Krew świętego

Okładka książki Krew świętego Sebastien de Castell Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Krew świętego
Sebastien de Castell Wydawnictwo: Insignis Cykl: Wielkie Płaszcze (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2019-03-13
Data 1. wydania:
2016-05-07
Grzegorz Piątkowski
literatura kanadyjska pojedynek polityka powieść fantasy przygoda walka o władzę walka o życie zdrada
Inne

Oficjalne recenzje i

A ty złożyłeś już swoją przysięgę?

Link do recenzji

702 366 39

Trzeci tom nadal trzyma bardzo dobry poziom. Czasami aż mi brakowało ,,odpoczynku" od akcji. Ogólnie to świetny. Polecam tę serię każdemu fanu fantastyki i nie tylko!!!

Jest to na pewno lepsza część od poprzedniej, co do samej historii i intrygi nie mogę za wiele złego napisać, jest interesująco i widać, że autor wie jak tworzyć ciekawe historie. To jednak czego autor w dalszym ciągu nie potrafi, to prowadzenie postaci, interakcji między nimi, czy zbyt szybkie pomijanie niektórych wydarzeń, czy szybkie przechodzenie do porządku dziennego...

III podróż do Tristii przypomina wracanie w góry.
Wracasz, bo znowu chcesz się zziajać podchodząc pod szczyt i powykręcać kostki podczas zbiegania. Wracasz , bo znowu chcesz posłuchać, jak brzuchaty turysta opowiada tą samą historię przy ognisku, albo jak chytry baca przewiduje przecudną pogodę. Wracasz, mimo, że padało. Wracasz, bo podobało Ci się, choć mgły oplotły...

Ogromne rozczarowanie.
Pierwszy tom tej serii był najlepszą młodzieżówką fantasy jaką czytałam od dawna i miałam nadzieję, że będzie coraz lepiej, ale o ile drugi tom był całkiem interesujący to ten można nazwać odgrzewanym kotletem.

Chyba największą wadą jest brak kontynuacji niektórych wątków, tak jakby autor rzucał fałszywą obietnicę, że dany fakt jest wspominany bo...

Trzecia część serii o Wielkich Płaszczach utwierdziła mnie w przekonaniu, że naprawdę nie warto ograniczać się tylko do kilku gatunków książek, bo tak jak nie przepadam za fantasy tak tu: wpadłam jak śliwka w kompot :) <3 Bardzo dawno nie czytałam tak fantastycznej serii, zapierającej co chwilę dech, pełnej humoru i cudownych postaci. Absolutnie nie przeszkadza tu to, że są...

Kolejny świetny tom serii. Autor utrzymuje doskonały poziom. Zaskakująca fabuła. Czytałam z zapartym tchem i wypiekami na twarzy.

3 tom serii mojego życia. 3 reread mojego życia.

Tym razem fabuła skupiona jest na świętych, bogach i magii, co bardzo mi się podobało. Wszystko zostało wyjaśnione w bardzo przystępny a zarazem zawiły, jak lubię, sposób.

Bohaterowie tacy jak Aline czy Ethalia przeszli bardzo dużą zmianę. Rozwój ich postaci był naprawdę imponujący.👍🏻

Wprowadzenie wątku poprawiania...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niestety, jak dotychczas najgorszy tom z całej serii. Bardzo się przy nim wymęczyłam. Mam wrażenie że zebrał wszystkie wady i niedociągnięcia poprzednich i jeszcze dodatkowo je powielił.
Sceny walk wydawały mi się nierealne. Miałam wrażenie, że w każdej Falcio nic nie robi, a jedynie krzyczy i czeka aż każdy go wyręczy. Oprócz właśnie Pierwszego Kantora zauważyłam tendencję...

Wraz z kolejną częścią, wciągnęłam się jeszcze bardziej w przygody Falcia i jego towarzyszy. Trudno mi było oderwać się od lektury, bo była tak wciągająca. Nie mogę przestać zachwycać się piórem autora, który w niesamowity sposób przekazuje nam opowieści i sprawia, że chcesz czym prędzej sięgnąć po kolejne tomy. I tym razem się nie zawiodłam, wyczekuję premiery Tronu Tyrana.

• 2019
  • Fantastyka