "O krok za daleko" nie wzubudziłoby we mnie żadnych emocji.

Nie przypadła mi do gustu ta historia. Przez większość czasu się męczyłam podczas czytania. Duży plus za zaskakującą końcówkę. Oczywiście autorowi dam kolejne szanse, być może inne książki mnie przekonają.

Bardzo dobra książka. Kilka wątków, które na początku ciężko połączyć w całość. Warto uważnie czytać. Od pierwszych stron wciągająca, przeczytałam ją jednym tchem. Szczerze polecam