Ten jeden dzień

W.A.B.
2019-01-30
2019-01-30
Agnieszka Walulik
kłamstwo literatura amerykańska manipulacja miłość niebezpieczeństwo obsesja relacje rodzinne thriller uczucie zaufanie zemsta

Dzień, który zmienia wszystko

Historia jest świetna, autorka dobrze ją opowiedziała, obrazując nam jak pozory mogą mylić, i to, jak łatwo można zmanipulować drugiego człowieka. Ale no cóż... Historia opowiedziała jest z perspektywy jednego bohatera, akcja dzieje się w jeden dzień i mamy tylko dwóch bohaterów. Było nudno, nie czulam napięcia, które tworzyło się między postaciami, I czegos się domyślałam. Po przeczytaniu całości uważam, że warto jeden przeczytac ale nie oczekujcie fajerwerków.

Akcja dzieje się wolno, ale naprawdę szybko i przyjemnie się czyta te książkę. Pokazuje ona perspektywę narcystycznego psychopaty. Uważam, że jak najwięcej osób powinno ją przeczytać, niestety wiele takich osób chodzi wśród nas.

Gdyby nie fakt, że książka przez połowę swojej objętości trochę ciągnęła się leniwie to uznałabym tę powieść za naprawdę dobrą. Zważywszy jednak na fakt, że na początku czytania nieco się nudziłam mam pewne zarzuty. Zbyt rozwlekłe rozmyślania głównego bohatera, które momentami do niczego nie prowadziły były lekko nużące – z drugiej strony to może właśnie dzięki nim czytelnik ma możliwość dokładniejszego poznania psychiki mężczyzny. Brakowało mi początkowych rozdziałów poprowadzonych narracją kobiety – przez ten brak nie do końca poczułam z nią czytelniczą więź. Kiedy fabuła nabiera już odpowiedniego tempa jest bardzo wciągająca i aż chce się odkryć wszystkie kryjące się tajemnice pod pozorami idealnego małżeństwa. No ale to dopiero zostaje zaserwowane w dalszej części książki. Niemniej jednak wszystko zostało w tej historii przemyślane i nie będę ukrywać – niektóre aspekty mnie zaskoczyły, co oceniam na spory plus całokształtu.
Przekonajcie się jak bardzo pozory mogą mylić.

Dla mnie na przekór innym opiniom - główny bohater jak najbardziej pasuje. Chcący mieć wszystko pod kontrolą nie zauważa jak jego żona się zmienia i nie jest już tą sama kobietą z którą się żenił.

Książkę czyta się bardzo szybko. Czy jest to thriller?- w moim odczuciu nie.
Historia kobiety i psychopatycznego mężczyzny, małżeństwa na pozór normalnego, skrywającego mroczne tajemnice.
Warto przeczytać.

Książkę czyta się bardzo szybko. Czy jest to thriller?- w moim odczuciu nie.
Warto przeczytać.

Świetnie studium psychopatii i narcyzmu. Tak, powierzchownie naprawdę tego nie widać. Lektura obowiązkowa dla wszystkich kobiet, które mają tendencję do nadmiernej uległości i zależności.

Książkę czyta się bardzo płynnie. Wciąga, ale chyba zwykle tak bywa przy dobrych opisach psychopatycznych osób. Dobra na długie wieczory, choć przeczytacie ją dość szybko :)

Dziwna książka. Ciężko nazwać ją thrillerem. Cała akcja toczy się w przeciągu jednego dnia. Powieść napisana z perspektywy głównego bohatera, Paula. I tu zaczynają się schody, ponieważ główny bohater jest strasznie irytujący. Na poważnie zastanawiałam się czy nie odłożyć tej książki, bo przez pierwszą połowę nie mogłam się przebić i wciągnąć. Główny bohater tak mnie denerwował, że nie mogłam się należycie skupić. Strasznie zarozumiały buc i palant. Tragedia, nie człowiek.
📖
Niezbyt podobała mi się ta książka. Poza irytującym bucem irytująca była również kiepska akcja - tu nic za bardzo się nie dzieje. Zamiast akcji jest nuda. Także książka nie porywa. Nie wiem co jeszcze mogę napisać.

Podsumowując: książka niewypał. Nudna i irytujący główny bohater, choć wiem, że jego cechy miały na celu ukazanie człowieka dominującego, sprawującego kontrolę nad wszystkim, pewnego siebie, dążącego po trupach do celu... No ale niestety jak dla mnie kiepsko to wszystko wyszło. Nie polecam.

Psychopaci są wśród nas... I niestety nie jest łatwo ich rozpoznać... Najczęściej są to wysoko postawieni ludzie, elokwentni, którzy świetnie manipulują innymi, a oni są tego nieświadomi... Potrafią wykreować taki swój obraz jaki inni chcą widzieć... Właśnie oni są niebezpieczni.. Głównie dla swoich bliskich zaplatanych w ich psychopatyczną sieć... Nie będzie w tej książce zawrotnych zwrotów akcji, ale będzie za to fabuła z narastającym napięciem, która ukaże nam sylwetkę i sposób myślenia takiej psychopatycznej osobowości... Ukaże trudności jakie trzeba pokonać i siłę psychiki jaką trzeba mieć, żeby się od takiej osoby uwolnić...

Jak dla mnie duży minus za połowę książki gdzie absolutnie nic się nie dzieje. Dopiero pod koniec zaczyna się robić ciekawie.

• Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki Ten jeden dzień