Święta Siostra

Okładka książki Święta Siostra
Mark Lawrence Wydawnictwo: Mag Cykl: Księga przodka (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2019-08-23
Data 1. wydania:
2019-04-09
Michał Jakuszewski

Niestety, ale tej części nie dałem rady przeczytać do końca. Jakieś 3/4 książki za mną a tutaj dalej jakieś egzaminy w szkole, jakby to było takie ważne przy zbliżającej się katastrofie. Budowanie napięcia przez 3 tomy po to, żeby później prawdopodobnie w pośpiechu zakończyć historię. Mam wrażenie, że albo książka powinna być dłuższa, albo powinny być 4 tomy.

Bardzo zgrabne zakończenie trylogii, przeczytałem z przyjemnością.

Bardzo zgrabne zakończenie trylogii, przeczytałem z przyjemnością.

nie dobrnęłam do końca

nie dobrnęłam do końca

Dwa pierwsze tomy były naprawdę dobre. Jednak zwieńczenie trylogii jest strasznie chaotyczne. Czyta się z dużo mniejszą przyjemnością niż wcześniejsze książki. Poza tym autor miał widoczny problem z zakończeniem. Jakieś to było nijakie. Szkoda.

Czytając tą książkę miałam łzy w oczach bo zdałam sobie sprawę z tego, że jest to koniec tej historii. Czuje niedosyt! Chciałabym wiedzieć więcej o Ninie Grey, o Clerze, Arze i Imbryk. Każda z nich jest ciekawym charakterem i idealnie dopełnia książkę. Niesamowicie się czytało i jest to dla mnie cios, że niestety jest to koniec...

Świetne zakończenie trylogii, momentami czytanie trochę się dłużyło (szczególnie przy scenach walk) ale ogólnie wrażenie bardzo dobre.

Ostatnie 100 stron - niesamowite! Jak to mówią: PETARDA! Bardzo mi się podobało, wręcz pochłonęłam.
Natomiast wcześniejsze 2/3 książki - cóż, jakoś nie mogłam się wkręcić. Co dziwne, bo jakby nie patrzeć to jest już 3 tom. Akcja się rozwijała w poprzednich, więc nie powinno być problemu z wejściem do tego świata. A jednak - nie mogłam. Możliwe, że to przez przeplatanie rozdziałów akcją z dwóch czasów... Niemniej, ogólne wrażenie jest pozytywne. Zdecydowanie ładny koniec dobrej historii.

Bardzo dobra część i udane zakończenie trylogii. Fajnie, że autor naprawił tutaj swój  błąd z końcówki drugiego tomu , gdzie w Tetragode Zole była praktycznie pominięta, a akcja była podzielona na Imbryk i Nonę. Tu mamy dużo więcej Zole i dzięki temu też całkiem inaczej człowiek zaczął jej postać odbierać. Książka nie jest gruba , więc na tempo akcji nie można narzekać. Jak to bywa w czasach wojny nie wszyscy mogą przeżyć to z niektórymi postaciami było trudniej sie rozstać z innymi mniej. Parę wątków fajnie autor rozstrzygnął, a niektóre mógł lepiej rozegrać. Najbardziej chyba zawiodłem się na zakończeniu z Wspaniałym z Noi-Guin tu był dużo lepszy potenciał. Patrząc na całokształt drogi jaką przebyła mała Nona od pierwszej książki do ostatniej nie da się nie polubić tego dziecka. Mi osobiście cała trylogia bardzo się podobała, zapewne jeszcze wrócę do niej. Nie bardzo też rozumiem ludzi narzekających, że to już było , że nic nowego itp. Jakby patrzeć na każdą książkę przez taki pryzmat to 90% książek by się nie czytało. Książka ma sprawić aby czytelnik miło spędził z nią czas.

Fabuła książki jest bardzo dobra, z własnego punktu widzenia trochę irytowało mnie na początku przeskakiwanie pomiędzy jednym wydarzeniem A drugim, po kilku rozdziałach przestało. Tak jak poprzednie części trylogii i ta trzyma w napięciu do samego końca. Czytając ją można uronić kilka łez jeśli ktoś jest wrażliwy ;) osobiście książkę bardzo polecam :)

Ostatni tom trylogii odkrywa wiele tajemnic, które zbierały się od pierwszego tomu. Niespodzianka goni niespodziankę, a całość jest pełna akcji i przemyśleń na temat tego jak być człowiekiem w trudnych czasach w jakim przyszło żyć Nonie i jej przyjaciołom. Świetne zakończenie świetnej serii.

Opinia o całej trylogii Księga Przodka:

Opinia o całej trylogii Księga...

Dodaj cytat z książki Święta Siostra