The Call: Wezwanie

Oficjalne recenzje i

Przeżyj bądź zgiń, ale nie trać nadziei

[ 11 ] Link do recenzji

Fajnie skonstruowana książka, z pomysłem i ponurym, mrocznym klimatem - wstrzeliła się w moje gusta. Intrygująca fabuła i świetna główna bohaterka, którą bardzo polubiłam sprawiły, że przeczytałam "Wezwanie" w jeden wieczór.
Jedyne, co mnie raziło to miejscowe, zupełnie niepotrzebne wulgaryzmy w wypowiedziach - rozumiem, że taka była kreacja pewnej postaci, ale jakoś...

Zaczynając czytać "The Call. Wezwanie", nie wiedziałam czego się spodziewać - w sumie sądziłam, że będzie to średnia literatura, jednak okazała się wciągająca i bardzo oryginalna.

5 / 2021

Jak na literaturę młodzieżowa jest ponura i dość brutalna. Zdecydowanie nie dla każdego

Jest książką która jest trudna- przez nią dostałam "niżu książkowego". Była rozczarowaniem i na pewno nie będę czytać Inwazji. Może dlatego mam taką opinie bo nie specjalnie lubię te klimaty.

Ożesz, jak ta książka mnie wymęczyła. Przede wszystkim nie spodziewałam się, że to będzie dark fantasy, z naciskiem na body horror (horror związany z ciałem) i atmosferę beznadziejności. Myślę, że zmylił mnie fakt, że to książka dla młodzieży. Wiem, że istnieją horrory YA, ale to z okładki i blurba wyglądało jak generyczne Igrzyska Śmierci z elfami w tle. No a okazało się...

Przedstawiam powody, dla których polecam tę książkę:

Zacznijmy od tego, że jest dosyć niecodzienna.

Mamy silną, wręcz bardzo młodą bohaterkę, która ma "jaja". Powiem szczerze, że zaczęłam ją podziwiać.

Sam początek wydawał mi się zbyt spokojny, coś jakbym czytała bajeczkę dla młodych nastolatków z delikatnymi wątkami pseudo-horroru.

Dobrze jednak, że to było tylko...

Na półkach: , , , , , ,

Co to była za przygoda!
Chociaż opis powieści praktycznie nic nam nie mówi, ja w swojej opinii nie wyjaśnię, o co tak naprawdę w tej książce chodzi - popsułoby to wam przyjemność... Lepiej się czyta, gdy się nie wie nawet, czy jest to zwykła fantastyka, czy może jakaś dystopia, bo nawet tego nie dowiemy się z opisu!
Mnie 'The call' całkowicie zaskoczyło.
Zacznijmy od tego,...

Niepełno sprawna Nessa trenuje w szkole przetrwania. Nie dopuszcza do siebie żadnych ludzi z wyjątkiem jej najlepszej przyjaciółki Megan. Anto od zawsze kochał Nesse, ale czy ona odwzajemnia jego uczucia?

Przyznam czasami nie wiedziałam co się dzieje ani czy dany bohater to w końcu chłopak czy dziewczyna...Po jakimś czasie się połapałam i wciągnęłam. Polecam każdemu kto...

•Bohaterowie bez polotu. Nic ciekawego sobą nie reprezentują. Nie rozumiem ich pewnych zachowań.

•A co co fabuły... Niby wiem do czego wszystko zmierza, ale jakoś tak nie orientuję się w sytuacji. Toczy się ona jak trzytonowy głaz. Od początku do końca trzymały się mnie wyjątkowo nijakie emocje.

•To jedna z tych książek, które zapomina się po tygodniu. Chociaż... Tak się...

Dyskusje

1 174