Cień rycerza

Okładka książki Cień rycerza Sebastien de Castell Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Cień rycerza
Sebastien de Castell Wydawnictwo: Insignis Cykl: Wielkie Płaszcze (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2018-04-04
Data 1. wydania:
2015-03-05
Paweł Podmiotko
literatura kanadyjska pojedynek polityka fantasy przygoda walka o władzę walka o życie zdrada szpada muszkieterowie
Inne

Oficjalne recenzje i

Błędny rycerz, święty i łajdak

Link do recenzji

500 270 59

Uwielbiam tę serię!!! Drugi tom zdecydowanie przebił pierwszy. Kontynuacja przygód Falcia, Kesta i Brastiego na długo nie daje o sobie zapomnieć.

Fantastyczna! Szkoda że to już ostatni tom :(

Pierwszy tom był ciekawym wprowadzeniem w cały świat, w którym toczy się ta historia oraz nakreślał charakter, oraz przeszłość głównego bohatera i jednocześnie narratora opowieści. Była to dość dziwna, ale przyjemna mieszanka ironii, humoru, dramatu.
W tej części ta ironia i humor również występuje i pomijając już to czy jest to zabawne czy nie, autor zaburzył tę równowagę,...

Po przeczytaniu pierwszej części z przyjemnością sięgnęłam po drugi tom serii i się nie zawiodłam! Nasi bohaterowie przeżywają przygody i niekiedy ocierają się o śmierć, a wszystko to rozgrywa się w świetnie wykreowanym świecie. Sebastien de Castell zaskakuje! Polecam gorąco!

Idąc za ciosem rapiera, po raz drugi otuliłem się płaszczem Sebastiana z Zamku, „Pła(sz)czem Skrytobójcy” [przebój Romana K. zdaję się po trochu komponować z niektórymi tematami opowieści, choć nie posądzam pisarza, bo Kanadyjczycy są zbyt poczciwi, o słuchanie polskiego trash metalu lat 80-tych].
Cieszę się, że autor nie zatrzymał swojego koła garncarskiego na „Ostrzu...

Byłam bardzo zdziwiona kiedy zbliżyłam się do ostatniego rozdziału (pomimo tego, że książka jest dość opasła). Opowieść o Falsiu nie zawiodła mnie ;).

Hmm... Waham się pomiędzy 7 a 8. Może 7,75?
Edit: Jednak po przeczytaniu trzeciego tomu, przyznaję 8 gwiazdek.

Podobnie jak przy pierwszym tomie... fantastyka z prawdziwego zdarzenia, genialna podróż przez Tristię w towarzystwie nietuzinkowych bohaterów. Falcio dołącza do grona moich ukochanych postaci :)

Drugi tom wspaniałej serii o Wielkich Płaszczach. To jak autor prowadzi historię, powoli prowadzi do rozwiązania wątków i buduje bohaterów jest "iście wspaniałe" (jak mówi dziewczyna z dziwnego serialu który teraz ogladam 💁🏻‍♀️)

Rozwodzić się bardzo nie będę, bo skoro to 2 tom a staram się uniknąć spoilerów tutaj to wiele nie mogę napisać.

W tym tomie mamy już nie 3 a 5...

Na półkach: , , , , , ,

• 2018