Six of Crows

Okładka książki Six of Crows Leigh Bardugo
Okładka książki Six of Crows
Leigh Bardugo Wydawnictwo: Orion Cykl: Szóstka wron (tom 1) fantasy, science fiction
Szóstka wron (tom 1)
Orion
2018-10-11
2018-10-11
Inne

"Szóstka wron" to dla mnie taka historia do przełknięcia i zapomnienia. Relacja Inej i Kaza to najlepszy (i chyba jedyny taki dobry) element. Cała reszta wydała mi się nijaka, a wątek z Niną i Matthiasem szczególnie irytujący. Serial oglądałam już jakiś czas temu, podobał mi się, trochę zatęskniłam, dlatego sięgnęłam po książkę. Przypomniało mi się kilka fajnych scen, to na plus. Nie planuję czytać drugiego tomu, chyba że nie będzie już żadnych innych książek na świecie.

Książka jest bardzo dopracowana, wartka, dynamiczna, wciągająca. Świetnie poprowadzone elementy zagadki, wątki spójne- wszystko się składało i dążyło do wspólnego celu. Bohaterowie zupełnie różni, pełnokrwiści. Autorka umiejętnie wplotła elementy psychologiczne, historie postaci, nie tracąc przy tym z oczu głównego wątku książki. Dialogi inteligentne i zabawne, riposty cięte, relacje budujące w czytelniku napięcie.
No nie mam żadnych zastrzeżeń do tej książki (może poza tym że usunęłabym pierwszy rozdział),ma w sobie wszystko czego oczekuje się od lekkiej fabularnej powieści.
Część druga w trakcie.

definitely 5/5, there’s nothing to complain about – the characters are really well written, complex and brilliant (i dont believe im saying this but so do matthias). kaz brekker - seemingly scary man who could kill you by sight but irl is unable to express feelings - i love you sm!! and wylan my baby and jesper and inej i have so much enthusiasm and respect for you. the plot is so gripping that i couldn't put it down, you just flow through this book. istg motive of robberies, scammers, deck of cards and gambling is the best thing excists!!! most of the romantic themes are cute, but i still can't understand why nina - a great, independent woman is in love with such a dork

Im bliżej końca tym trudniejsze było oderwanie mnie od czytania. Bohaterowie są wielowymiarowi, zwroty akcji zaskakują a cały świat i historia naprawdę przyjemne do wchłonięcia.

Jestem pod wrażeniem. Jest lepiej niż w trylogii griszów. Po jej przeczytaniu nie nastawiałem się aż tak optymistycznie. Proszę źle nie zrozumieć, tam nie było źle aczkolwiek cały czas czegoś mi brakowało i miałem wrażenie, że coś jest nie do końca tak jak być powinno żeby wciągnąć na maxa. Tutaj już takiego wrażenia nie ma. Porwał mnie pierwszy tom i aż sam się zaskoczyłem, że tak szybko poszło, bo nie zdążyła jeszcze dotrzeć do paczkomatu druga część. Oczywiście, że zawsze mogłoby być jeszcze lepiej ale w myśl powiedzenia "lepsze wrogiem dobrego" nie czepiam się niedociągnięć. Nie wiem czy przez to, że z taką tematyką lepiej autorka się czuje czy utożsamiania czy inny zespół z nią pracował, aż tak wnikać nie będę, ważne, że wyszło. Jedynie czego może mi brakuje do wyższych ocen to rozmachu świata i jeszcze więcej zawiłości fabularnej znanej choćby z archiwum burzowego światła Sandersona.

Co so tej książki mam dość mieszane uczucia. Świat przedstawiony był mam wrażenie zaniedbany, a system magiczny słaby. Autorka nie skupiła się na całej otoczne tylko na wydarzeniach. Bohaterowie wydawali się starsi niż są. Postać Kaza była zbyt bardzo wyidealizowana, zawsze mial on plan choć go nam czytelnikowi dobrze nie przedstawiał (niestety),tak jakby autorka chciała przejść od razu do opisowania wydarzeń omijając strategie, które ja tak bardzo w książkach cenie. Książka napisana prostym, młodzieżowym językiem. Przyjemnie się ją czytało, choć nie od samego początku wciągała. Zwroty akcji można było przewidzieć, zbytnio się nie wysilając. Podobały mi się wątki romantyczne, które nie były nam nażucane tak byle by były, co miało swój urok.

Nie bardzo mogłam wciągnąć się w tę historię, stało się to dopiero pod koniec. Książka jest napisana dość infantylnie, mimo, że ma brutalne sceny. Mało przyłożenia się do światotwórstwa. Ale Kaz ❤️

kaz może ukraść moje serduszko też ❤️

kaz może ukraść moje serduszko też ❤️

Świetni bohaterowie i wykreowany świat. Super się czyta I mega pochłania. Szczerze polecam.

Jak na tyle problemów, to czyta się te książkę naprawdę nieźle. Szkoda, że tej samej historii nie dostała np. Fonda Lee, no ale nie można mieć wszystkiego.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Leigh Bardugo Szóstka wron Zobacz więcej