Okładka książki Wszechświaty równoległe. Powstanie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu Michio Kaku
Michio Kaku Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
popularnonaukowa
Parallel Worlds: A Journey Through Creation, Higher Dimensions, and the Future of the Cosmos
Prószyński i S-ka
2024-03-19
2006-12-05
Ewa L. Łokas
kosmologia kosmos nauka powstanie wszechświata przyszłość kosmosu wyższe wymiary

Miałem kilka podejść aby przeczytać tą książkę, w moim przypadku musiałem wiele kwestii sobie doczytać - jest dość trudna. Ale za to warto ją przeczytać, przede wszystkim to otwiera umysł :)

Ksiqzka wydana w 2005 roku, miałam wrazenie, że jest już trochę "nieaktualna" biorąc pod uwagę najnowsze odkrycia itd. Za duzo anegdot o naukowcach a za mało metafor tłumaczących pewne ciężkie do zrozumienia zjawiska fizyczne. Nie zachwyciła.

Książka, do której musiałem najwięcej doczytywać w swoim życiu z innych źródeł podczas jej czytania. Ocena obniżona o jeden za to, że jest trochę za trudna i słowniczek mógłby być bardziej rozbudowany. Niesamowicie otwiera umysł!

genialna książka! temat jest bardzo szczegółowo opracowany od każdej strony - od początku wszechświata, do różnych możliwych jego końców poprzez rozważania dodatkowe jak podróże w czasie, inne cywilizacje, czarne dziury, sens istnienia wszechświata itp. dodatkowym plusem jest to, że jest napisana przystępnym językiem, więc nie każdy musi być fizyczno-matematycznym geniuszem/geniuszką, żeby książka zrobiła na nim/niej wrażenia.

Umówmy się, nie jestem fizykiem ani matematykiem najwyższych lotów, ale ta książka podaję wiedzę opartą o przykłady i porownania w taki sposób, że kazdy może się dzięki niej dowiedzieć odrobine więcej o wszechświecie wokół nas a przy tym jest noesłychanie wciągająca i ciekawa. Majstersztyk.

Zaliczyłem dwa razy i mam nadzieję że jeszcze nie raz.

Zaliczyłem dwa razy i mam nadzieję że jeszcze nie raz.

Wybitna książka o nauce dla laików. Piękne wprowadzenie do fizyki kwantowej i kosmologii. Polecam każdemu!

Świetna książka na temat Wszechświata, jego powstania i funkcjonowania. Autor wposmina również historię odkryć związanych z Kosmosem, co stanowi dodatkowy atut książki. Nie używa skomplikowanego języka i wzorów, lecz w sposób prosty tłumaczy funkcjonowanie obiektów takich jak czarne dziury, a także snuje rozważania na temat tego w jakim punkcie jest obecnie ludzkość, jeżeli chodzi o jej rozwój jako gatunku w przestrzeni kosmicznej. Rozważa również zagadnienia związane z podróżami w czasie z punktu widzenia współczesnej wiedzy w dziedzinie fizyki.

Ciekawa i momentami dość trudna. Książką, do której na pewno kiedyś wrócę :)

Ciekawa i momentami dość trudna. Książką, do której na pewno kiedyś wrócę :)

Do mojej biblioteczki trafiła z Kwantowo.pl. Napisana w bardzo prosty i przystępny sposób, świetnie dobrane przykłady naprawdę rozjaśniają zagadnienie. Polecam każdemu, nie tylko pasjonatom tematu, ale nawet jakby ktoś chciałby tylko zyskać orientację jak to aktualnie w nauce wygląda, bo książka uwzględnia wyniki badań z 1. dziesięciolecia bieżącego wieku.

• Popularnonaukowe
  • Nauka