Zapłata

Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
2018-11-14
2015-06-17
Czwarta Strona
literatura polska
Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2018-11-14
literatura polska

czy ktoś mógłby mi polecić jakąś książkę pani Rogali udowadniającą, że warto czytać? bo to jest zaskakująco i żenująco słabe. w warstwie kryminalnej - przewidywalne i ziejące nudą. w warstwie romantyczno-intymnej - infantylne i grafomańskie (te wszystkie oczy zachodzące mgłą i usta zamykane pocałunkiem, litości...). w warstwie językowej - zaledwie poprawne.

Moje pierwsze spotkanie z autorką i pierwsze spotkanie z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem. Ale zdaje się, że nie ostatnie. Spodobał mi się styl, prowadzenie postaci i rzeczywiście mogę przychylić się do określenia, że jest to kryminał psychologiczny.
Bo to, o co chodzi w tej historii to po prostu zemsta za poczynione krzywdy przez ofiarę morderstwa.
I jak przewrotnie...

Jak zwykle u Pani Małgorzaty - fajnie się czyta, chociaż osoba mordercy jest oczywista. Motyw nieprzekonujący, a stosunki damsko-męskie mocno przesłodzone. Wszystkim parom dobrze w łóżku, a faceci się zakochują na zabój. W każdej książce muszą być 2 sceny erotyczne :). Ale mi to nie przeszkadza, lubię te książki.

Kolejny świetny kryminał od Małgorzaty Rogali.
Perypetie Sławka i Agaty wciągają od pierwszych stron. Na pewno przeczytam kolejne tomy .

Trochę schematyczna, często pierwsze części serii kryminalnych tak właśnie mają prowadzoną akcję, ale nie przeszkadzało mi to nadmiernie. Wchodzę w to

Jak zaczniesz pierwszy rozdział to przepadniesz😀 świetny cykl nie domyśliłam się kto jest mordercą i o to właśnie chodzi.Będę kontynuować bo jestem ciekawa dalszych przygód bohaterów,którzy są fajnie wykreowani polubiłam ich.

Zapowiadała się lepiej. Mocno rozbudowana warstwa obyczajowa, słabo wątek kryminalny, łatwo przewidzieć rozwiązanie zagadki. Lekka, niewymagająca lektura, można przeczytać.

No fajne, sprawnie napisane i niedługie czytadełko, choć zapowiadało się lepiej. Przez całą lekturę nie mogłem oprzeć się wrazeniu, że jest to wszystko trochę TVN-owskie, wymuskane, ladniusie, zbyt plastikowe. Wszyscy mili, pomocni, dowcipni, sympatyczni, mieszkający nieadekwatnie do zarobków i mający wyrafinowane upodobania.
Szkoda, że nie można tu wymieniać komentarzy, bo...

Całkiem sympatyczny duet policjantów i wiarygodny, Na dodatek pełen emocji, więc książkę czyta się szybko, bo akcja toczy się wartko. Dobra pozycja na zimowy wieczór, bo nie pozwoli na rozleniwienie.

Tym razem dwójka bohaterów, policjantów poszukujących odpowiedzi na pytanie kto zabił i czy to ma związek z przeszłością ofiary. Ma. Jak każde zabójstwo. Tym razem bohaterowie oprócz poszukiwania prawdy musza sobie odpowiedzieć na pytanie czy są w stanie oddzielić pracę od życia prywatnego. Okazuje się to niełatwe. Bohaterowie ciekawi, ale nie zaskakujący, fabuła podobnie,...

Dyskusje

1 541