Inna kobieta

Okładka książki Inna kobieta Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Inna kobieta
Karolina GłogowskaKatarzyna Troszczyńska Wydawnictwo: W.A.B. literatura obyczajowa, romans
W.A.B.
2019-01-30
2019-01-30
literatura polska małżeństwo manipulacja odmiana losu przyjaciółka przyjaźń rozwód samotność spotkanie uczucie współczesna kobieta

"INNA KOBIETA" - Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Na początku książka wydaje się nudna, takie odniosłam wrażenie, ale w miarę jak człowiek czyta lub słucha, wciąga się w fabułę i losy dwóch głównych bohaterek.
Zwykle gdy dochodzi do zdrady przez męża, partnera to jego bronimy, bo przecież on taki idealny a całą winę najczęściej zrzucana jest na NIĄ. Na tą co go uwiodła, dała dxxy, jak zwykle się mówi, bo on taki biedny i na pewno jak Ona by nie chciała, to ON by nie wziął, nie zdradził, nie odszedł...itd.
Jak to wygląda z tej drugiej strony nie zastanawiamy się, nie wczuwamy i nie współczujemy, a mamy mordercze instykty i myśli.
Ta książka pokazuje zwykłą kobietę Adę, z czteroletnią córeczką, po przejściach, po rozwodzie i taka co ma zasady. Nigdy z żonatym. Jednak to się zmienia....
Joanna to żona wiarołomnego męża. ON Piotr Borys idealny, zapracowany mąż i ojciec dwóch synów. Nastolatka i dwulatka. Spotyka na swej drodze Adę.
Poznają się w pracy i ...banalnie się zaczyna ich zażyłość sexem, potem chcą więcej i więcej.....
Jak to się skończy dla obu kobiet, która jest zła, a może żadna.... czy Piotr dokona właściwego dla niego wyboru, czy podejmie słuszne decyzje.
Jak dzieciństwo i dorastanie wpływa na nasze wybory, decyzje i relacje z płcią przeciwną... dowiecie się z tej książki. Dużo rozjaśnia...pokazuje.... Nigdy życie i nasze czy kogoś innego decyzje nie niosą ze sobą biało czarnej rzeczywistości. Zawsze ma to różne odcienie, kolory, blaski i cienie.
Nie rzucajmy kalumnie na NIĄ, bo odebrała nam partnera czy to w związku zalegalizowanym czy nieformalnym. To zawsze jest wybór i zdrada tego co odchodzi, tego co zdradza.... ale czy tylko jego wina? Czy my same czasem nie przyczyniamy się do tego, zostawiając jako pewnik faceta na bocznym torze w pogoni za codziennością, sprawami wyższej rzekomo rangi, sprawami zawodowymi, przyjaciółek, rodziny czy dziećmi? Gdzie jest to jego tylko i wyłącznie wina, a gdzie same opchnęłyśmy w inne ramiona.
Czytajcie książka napisana w duecie, bardzo udanym i daję dużo do myślenia. Za początek trochę obniżam, ale także wersja audio jest doskonała. Polecam

OCENA 08/10
OCENA 08/10
30/24 ( 12/02)/ OBYCZAJ 20/24
ilość stron: 432
DATA wyd: 30.01.2019
czas przewidziany czytania: 7 h 12 min.
Czas słuchania: 09 h 02 min
LEKTORZY: Aleksandra Spyra, Gabi Andrychowicz
Anastazja
Skończona 24.02.2024 (słuchana)

"INNA KOBIETA" - Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska

Jak dla mnie to haotyczna i zakręcona książka, momentami nie potrafiłam się skupić na wątku.. przyznam że dawno tak nie męczyłam książki 🫣

Wciągająca powieść. Historia opowiedziana z dwóch perspektyw: żony i kochanki. Obie kobiety mają negatywne doświadczenia z dzieciństwa, które rzutują na ich wybory oraz generują obawy. Obie chcą walczyć z wdrukowanymi w dzieciństwie schematami, a jednocześnie je powielają. Książka porusza też dylemat: wybaczenie zdrady to objaw siły czy słabości? Serdecznie polecam tę powieść.

To co było dla mnie dużym atutem to styl autorek. Cenie taki wyszukany język, który był jednak odpowiednio wyważony, bez przesadnej ilości porównań.
Sama historia oparta na tradycyjnym schemacie, mąż, żona i ta trzecia, nie nużył. Każda z bohaterek była tak zaprezentowana, by nasze uczucia nie wypowiedziały się po żadnej ze stron.
Przeszkadzało mi wykreowanie samych negatywnych postaci męskich oraz poruszane wątki polityczne.

Przeszkadzało mi wykreowanie samych...

Prosta historia, fabularnie bez fajerwerków, ale coś mnie w niej urzekło - bardzo podpasował mi styl autorek.

Myślę, że to bardzo prawdziwa historia... bez fajwerwerków, ale czyta się dobrze.

Prosta historia jakich świat zna wiele. Zona, kochanka i powrót do żony. Na przyjemny wieczór jak znalazł.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zwykła, niczym nie wyróżniająca się historia. Książkę można przeczytać, ale czy warto? Jest wiele lepszych powieści zbliżonych tematyką. Napisana poprawnie, jednak brakuje jakieś części układanki, by polecać ją dalej.

Książka z potencjałem, ale gdzieś nie zagrało. Dwie kobiety koło czterdziestki, matki. Jedna i druga zaburzona emocjonalnie, w tym wszystkim niedopieszczony facet, który z braku rozmowy i zrozumienie odchodzi od żony do kochanki, po to by na końcu skruszony wrócić z powrotem do żony. Postaci słabe, przydługie opisy. Przeczytałam ale polecić nie mogę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niby fajnie napisana. Ale z punkty widzenia osoby w szczęśliwym związku od 15 lat nie mogłam się tam odnaleźć. Jakoś tak do mnie nie dotarło

• Audiobooki