Śmierć kolekcjonera

kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zbrodnia w afekcie?

8 Link do recenzji

Bardzo rzadko zdarza mi się kończyć czytanie albo słuchanie książki już po kilku początkowych rozdziałach.
Niestety, tę pozycję to spotkało.
Nie oczekuję od literatury tego rodzaju wiernego odzwierciedlenia realiów postępowania karnego, ale trochę wiedzy w tym zakresie jest niezbędne.
Tymczasem tutaj mamy do czynienia z rozbieraniem ofiar w miejscu popełnienia zabójstwa i...

Nie wciągnęłam się, nie zainteresowałam, nie czytało mi się dobrze, nie poczułam klimatu bo go nie było, nie polubiłam bohaterów bo są irytujący i nijacy... Nie było fajnie i przyjemnie.... brak akcji, brak napięcia, brak czegokolwiek co by wciągnęło a cała masa opisów i pisania o...w zasadzie o niczym

Kryminał napisany w mistrzowski sposób.

Na półkach: , , , , ,

Pierwsze spotkanie z prokurator Mileną Łempicką - Krol i Komisarzem Kamilem Soroką zwanym w środowisku "Sroka". Ciekawa fabuła i sposób prowadzenia śledztwa przez duet prokurator - komisarz i dość ciekawie rozwijający się wątek zawodowo - prywatny, doskonały w swoim profesjonalizmie realistycznym Rumun. Zarys postaci hotelowo - aukcyjnych infantylna.
Mam bardzo mieszane...

Po przeczytaniu Porwania czyli drugiej części o komisarzu Soroce i prokurator Łepickiej-Krol , która bardzo mi się podobała, bardzo byłam ciekawa pierwszej część.
No cóż. Jest to raczej słaby kryminał, chociaż dużo się w nim dzieje i szybko czyta. Tylko zabrakło mi w nim emocji i tego czegoś, co powoduje, że od książki trudno się oderwać.
Jest dużo podejrzanych i autorka...

Po rewelacyjnej powieści „Zostań w domu” o ataku terrorystycznym w Elblągu musiałam poznać wcześniejsze części z prokurator Mileną Łempicką-Krol i komisarzem Kamilem Soroką.

Zagadki kryminalne w każdej z nich stanowią odrębną historię, jednak wątki poboczne, bardzo poruszające, przeplatają się przez wszystkie części tworząc nie mniej wciągającą opowieść.

A co znajdziemy w...

Fajna, zaczęła wciągać po to aby rozczarować zakończeniem.
Mimo wszystko warto przeczytać.

Taka sobie.Trochę mi się dłużyła.Temat ujęty nieco rozwlekle.Brakowało mi żywszej akcji.

początek i koniec rozczarowujący, pomiędzy nimi kawałek fajnej książki. Można przeczytać.

Notka dla siebie:
Starsze małżeństwo (Leon i Marianna Szulc) powiesiło się przy oknie w swoim domu. Chwilę później ginie w elbląskim hotelu "Pod Lwem" kolekcjoner papierów wartościowych Henryk Lasocki i recepcjonistka Ester (uduszona pończochą). Z jego sejfu znikają wylicytowane papiery. Niekumata prokuratorka Milena Łempicka-Krol i komisarz Kamil Soroka z kilkoma...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje