Listy pachnące tymiankiem

literatura piękna
Seria z miotłą

Okładka książki Kronika wypadków życiowych Anthony Cropper, Eve Makis
6,8
Kronika wypadk... Anthony Cropper, Ev...

Gdyby ktoś mnie zapytał o czym jest ta książka, to nie wiedziała bym co powiedzieć. Niby ją przeczytałam, ale ciężko mi było przez nią przebrnąć, ponieważ dla mnie była nudna. Z reguły czytam książki do końca, bo mam nadzieję że może akcja w końcu się rozkręci albo mnie czymś zaskoczy. Niestety z tą książką tak nie było. Cieszę się, że w końcu ją skończyłam i mogę sięgnąć...

Język bardzo prosty. Książka napisana w nieudolny wręcz sposób, z wybitnie poszatkowaną fabuła. Nic tu nie płynie, raczej skacze. Bardzo duży potencjał, ale zdecydowanie zabrakło zdolności pisarskich. Na plus książka czaruje i uwodzi wspomnieniem szumu cykad, śródziemnomorskiego zaduchu i słodkiego smaku z miłym aromatem przypraw.

Życie pisze różne scenariusze,a ta opowieść jest o zyciu własnie,ze swoimi blaskami i cieniami. Smaczku i zapachu dodaje tej książce obfitość opisów kuchni Turecko-Grecko-Ormiańskiej . Polecam bardzo

Poruszająca wartościowa opowieść o ludzkich dramatach, sile miłości i więzach rodzinnych. Nie brakowało tu scen brutalnych, ale zostały umiejętnie zrównoważone ciepłym humorem. Dodatkowo spodobały mi się opisy tradycyjnych potraw - naprawdę pobudzające wyobraźnię.
To pierwsza powieść tej Autorki, z którą miałam do czynienia, ale z przyjemnością sięgnę po kolejne. Polecam.

Baaardzo przyjemnie mi się czytało. Każdy naród i każda rodzina ma swoją historię, którą powinno opowiadać się młodszym.

Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie ta lektura. Po tytule obawiałam się raczej ckliwego romansu, bo tymianki, lawendy i inne rumianki w nim użyte, na ogół nie wróżą nic dobrego. A tu takie miłe zaskoczenie. Książka o poszukiwaniu własnych korzeni i to korzeni ormiańskich, co musi być bardzo trudne. Ormianie to chyba najbardziej prześladowany naród, żyjący obecnie w diasporze,...

Zapach tymianku i smak kuchni ormiańskiej prowadziły mnie przez trudne losy rodziny Mariam i Gabriela. Okrucieństwo, tęsknota, i rozstania. A na deser niczym chałwa miłość i spotkania po latach.

Jestem zdziwiona, że tak bardzo dałam się porwać tej powieści! Nie da się ukryć, że miał na to wpływ niesamowity, wręcz egzotyczny klimat. Dorzuciłabym do tego jeszcze rodzinne sekrety i tajemniczą starą skrzynkę pełną listów.

Cieszę się, że ta historia nie jest przesłodzona. Nie każdy z zaginionych się szczęśliwie odnajduje, nie zawsze pojawiają się dobre rozwiązania...

Przeszłości takiej jak moja nie da się zrzucić jak wężowej skóry, to przewlekła choroba, blizny wyryte od wewnątrz - Gabriel z "Listów pachnących tymiankiem"

Eve Makis jest brytyjską pisarką cypryjskiego pochodzenia, dlatego i na Cyprze rozgrywa się akcja niniejszej książki.
"Listy pachnące tymiankiem są najnowszą powieścią pisarki wydaną w 2015 roku z kilku zagranicznymi...

Wspaniała książka, napisana ujmującym i inspirującym językiem. Kiedy się ją czyta, czuje się zapachy, widzi się ilustrowane słowami obrazy i postacie, z którymi tak łatwo osiąga się pewien rodzaj zażyłości. Fabuła wzruszająca do łez i nieprzerwanie zaskakująca.

Dyskusje

• 2018
  • 2017
  • 2019
  • Domowa biblioteczka
  • Wakacje
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Listy pachnące tymiankiem