Bramy ze złota. Złote miasto

Okładka książki Bramy ze złota. Złote miasto
Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Siedmioksiąg Grzechu (tom 3.2) Seria: Polskie Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Siedmioksiąg Grzechu (tom 3.2)
Polskie Fantasy
Bramy ze złota. Złote miasto
Fabryka Słów
2019-09-20
2019-09-20
Siedmioksiąg Zahred

więcej Więcej

Po raz kolejny, niesamowicie było przechadzać się po historycznych miejscach wraz z Zahredem (i nie tylko).

To, co zwróciło moją uwagę w tej części, to spora dawka humoru, bardzo do mnie trafiająca. ;)

Drugi tom trylogii "Bramy ze Złota" trzyma poziom poprzedniczki. Zahred zostaje jarlem i organizuje wyprawę do "Złotego Miasta"; tak to można opisać w skrócie. Jednak w trakcie dzieje się i jak rozdział się kończy to od razu ma się ochotę wziąć za następny. Podoba mi się tu wątek wikingów, relacja z Mirą zostaje bardziej pogłębiona, mamy tu wgląd jak wyglądało życie w...

Dokładnie tego oczekiwałem sięgając po Siedmioksiąg Grzechu.
Wartka, ciekawa przygoda, drużyna, w której każdy jest inny i na swój sposób intrygujący. Podróżujący z Zahredem wikingowie są rewelacyjni, sam Zahred jeszcze lepszy niż wcześniej. Przede mną jeszcze ostatni tom, mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie.

Była to część trochę gorsza od poprzedniej, jednak nie na tyle, aby zmniejszać jej ocenę.
Dużo kwestii zostało wyjaśnionych, pojawiły się trochę bardziej zawiłe intrygi i ogólnie przez większą ilość czasu zachęca do przekładania kartki.
Trochę martwi mnie, w którą stronę historia Zahreda będzie szła. Jeśli w tę dobrze już znaną katolikom, to ostatnia książka trylogii,...

zgraja wikingów podąża z północy aż do Konstantynopola gdzie broni miasta przed muzułmanami. Po raz pierwszy opowieść o Zahredzie tak mocno osadzona w realiach historycznych - znamy dokładnie rok i miejsce akcji

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W końcu nieco bardziej poznajemy okres historyczny, w którym aktualnie działa Zahred. Od razu po zakończeniu ostatniego tomu zostajemy przeniesieni w realia życia Wikingów, którzy, pod wodzą naszego nieśmiertelnego bohatera, zostają Waregami na usługach rzymskich władców. Połączenie fantastyki, historii, podróży i niesamowitych przygód, a na dodatek dostajemy też...

Drugi tom trylogii “Bramy ze złota” zaczyna się dokładnie tam, gdzie “Świątynia na bagnach” się kończy. Autor od razu wrzuca nas w wir wydarzeń, a dzieje się sporo. Zahred z Mirą u boku, przejmuje władzę w grupie Wikingów, by zrealizować swój plan podróży na południe. Lekko ponad sześćset stron to historia o dalekiej wyprawie, walce, bogach i wzajemnych relacjach bohaterów,...

Książka bardzo dobra, jednak opowieść mogła by być bardziej zwięzła - pod koniec drugiego tomu zaczynała mnie już męczyć, dlatego ocena o jedną gwiazdkę mniejsza niż poprzedni tom.

Trochę za bardzo unurzane w średniowieczu. Wolałem, gdy autor operował w rejonach Kane'owsko-Conanowskich :)

Z każdym tomem Zahred coraz bardziej intrygujący.

• Fantastyka
  • Do kupienia