Cień rycerza

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Sebastien de Castell Wydawnictwo: Insignis Cykl: Wielkie Płaszcze (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Knight's Shadow
Data 1. wydania:
2015-03-05
Paweł Podmiotko
Insignis
literatura kanadyjska pojedynek polityka fantasy przygoda walka o władzę walka o życie zdrada szpada muszkieterowie
Knight's Shadow
Wielkie Płaszcze (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Podmiotko
Inne

Oficjalne recenzje i

Błędny rycerz, święty i łajdak

[ 5 ] Link do recenzji

Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu: zaczynało się niezbyt kolorowo. Ciężko było mi wciągnąć się w fabułę, chociaż byłam świeżo po skończeniu pierwszego tomu. Kiedy jednak już na dobre rozpoczęłam czytanie, nie potrafiłam się od niej oderwać. Bardzo podobał mi się sposób, w jaki poprowadzone zostały wątki. Myślę, że to naprawdę dobra kontynuacja serii, a biorąc pod...

I już kolejna odsłona Wielkich Płaszczy (wiadomo kim są już z poprzedniej części) o tytule Cień Rycerza autorstwa Sebastiena de Castella. Po roku od wydania pierwszego tomu czyli Ostrza Zdrajcy, pojawia się ta oto kontynuacja historii o tych, którzy są ostatnimi Wielkimi Płaszczami.

Więcej na:

Lepsza niż część pierwsza, bardziej dopracowana, bohaterowie wyrazistsi (oprócz głównego herosa), wątki spójniejsze.

Ten tom był dla mnie o wiele przyjemniejszy. Odniosłam wrażenie, że pierwszy to był taki wstęp wstępów, zalążek całej historii i po przeczytaniu tomu drugiego patrzę na pierwszy pod innym kątem i podoba mi się to.
Tu mamy o wiele więcej akcji, intryg, momentów do zastanowienia się. Matko, nie sądziłam, że tak pokocham Falcia! I oczywiście moje próby dedukcji poszły na...

Na półkach: , , , ,

Akcja wcale nie traci na tempie, a historia staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Nowi sprzymierzeńcy, kolejni wrogowie, coraz mniejsze pole manewru do ucieczki i choćby chwili spokoju.
Przeczytana niemal równie szybko co poprzenia książka w cyklu, pozostawiła mnie z niedosytem - więcej, więcej!
Polecam!

Polecam, czytam poszczególne tomy pomiędzy Przechrztą a Egipcjaninem Sinuhe i bardzo sobie chwalę, wartka akcja, szlachetny szermierz , potężni wrogowie....no i odrobina magii .

Nie tak dobra jak pierwsza acz interesująca. Niebywała odwaga, nieoczekiwane ciągi zdarzeń. Poznajemy lepiej starych bohaterów i przyglądamy się nowym.

Póki co moja ulubiona cześć cyklu, o wielkich płaszczach. Ilość kluczowych bohaterów się poszerza, zwroty fabuły, uderzają jeszcze bardziej, niż w poprzedniej części. Jedyne co ciągnie w dół tę książkę, to lekko dłużący się "lament wielkich płaszczy" i postać Daria, której nie jestem w stanie znieść.

Zapraszam na Instagram @w.literatkach
Co ciekawego w drugim tomie mojego gulity pleasure? Tym razem autor fajniej poprowadził fabułę. Było więcej ciekawych przygód, ale autor totalnie wywalił się na szczegółach, głównie na mapie. Naprawdę, czasem jak bohaterowie gdzieś jechali to tak marszczyłam czoło, czytając opis przyrody, że brwi zjeżdżały mi się w jedno. W „Ostrzu...

Super!
Książka porusza sprawy ideałów, chociaż nie wiem czy Flacio po tym tomie nadal je zna.

Dyskusje

• 2018