Iluzjonista

Okładka książki Iluzjonista
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Gerard Edling (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Gerard Edling (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2019-10-30
2019-10-30
literatura polska manipulacja mistyfikacja niebezpieczeństwo obsesja psychopata seryjny zabójca szantaż thriller wyścig z czasem zemsta

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Zagadka

Link do recenzji

415 68 312

72/50k/52/2021
"Iluzjonista" nie jest perwszą książką Autora, którą zdarzyło mi się przeczytać. Już kilka lat temu świetnie spędzałam czas z Wiktorem Forstem i z Sewerynem Zaorskim.

Bohater, którego poznałam razem z tą serią, Gerard Edling, również staje na wysokości zadania, aby zapewnć czytelnikowi solidną dawkę atrakcji, choć w pierwszym tomie, "Behawioryście",...

Polecam!

Jak na Chyłkoodpornego czytelnika chyba troszkę się przekonałem do Mroza... Chyba... ponieważ to druga z kolei książka Remigiusza, która zaliczyłem. Po Behawioryście, którego czytałem z 5 lat temu, nawet fajnie się wkręciłem, ale jednak uważam, że lektura była za bardzo przegadana... W tej chwili przesiadłem się na "Zarazę". Poczułem się jakbym się przesiadł z Opla do...

Na półkach: , , , ,

Niedawno wróciłam do prozy Remigiusza Mroza, która jakiś czas temu przejadła mi się. Wybór padł na "Iluzjonistę" w formie audiobooka. "Behawiorystę" wspominam dobrze, chociaż książka nie należała do wybitych dzieł literatury. Mimo, że seria ta sama to Iluzjonista należy zupełnie innej bajki, klimatem (z kilkoma wyjątkami) w ogóle nie przypomina pierwszego tomu cyklu.

Po...

Wciągająca intryga, szybko się czyta i trudno się oderwać, dopóki nie pozna się rozwiązania zagadki. Sama postać Gerarda Edlinga jak dla mnie taka trochę... mało przekonująca, prędzej da się polubić Gochę.

Jestem pod wrażeniem całej tej serii.
Jest świetnie dopracowana, wręcz dopieszczona.

Czytałem bardzo długo, nie wciągnęła mnie tak jak pierwsza część. Mniej schludnie napisana bardzo długie rozwijanie jednego wątku, wręcz za długie. Jednakże polecam, żeby utrzymać ciągłość w opowieściach Gerarda.

Gerard prowadził śledztwo w 1988 roku osoby pod pseudonimem Iluzjonisty, sprawca został skazany mimo, że prokuratorowi i policji zajęło sporo czasu dojście do prawdy przez to, że zabójstwa były formą spektaklów, sztuczek magicznych. Dodatkowo na cielw ofiar znajdowano wypalony znak zapytania.
Po 30 latach od tej sprawy, ktoś wiernie odwzorowywuje magika w swoich...

To moja dotychczas ulubiona seria Mroza. Doskonałe budowanie napięcia, świetnie stworzone postacie i zapętlania wątków pomiędzy całą serią. Czekam na część 4. Jeszcze mocniej.

Gerard Edling w PRLu. Niestety główny wątek romasowy taki sobie.

5 561
    1 558