Cień rycerza

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Sebastien de Castell Wydawnictwo: Insignis Cykl: Wielkie Płaszcze (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Knight's Shadow
Data 1. wydania:
2015-03-05
Paweł Podmiotko
Insignis
literatura kanadyjska pojedynek polityka fantasy przygoda walka o władzę walka o życie zdrada szpada muszkieterowie
Knight's Shadow
Wielkie Płaszcze (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Podmiotko
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Błędny rycerz, święty i łajdak

5 Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

Akcja wcale nie traci na tempie, a historia staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Nowi sprzymierzeńcy, kolejni wrogowie, coraz mniejsze pole manewru do ucieczki i choćby chwili spokoju.
Przeczytana niemal równie szybko co poprzenia książka w cyklu, pozostawiła mnie z niedosytem - więcej, więcej!
Polecam!

Polecam, czytam poszczególne tomy pomiędzy Przechrztą a Egipcjaninem Sinuhe i bardzo sobie chwalę, wartka akcja, szlachetny szermierz , potężni wrogowie....no i odrobina magii .

Nie tak dobra jak pierwsza acz interesująca. Niebywała odwaga, nieoczekiwane ciągi zdarzeń. Poznajemy lepiej starych bohaterów i przyglądamy się nowym.

Póki co moja ulubiona cześć cyklu, o wielkich płaszczach. Ilość kluczowych bohaterów się poszerza, zwroty fabuły, uderzają jeszcze bardziej, niż w poprzedniej części. Jedyne co ciągnie w dół tę książkę, to lekko dłużący się "lament wielkich płaszczy" i postać Daria, której nie jestem w stanie znieść.

Zapraszam na Instagram @w.literatkach
Co ciekawego w drugim tomie mojego gulity pleasure? Tym razem autor fajniej poprowadził fabułę. Było więcej ciekawych przygód, ale autor totalnie wywalił się na szczegółach, głównie na mapie. Naprawdę, czasem jak bohaterowie gdzieś jechali to tak marszczyłam czoło, czytając opis przyrody, że brwi zjeżdżały mi się w jedno. W „Ostrzu...

Super!
Książka porusza sprawy ideałów, chociaż nie wiem czy Flacio po tym tomie nadal je zna.

Książkę skończyłam kilka dni temu i szczerze powiedziawszy nie wiem co o niej sądzić. Początek był świetny. Czytało się szybko i przyjemnie. Akcja niezwykle wciągająca. Mniej więcej w środku lektury zaczął się problem. Opisy były męczące, a dialogi zwyczajnie nudne. Książka zaczęła być przewidywalna, a tego nie lubię. Końcówka była napisania świetnie. Sprawiła, że mój...

To było mądre posunięcie z mojej strony idąc za ciosem i czytając drugą część przygód o wielkich płaszczach. Działo się więcej i lepiej, dlatego oczekiwania co do trzeciej części są nie mniejsze.

Czas zabrać się za lekturę.

Na półkach: , , , ,

Opis fabuły

Falcio wypełnił tajną misję powierzoną mu przez króla Paelisa - odnalazł Aline, królewską dziedziczkę. Zadanie, które czeka teraz pierwszego kantora Wielkich Płaszczy, jest jednak znacznie trudniejsze. Jak bowiem przywrócić władzę zwierzchnią w kraju, gdzie szerzy się korupcja, szpiegostwo i krwawe mordy na arystokratach? Falcio musi zdobyć poparcie książąt...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Masz złamane serce, twój duch ulatuje, a mimo to pusta skorupa nadal walczy."

Tristia to kraj pełen zakłamania, korupcji i chętnych do rozpoczęcia wojny arystokratów. Król Paelis nie żyje, a powołane przez niego do zaprowadzenie porządku na świecie Wielkie Płaszcze (trybuni) błąkają się z piętnami zdrajców. Każdy ze stu czterdziestu czterech trybunów otrzymał indywidualną...

Dyskusje

• 2018
  • Fantastyka
  • 2019
  • Fantasy
  • Ebook

Sebastien de Castell Cień rycerza
Sebastien de Castell Knight's Shadow
Sebastien de Castell Knight's Shadow