Okładka książki Przyszłość ludzkości. Podbój Marsa, podróże międzygwiezdne, nieśmiertelność i nasze miejsce poza Ziemią
Michio Kaku Wydawnictwo: Prószyński i S-ka astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
The Future of Humanity: Terraforming Mars, Interstellar Travel, Immortality, and Our Destiny Beyond Earth
Prószyński i S-ka

Oficjalne recenzje i

Kosmiczna przyszłość ludzkości

Link do recenzji

1257 26 3

Książka jest super. Czytałam ją z zapartym tchem, a wyobraźnia buzowała. Przykro mi tylko było, że nie doczekam wejścia w społeczeństwo I i nie będę świadkiem lotu człowieka na Czerwoną Planetę. Dałabym 10, ale jak zwykle omijałam teorie fizyki. Dlatego jest dziewiątka.

Sporo podstawowej wiedzy o wszechświecie ale też nieco ciekawostek, które przeczytałem po raz pierwszy.

Świetna książka, która wieloaspektowo i w ciekawy sposób wyjaśnia funkcjonowanie praw przyrody i kosmosu. Przedstawia jak człowiek i cywilizacja jest w te prawa wkomponowany i jak je można wykorzystać do przetrwania ludzkości. Wiele ciekawostek.

Po zaledwie kilku pochodnych pozycjach np. "Wszechświat w twojej dłoni" lub "krótka historia czasu" nie zaskakuje niczym. Zbyt ogólna, zbyt sztywna językowo. Rozkręca się od 380 strony (ma 420...), czuć, że autor lepiej czuje się w samym opowiadaniu o kosmosie i astrofizyce niż tematyką samej książki. Pomimo wad to nadal rzeczowe i poparte masą źródeł opracowanie, niestety,...

StarTrek i futuryzm w wersji pop.

Szybka i lekka pozycja do czytania. Temat kolonizacji planet jest teraz żywy i często podnoszony w mediach, więc dla osób nim zainteresowanych będzie to przyjemna lektura.
Treść autor prowadzi w sposób przypominający ciąg fabularny, pokazuje nam rozwiązania różnych możliwych problemów, które możemy napotkać jako cywilizacja rozprzestrzeniająca się w kosmosie. Przypadła mi...

Znowu trochę za dużo "podkręcajek" dla młodzieży. Supermeny, inne takie. No, ale mniej niż w poprzedniej jego książce, którą czytałem. Niemniej pan Kaku raczej pisze dla późnych nastolatków i trzeba to brać pod uwagę.

Na półkach: , , , , , ,

Gdybyśmy, można by, o ile uda się, jeżeli itd. Podobnych stwierdzeń w książce jest mnóstwo, ale każde ma dość solidne oparcie w nauce. Patrząc na to jaki postęp się dokonał w ciągu ostatnich stu czy dwustu lat, śmiało można przyjąć założenie, że jeśli jako ludzkość podołamy kilku dość sporym jednak wyzwaniom i jeśli nie pozabijamy się nawzajem, to za kolejne sto czy...

Dosyć przeciętna książka, w większości treść przypomina popularne programy z Discovery i wydaje mi się, że autor poprostu spisał swoje wystąpienia w telewizji. Ciekawiej robi się pod koniec, kiedy wkraczamy w trochę ambitniejszą fizykę.

Kojarzyła mi się z książkami Cixin Liu - problem trzech ciał i kolejne. Oczywiscie tutaj bardziej fakty - sience niz fantastyka - fiction.

• Popularnonaukowe
  • 2021