Trzy razy miłość

Novae Res
2019-01-28
2019-01-28
literarura obyczajowa miłość związek

To jedna z tych nieodkładalnych książek. Historia, która jest prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem. Bo prawdziwa miłość zaczyna się kiedyś i już się nie kończy! On- chłopak z AWF’u, ona - przyszła pani doktor. W chwili kiedy się poznali ich ścieżki połączyły się ze sobą. Ale jak to w życiu bywa los przeciw kochankom. Przeczytaj historie Martyny i Łukasza i zobacz w jakim rytmie tych dwoje tańczyło swój taniec miłości. Czy ich uczucie przetrwa przeciwności losu? Czy ich historia będzie miała szczęśliwe zakończenie? Polecam z całego serca ♥️

Każda kolejna książka autorki to cudowna literacka podróż i cały wachlarz emocji Ta przeleżała troszkę u mnie na półce i teraz zastanawiam się dlaczego tak długo Ta historia jest niesamowita.To opowieść o miłości,która... daje wszystko,ale...i wszystko zabiera.Prawdziwa miłość,która zaczyna się między dwojgiem młodych ludzi i która nie kończy się nigdy...pomimo bólu,łez,przeciwności...To nie jest banalna historia z cyklu ,,i żyli długo i szczęśliwie" To prawdziwe życie i trudne decyzje,do których trzeba dojrzeć.Polecam

Przy każdej książce Jolanty Kosowskiej powtarzam to samo i tym razem znowu będę musiała to powiedzieć – autorka zabierze Was w zupełnie odległy świat, o którym tylko Ona potrafi tak pisać – świat głębokich, prawdziwych uczuć i pięknych miejsc, w które chciałoby się wybrać od razu. „Trzy razy miłość” to przewrotna i szalenie wciągająca historia, w której bohaterowie nie są idealni, popełniają mnóstwo błędów, których nie są w stanie rozwiązać przez wiele, wiele lat. Główna bohaterka to silna kobieta, która wie, w którym momencie powinna zawalczyć o swoje sprawy, jednak miłość nieco przysłania jej odpowiedni odbiór rzeczywistości – mimo wszystko bardzo ją polubiłam. Autorka pokazuje, że prawdziwe, dorosłe życie to nie bajka, że nasze wyobrażenia i perspektywa odbierania niektórych zdarzeń mogą zupełnie różnić się od tych faktycznych, a to może doprowadzić do wielu zniszczeń, za które możemy zapłacić bardzo wysoką cenę. To również historia o tym, że życie jest bardzo nieprzewidywalne, a nasze plany i marzenia w jednej sekundzie mogą obrócić się w proch.

To moje pierwsze spotkanie literackie z autorką i mam przeczucie, że ostatnie. Książka została napisana pięknym językiem. Czytało się ją stosunkowo szybko bez większych niedogodności. Moje odczucia po lekturze są jednak nieuporządkowane tak, jak ta historia. Dużo chaosu, emocji, treści. Bohaterowie mało wiarygodni, a fabuła opierająca się na ciągłych rozstaniach i pojednaniach zakochanych mocno irytująca.

"Trzy razy miłość" to książka o prawdziwym życiu a także o wielkiej miłości. W książce kipi od emocji, ale także można znaleźć trochę medycyny. Polecam książka ma w sobie to coś.

Głównymi bohaterami powieści są Martyna i Łukasz tych dwoje łączy wielka, piękna i prawdziwa miłość. Oboje poznają się na studiach. On fizjoterapeuta, ona studentka medycyny. Jak to wżyciu bywa nie potrafią się ze sobą dogadać. Łukasz to straszny egoista, gdyż swoje szczęście i plany na przyszłość przedkłada nad Martynę. Dla niego najważniejsze jest jego szczęście, jego cel. A związek zapowiada się naprawdę na poważny. Martyna schodzi na drugi plan. Zaczyna się psuć, niedopowiedzenia sprawiają, że tych dwoje oddala się od siebie coraz bardziej. Co jakiś czas wracają do siebie, jednak zawsze zdarza się coś co nie pozwala im być razem. Kiedy Martyna zachodzi w ciążę z Łukaszem jego ojciec nie jest z tego zadowolony. Obraża dziewczynę, co sprawia że Martyna ucieka od Łukasza na parę lat. Mężczyzna jej szuka, jednak nie idzie mu to za dobrze. Przypadek sprawia ,że mężczyzna dowiaduje się ,że jest ojcem. Jednak dziewczyna ma przy sobie przyjaciela, który kocha ją i jej córeczkę. po pewnym czasie dochodzi do spotkania okazuje się, że Łukasz również nie jest już sam. Ma synka. Sytuacja jest ciężka.
Bo czy warto budować szczęście na czyimś nieszczęściu???
Trochę pokręcona i trudna ta historia. Najważniejsze, że nie słodka jak miód, nawet momentami ma słodko-gorzki smak.
Jest to pierwsze spotkanie z tą autorką. Kiedy zobaczyłam, że jest organizowany booktour z książką stwierdziłam że muszę wziąć w nim udział. Książkę czyta się bardzo dobrze. Jest napisana lekkim i prostym językiem zrozumiałym dla każdego. Jest to piękna historia miłosna, która pokazuje, że pomimo przeciwności losu miłość nigdy nie zanika. Czasami warto wyjaśnić sobie nieścisłości, bo pewne niewyjaśnienie sytuacji może zmienić nasze życie. Przez co możemy być bardzo nieszczęśliwi. Jak w przypadku tych dwojga. Jest to książka bardzo emocjonalna pod każdym względem. Wkurzyłam się na Łukasza i Martynę, bo przez swoje zachowanie zniszczyli życie innym osobom, bo gdy w związku nie ma miłości to czy można być bez niej szczęśliwym. Autorka pokazuje, że prawdziwe życie to nie bajka. Trzeba dorosnąć, podejmować decyzje .Czasem dobre, czasem złe. Wydaje mi się, że każda miłośniczka takich niebanalnych i trudnych historii miłosnych znajdzie coś dla siebie.

Ta powieść to historia wielkiej miłości, która łączy dwa serca. Jej bohaterami są Martyna i Łukasz, dwoje młodych zakochanych w sobie ludzi. Niestety, młodość ma swoje prawa i nie zawsze postępuje racjonalnie, co można zauważyć w tym przypadku. Pochopne decyzje, nieszczęśliwy splot wydarzeń doprowadzają do sytuacji na pierwszy rzut oka bez wyjścia, a może raczej takiej, z której jest tylko jedno wyjście, nie satysfakcjonujące nikogo.

Pierwsze fragmenty tekstu czytało mi się bardzo przyjemnie. Rzeczywiście, miłość o której pisze autorka jest niebywale plastyczna. Z poszczególnych scen wyłania nam się para, której losy niezmiernie nas interesują. Napotkane trudności tylko umacniają więź łączącą młodych ludzi. Niestety, dalszy rozwój wypadków niebywale mnie zirytował, a właściwie zdenerwowało mnie zachowanie bohaterów. Ile razy można popełniać ten sam błąd? Za pierwszym razem można złożyć to na karb niedojrzałości czy niedoświadczenia. Jednak jak tłumaczyć kolejne przypadki? Wychodzi na to, że Martyna i Łukasz tak mało wierzyli w swoją wzajemność, że poddawali się przy najdrobniejszym potknięciu. A może po prostu bali się zaryzykować? Miłość to nie zawsze czułości i ślepe przytakiwanie sobie, to niejednokrotnie ogromne ryzyko. A co jeśli tej drugiej osobie wcale na mnie nie zależy i tylko się ośmieszę? Nie każdy jest skłonny zmierzyć się z prawdą na ten temat. Często wolimy schować głowę w piasek i żyć w niepewności niż wystawić się na pośmiewisko...

Zachęcam do zapoznania się z tą książką 🙂
Moja ocena to 8/10.

Książka strasznie chaotyczna. Zbyt duża chęć do przekazania wielu miejsc, emocji, historii. Powiedzenie "co za dużo to nie zdrowo" pasuje tu idealnie.
Tylko zmarnowany czas.

Tylko zmarnowany czas.

Ta opowieść ma w sobie ogromny ładunek emocjonalny. Niestety przedobrzony. Miłość bohaterów jest przepiękna i silna, ale toksyczna, bo niedopowiedzenia rujnują wszystko. Momentami wręcz mnie wkurzało, że ci ludzie nie potrafią ze sobą szczerze porozmawiać. Otworzyć się wtedy, kiedy trzeba i naprawić tego, co zepsuli. Zbyt długie dążenie do przewidywalnego zakończenia zaczęło mnie wręcz irytować. Przez co owe zakończenie nie stało się tak spektakularne, na jakie czekałam. Mimo wszystko czytało się dobrze, a dla wszystkich, którzy w pewnym okresie życia przeżywali niespełnioną miłość, może być poruszająca.

Książkę przeczytałam dzięki book Tour zorganizowanym na Facebooku.
Niestety jest to książka, która nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia, w żaden sposób nie zachwyciła.
Przez całą książkę nic się nie dzieje, poza tym, że dwie osoby się kochają, rozstają, nie potrafią bez siebie żyć, nie potrafią ze sobą być.... Jedyne czego nie brakuje w książce to opisów.
Czekałam, aż ta książka do mnie dotrze, ale niestety jest rozczarowaniem.

Książkę przeczytałam dzięki book Tour zorganizowanym na Facebooku.
Czekałam, aż ta...

• Przeczytane 2019