Oblężenie i nawałnica

Leigh Bardugo Wydawnictwo: Mag Cykl: Grisza (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Siege and Storm
Grisza (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-08-14
Wojciech Szypuła, Małgorzata Strzelec

Jestem mega rozczarowana. Początek był świetny. Ucieczka przed Zmroczem, przygody na morzu. Od kiedy wydarzenia przeniosły się do Os Alty powiało straszną nudą i naciąganą niby akcją. Słabe.

Drugi tom trylogii Leigh Bardugo ani mnie nie rozczarował, ani nie powalił. Mam wrażenie, że ten tom był taki nijaki, a jedyną godną uwagi rzeczą, a raczej postacią był Nikolaj, który razem z Darklinigem zajmuje miejsce ulubionych postaci z tej historii.
Wyjątkowo nie będę opisywać co dzieje się w tej książce, bo nic więcej niż w powyższym opisie nie wyróżnię bez...

Trochę słabsza od poprzedniej części. Ciekawie się zaczyna i kończy ale w środku wieje nudą. Niestety ale w tej części autorka poświęca dużo uwagi rozterkom sercowym Aliny, która jest tak beznadziejną postacią, że po paru rozdziałach miałam już jej dosyć. Jej relacja z Malem też jest strasznie płaska. Wszystko ratuje przecudowny Nikolai. Niestety ale autorka zmarnowała...

Druga część trylogii grisza podobała mi się mniej niż pierwsza.Mimo to jestem ciekawa dalszych losów Aliny.Pojawia się nowy bardzo interesujący bohater , dzięki któremu chce się czytać dalej.Duży minus za to ,że nie było dużo Zmrocza,a moim zdaniem to najbardziej ciekawa postać z całej powieści.

Nie czytałam jeszcze książki, w której główna bohaterka by tak irytowała. Tą historie ratuje Darkling. No i Nikolaj to złoto. Sama historia jest fajna, ale nijacy bohaterowie wszystko psują

Bardzo mi się podoba świat stworzony przez Leigh Bardugo, aczkolwiek z podziękowań na końcu książki wynika, że przy tworzeniu samej treści brało udział tak wiele osób, że to w sumie bardziej praca zbiorowa niż jej własne dzieło ;) Leigh, podobnie jak Maggie Stiefvater, tworzy świetnych bohaterów, ale ma zdecydowanie więcej talentu pisarskiego niż ta druga.
Po raz kolejny...

Kolejna świetna powieść. Moim zdaniem ta część trylogii była znacznie lepsza od poprzedniej. Przede wszystkim akcja skupia się na czymś bardziej konkretnym niż nauka głównej bohaterki. Tu faktycznie są pojedynki, łowy, zagrania polityczne.
Bohaterowie rozwijają się, jest paru nowych, którzy są napisani dobrze (Sturmhond jest genialny). Postaci posiadają głębie, są wyraźne,...

Szli, Ali i wszyscy im klaskali. A Darkling uprzejmie czekał z atakiem, aż się festiwal skończy.

Pierwszy tom pochłonął mnie bardziej i liczyłam na coś innego. Troszkę się męczyłam w tym tomie szczególnie w środku.. tak jakby był zastój. Końcówka znowu zaskoczyła no i zmusza do sięgnięcia bo kolejny tom. Na razie i tak nie mogę czytać bo biblioteka zamknięta !

Książka była dobra, choć moim zdaniem bardziej męcząca od pierwszej. Miałam wrażenie, że było więcej opisów niż samej akcji. Jednak końcówka zaskoczyła i sięgnę po kolejną część.
Ponownie podobało mi się to, że do samego końca nie wiemy komu ufać, kto mówi prawdę a kto ogrywa tylko swoją rolę.

Dyskusje

2 817