Kronika wypadków życiowych

Okładka książki Kronika wypadków życiowych
Anthony CropperEve Makis Wydawnictwo: HarperCollins Polska literatura piękna
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
HarperCollins Polska
Data wydania:
2018-10-31
Data 1. wyd. pol.:
2018-10-31
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788327640208
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Ciebie zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2171
51

Na półkach:

dorotasmakujeJa wiem, że przed świętami każdy z nas jest zapracowany i zagoniony, ale chciałam zaproponować Wam książkę, ktora pozwoli oderwać się od przedświątecznych porządków czy sporządzania listy zakupów i spraw do załatwienia.
"Kronika wypadków życiowych" to książka dzięki której wyruszymy w głąb siebie, w podróż po wspomnieniach. Znajdziemy w niej moc kreatywnych zadań, które przywołają wspomnienia z dzieciństwa, ważnych punktów naszego życia, dokonań, magicznych chwil. Lektura ma pobudzić twórcze myślenie, zachęcić do wyzwań, z pewnością dostarczyć rozrywki! Wystarczy otworzyć i zacząć pisać!

dorotasmakujeJa wiem, że przed świętami każdy z nas jest zapracowany i zagoniony, ale chciałam zaproponować Wam książkę, ktora pozwoli oderwać się od przedświątecznych porządków czy sporządzania listy zakupów i spraw do załatwienia.
"Kronika wypadków życiowych" to książka dzięki której wyruszymy w głąb siebie, w podróż po wspomnieniach. Znajdziemy w niej moc kreatywnych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
681
574

Na półkach: ,

Mając przed sobą książkę, Czytelnik raczej nie zastanawia się jak sam mógłby ją napisać. Po prostu, bierze egzemplarz do ręki i wchodzi od świata wykreowanego przez danego autora, ale przecież, może jednak znajdzie się ktoś, kto może nie tylko zastanawiał się nad tym jak opracować dobrą i spójnie brzmiącą treść, ale chciałby zostać pisarzem, tylko nie wie, w jaki sposób mógłby się za to zabrać?

"Kronika wypadków życiowych" jest oryginalną opcją pamiętnika w formie książki. Zanim jednak człowiek przeleje ważne dla niego słowa na papier, musi sięgnąć ku podstaw i poznać siebie oraz sprowokować do działania. I co zaskakujące, jak na książkę przystało, wiele w niej samej treści Czytelnik nie uraczy, ale konkretnych krótkich poleceń, wskazówek, odniesień oraz inspiracji w świecie popkultury już owszem.

Przede wszystkim, owy zeszyt ma nauczyć Czytelnika pełnego wyrazu siebie poprzez naukę dobrej komunikacji. Każda strona wypełniona jest słowem wstępu, który stanowi swoistą podpowiedzieć na pytanie - jak to zrobić, jak opowiedzieć własną historię? Według autorów książki, aby wyrazić siebie należy powrócić do wspomnień, zredukować drzemiący w sobie stres, również lęki i obawy. Należy się stać swoistym własnym terapeutą, stawiając swoje dobro i rozwój jako priorytetowe.

Aby opowiedzieć własną historię należy dotrzeć i zmierzyć się z własnymi doświadczeniami, które odzwierciedlają naszą osobowość, tworzą naszą niepowtarzalną tożsamość. Warto przy tym śmiało uruchomić doznania zmysłowe - wzrok, dźwięk, bo to one tworzą trójwymiarowy obraz. Niech Czytelnik, właściwie swój indywidualny terapeuta nie zapomina o tym, że należy być szczerym wobec siebie oraz wobec słów, którymi wyraża siebie, a zatem tylko prawda i szczerość, żadnych kłamstw. Dlatego nie będzie zaskoczeniem, kiedy autor tej książki zaproponuje swojemu Czytelnikowi chwilę na zatrzymanie się oraz zastanowienie, po to, aby wydobyć i uporządkować to wszystko, co oddziałuje na niego, ma wpływ i kształtuje jego świat: zmiany, błędy, tajemnice, żałości, radości, zewnętrzne uwarunkowania, ulubione miejsca, podróże, poznani ludzie, autorytet, czy powrót do tego, co odległe - lata dzieciństwa. To wszystko jest sumą wieloletnich i różnorodnych doświadczeń, które kreują właśnie każdego z Nas!

Dlatego, warto sięgnąć po tą książkę w formie indywidualnie prowadzonego pamiętnika. On pozwoli Tobie odpowiedzieć na pytanie, jaki jest Twój motyw przewodni życia, umożliwi również zrozumienie swojego losu i wskaże, jaką siłę mają marzenia.

Podsumowując, opowiedz swoją historię w kilku pomocnych zadaniach i myślach autorów, którzy postawili na szczerość, a w końcu, prowokując do stawienia czoła samemu sobie i udzieleniu odpowiedzi na pytanie, kim jestem? i jak przeżywam moje życie?

Książka niebanalna, kreatywnie stworzona,ale również wymagająca, zmuszająca do wysiłku i działania - z myślą o rozwoju każdego z Nas, aby można było łatwiej i swobodniej wyrazić siebie w słowach..

Mając przed sobą książkę, Czytelnik raczej nie zastanawia się jak sam mógłby ją napisać. Po prostu, bierze egzemplarz do ręki i wchodzi od świata wykreowanego przez danego autora, ale przecież, może jednak znajdzie się ktoś, kto może nie tylko zastanawiał się nad tym jak opracować dobrą i spójnie brzmiącą treść, ale chciałby zostać pisarzem, tylko nie wie, w jaki sposób...

więcej Pokaż mimo to

avatar
143
128

Na półkach: ,

Kronika Wypadków Życiowych to książka wymagająca. Zmusza do wysiłku i jeśli masz akurat lenia, to zapomnij, żeby choć próbować poświęcić jej czas. Jeśli jednak zdecydujesz się dać jej swój czas i myśli, to zostaniesz wynagrodzony.

Książka zabiera Czytelnika w podróż po wspomnieniach. Dużo jest zadań, które dotyczą przeszłości. Szczególnie przypadły mi do gustu te, w których miałam przypomnieć sobie jak wyglądał mój pokój w dzieciństwie, ulubiona zabawka czy osiedle, na którym mieszkałam.

Niektóre zadania zaskakują, inne są podobne do zadań, jakie można znaleźć w innych tego typu publikacjach. Co mi się spodobało na starcie, to przedmowa, w której autorzy nie każą mi przejść rzetelnie przez każdą stronę. Dają mi prawo wyboru co do zadań, które mam ochotę zrealizować. To ode mnie zależy, jaką część swojego życia poruszę i co przeleję na karty tej książki. Szczególnie polecam zadanie, by zacząć pisać cokolwiek przyjdzie Wam na myśl. Ja nie zrobiłam tego w książce, bo po prostu nie zmieściłabym się. Ale po wykonaniu tego zadania poczułam taką ulgę, jakbym uwolniła się na chwilę od wszystkich ciężkich myśli. Fajne to było. I mogłam wreszcie zobaczyć na kartce papieru, jaki mam bałagan w głowie :D

Wiele stron zawiera przeurocze kompozycje graficzne. Już one same przyciągają wzrok. Myślę, że w pewien sposób mają też działać na nasze zmysły, by łatwiej otworzyć się na zadany w poleceniu temat. Niestety jak właśnie zauważyłam, nie uchwyciłam żadnej z tych grafik na zdjęciach :/

I jeszcze coś. Mój egzemplarz poszedł ze mną na spacer. W parku pełnym liści i błota. Rzucałam nim na ziemię (tak, z premedytacją), stawiałam w różnych miejscach i trzeba mu przyznać jedno: wygląda po tym wszystkim naprawdę świetnie. Może nie jak z półki w księgarni, ale naprawdę ok.

Zabrakło mi tutaj tylko jednego. Spisu treści, w którym mogłabym zaznaczać sobie zadania, które już wykonałam. Dzięki temu nie musiałabym biegać po całej książce, szukając konkretnego zadania, na które miałam akurat ochotę. Widziałabym też bez problemu, na jakim etapie jestem. Zdecydowanie brak mi takiego udogodnienia.

To nie jest tytuł dla każdego. Na pewno trzeba poświęcić mu czas. Na pewno trzeba też przełamać się, by zrobić niektóre zadania, nawet jeśli nikt nigdy nie zobaczy Waszych odpowiedzi. A być szczerym przed samym sobą i otworzyć się tak, jak nigdy wcześniej? Nie każdy ma na to ochotę. Co ważniejsze? Nie każdy ma taką potrzebę.

http://www.piorkonabiurko.pl/poradnikibiografierozwoj/kronika-wypadkow-zyciowych-e-makis-a-cropper/

Kronika Wypadków Życiowych to książka wymagająca. Zmusza do wysiłku i jeśli masz akurat lenia, to zapomnij, żeby choć próbować poświęcić jej czas. Jeśli jednak zdecydujesz się dać jej swój czas i myśli, to zostaniesz wynagrodzony.

Książka zabiera Czytelnika w podróż po wspomnieniach. Dużo jest zadań, które dotyczą przeszłości. Szczególnie przypadły mi do gustu te, w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
471
285

Na półkach:

Pamiętnik założyłam będąc jeszcze w szkole podstawowej. Pamiętam, że był on zamykany na kluczyk, jednak gdy zapięcie się zepsuło, przestałam go prowadzić. Drugie podejście to już o wiele bardziej zaawansowany technicznie pamiętnik. Może niektórzy z Was kojarzą takie otwierane głosem i z lampką, która miała chronić te nasze najbardziej "skrywane sekrety". Niestety po pewnym czasie znowu porzuciłam ten temat by jakoś dwa lata temu znów do niego powrócić. Wpisy pojawiały się nieregularnie, aż w końcu zakończyło się to tak samo, jak w poprzednich przypadkach.
Mimo moich wcześniejszych niepowodzeń i "słomianego zapału" do przelewania swoich myśli na papier, bardzo się ucieszyłam, gdy "Kronika wypadków życiowych" trafiła w moje ręce.
Nie jest to typowy pamiętnik. Jest to coś w rodzaju książki z zadaniami połączonej z kroniką.
Po krótkiej przedmowie, gdzie można poznać historię powstania tej książki, zaczyna się cała zabawa. Na każdej ze stron widnieje zadanie. Można robić je wszystkie po kolei, albo kartkować książkę i robić te, które w tym momencie rzucą nam się w oczy. Są różnego rodzaju. Albo mamy coś narysować, albo sobie przypomnieć, albo czegoś poszukać, popytać, spisać...
Są zadania dotyczące opisania siebie (np. Kim jestem?), swojego ulubionego jedzenia, muzyki, wspomnień z dzieciństwa, a także kartka, na której możemy wyładować swój negatywny humor... Jest też taka jedna, przeznaczona do całkowitego zniszczenia, gdzie możemy spisać to, o czym nikomu nie powiedzieliśmy i co nas zżera od środka. Przyznam, że tej kartce przyglądałam się dość długo. Zastanawiałam się, czy kiedyś dojdzie do tego, że się ona zapełni.
Moja "Kronika Wypadków Życiowych" jest póki co wypełniona jedynie w kilku miejscach i to nie dlatego, że nie podoba mi się uzupełnianie jej - wręcz przeciwnie. Bardzo spodobały mi się kreatywne zadanie, które zawiera książka. Jeżeli chodzi o pisanie, to lubię podejmować różne nowe wyzwania zmuszające mnie do bycia kreatywną. Jest to też pewnego rodzaju sentyment. Takie zadania robiłam, kiedy zaczynałam swoją przygodę z pisaniem.
Mimo tych paru godzin, które spędziłam razem z "Kroniką wypadków życiowych" jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. Podoba mi się zarówno forma, w jakiej zadania są napisane, jak i one same. Atutem tej książki, jest też dokładne poznanie siebie, swoich zalet i wad, przepędzenie demonów oraz spisanie wszystkich ważnych dla nas wydarzeń.
Jeżeli ktoś chciałby kreatywnie spędzić czas i przy okazji lepiej poznać siebie, to ta książka jest wprost idealna do tego.

Pamiętnik założyłam będąc jeszcze w szkole podstawowej. Pamiętam, że był on zamykany na kluczyk, jednak gdy zapięcie się zepsuło, przestałam go prowadzić. Drugie podejście to już o wiele bardziej zaawansowany technicznie pamiętnik. Może niektórzy z Was kojarzą takie otwierane głosem i z lampką, która miała chronić te nasze najbardziej "skrywane sekrety". Niestety po...

więcej Pokaż mimo to

avatar
328
43

Na półkach:

Kronika wypadków życiowych autorstwa Eve Makis i Anthony’ego Croppera to krótka książka w której nie znajdziemy zbyt wiele treści do czytania.

Czytelnik sam musi wypełnić strony swoimi własnymi przemyśleniami, odpowiadając na zadane pytania. Kronika ma pobudzić kreatywność i twórcze myślenie czytelników, otworzyć ich na coś zupełnie nowego oraz zachęcić do szczerych wyznań. Z pewnością mogę stwierdzić, że ta publikacja nie ma dostarczać rozrywki w czystej postaci, niektóre tematy, które porusza są poważne i dotyczą osobistych spraw.

Każdy kto postanowi zakupić Kronikę znajdzie w niej ciekawe odniesienia do popkultury i sztuki, całą masę cytatów, które inspirują i zachęcają do działania. Mocną stroną publikacji jest szata graficzna, całość jest zrobiona naprawdę ślicznie i zachęca do przeglądania i wypełniania. Niektórym Kronika może wydawać się niepotrzebna i nudna, ale myślę, że znajdą się osoby, które zachwyci ta forma i prędko chwycą za długopisy, by podzielić się swoimi przeżyciami i wspomnieniami.

Polecam wszystkim kreatywnym i twórczym osobom oraz tym, którzy mają ochotę na lepsze poznanie samego siebie.

Kronika wypadków życiowych autorstwa Eve Makis i Anthony’ego Croppera to krótka książka w której nie znajdziemy zbyt wiele treści do czytania.

Czytelnik sam musi wypełnić strony swoimi własnymi przemyśleniami, odpowiadając na zadane pytania. Kronika ma pobudzić kreatywność i twórcze myślenie czytelników, otworzyć ich na coś zupełnie nowego oraz zachęcić do szczerych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
32
20

Na półkach: ,

Recenzja tej książki była nielada wyzwaniem. Jest to "Kronika", która ma wydobyć z was to, czego sami nie potrafilibyście napisać. Odpowiadając na pytania poznacie samych siebie, moment życia w jakim aktualnie się znajdujecie. Usystematyzujecie swoje wspomnienia i pragnienia.
Czy mi się to spodobało? Jak już pewnie zauważyliście po ocenie - całkiem średnio. Niektóre pytania wydały mi się bez sensu, zbyt szczegółowe, ale za to bardzo doceniam grafiki w książce, które są po prostu cudowne. Jeśli macie ochotę na coś dojrzalszego i bardziej wymagającego niż "Zniszcz ten dziennik" to śmiało możecie się brać za wypełnianie "Kroniki".

Recenzja tej książki była nielada wyzwaniem. Jest to "Kronika", która ma wydobyć z was to, czego sami nie potrafilibyście napisać. Odpowiadając na pytania poznacie samych siebie, moment życia w jakim aktualnie się znajdujecie. Usystematyzujecie swoje wspomnienia i pragnienia.
Czy mi się to spodobało? Jak już pewnie zauważyliście po ocenie - całkiem średnio. Niektóre...

więcej Pokaż mimo to


Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kronika wypadków życiowych


zgłoś błąd